Şırnak, Kaymakam Yavuz'u Bağrına Bastı - Son Dakika
Politika

Şırnak, Kaymakam Yavuz'u Bağrına Bastı

Şırnak, Kaymakam Yavuz\'u Bağrına Bastı

Irak sınırındaki olayda hayatını kaybedenlerin ailelerine taziye ziyaretinde bulunduğu sırada darp edilen Uludere Kaymakamı Naif Yavuz, yoğun ziyaretçi nedeniyle kendi isteğiyle hastaneden taburcu olarak, otele yerleşti.

01.01.2012 15:49
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Irak sınırındaki olayda hayatını kaybedenlerin ailelerine taziye ziyaretinde bulunduğu sırada darp edilen Uludere Kaymakamı Naif Yavuz, yoğun ziyaretçi nedeniyle kendi isteğiyle hastaneden taburcu olarak, otele yerleşti.

Gülyazı Köyü'nde dün taziye çadırına giden ve bir grup tarafından darp edilen Kaymakam Yavuz'a yönelik bu saldırıdan büyük üzüntü duyan Şırnaklılar, Kaymakam Yavuz'a "destek olmak ve "geçmiş olsun" dileğinde bulunmak için Şırnak Asker Hastanesi'nde adeta akın etti.

Kaymakam Yavuz, yoğun ziyaretçi talebi üzerine hastaneye gelen vatandaşların mağdur olmaması ve hastanede hizmetin aksamaması için kendi isteği üzerine hastaneden taburcu edildi. Ziyaretçilerin kendisini daha rahat şekilde kabul etmesi için otele yerleşen Yavuz'u, aralarında öğrencilerin de bulunduğu çok sayıda kişi gruplar halinde ziyaret ediyor.

Şırnaklıların yoğun ilgisi nedeniyle duygulanan Kaymakam Yavuz, AA muhabirine, Şırnak halkından çok büyük ilgi gördüğünü belirterek, ziyaretçilerin yoğunluğu nedeniyle hastaneden kendi isteğiyle taburcu edildiğini söyledi.

Hastaneye gelen ziyaretçilerin giriş ve çıkışta sıkıntı yaşamaması ve hastanedeki hizmetin aksamamı için taburcu olmayı kararlaştırdığını anlatan Yavuz, "Şırnak halkına devlet, şahsım ve ailem adına teşekkür ediyorum. Olayın olduğu andan itibaren büyük teveccüh gösterdiler. Ziyaretçiler saldırıdan çok büyük üzüntü duydup, kınadıklarını illetiyor" dedi.

-"Bu Naif'in değil, kaymakamın meselesidir"

Yavuz, saldırıya birkaç provokatörün neden olduğunu ve bu saldırının asla bölge halkına mal edilmemesi gerektiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Ben yarından itibaren sayın valim izin verirse iş başı yapmak istiyorum. Doktor rapor yazacağını söyledi, ama kabul etmedim. Yarından itibaren görevimin başına geçeceğim.

Ben Muş'un önde gelen bir aşiretinin mensubuyum. Sağ olsunlar aşiret mensuplarının ileri gelenleri arayıp, gelmek istediklerini söylediler. Ama değişik provokatif eylem olmasın diye müsaade etmedim ve gelmelerine izin vermedim. Bunun bana yapılan bir hareket olmadığını söyledim. Bu devlete yapılan bir eylemdir, devlet kendi görevini kendi yerine getirecektir. Bu Naif'in meselesi değil, kaymakamın, devletin meselesidir. Devlet de gereğini yapıyor. Aşiretime de sağ duyulu davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum. Biz Uludere ve Şırnak halkını çok seviyoruz. Bölge insanıyım, Uludere'ye gönüllü geldim ve gönülden de hizmet ediyorum. Annem çok üzüldü, kimsenin onu üzmeye hakkı yok."

Ziyaretçilerden Hilal Belediye Başkanı Cafer Benek ise Uludere ve Şırnak halkı bu olayı kınayıp, lanetliyor ve üzüntüyü paylaşıyor" dedi.

Şiyhan Mahalle Muhtarı Kamuran Kara da, provokatif eylemden büyük üzüntü duyduklarını belirterek, "İnsanları galeyana getirip, olay çıkardılar" diye konuştu. - ŞIRNAK

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Şırnak, Kaymakam Yavuz'u Bağrına Bastı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Murat Kurum, İHH İnsani Yardım Vakfı'nın genel merkezini ziyaret etti
  19:38 Murat Kurum, İHH İnsani Yardım Vakfı'nın genel merkezini ziyaret etti

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, İHH İnsani Yardım Vakfı'nın Fatih'teki genel merkezini ziyaret etti. Kurum, vakıfların yardımlaşma ve dayanışma duygusu içerisinde hareket ettiğini vurgulayarak, İHH'nin Gazze'ye insani yardımlar götürdüğünü belirtti. Ayrıca, Kurum ve İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, sokaktaki esnafla sohbet ederek fotoğraf çektirdi.

 • Ankara'da Kaçakçılık ve Örgütlü Suç Operasyonu: 26 Şüpheli Hakkında İşlem Yapıldı
  19:30 Ankara'da Kaçakçılık ve Örgütlü Suç Operasyonu: 26 Şüpheli Hakkında İşlem Yapıldı

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, 26 şüpheli hakkında işlem yapıldığını ve 11 şüphelinin silah ticareti, yağma ve uyuşturucu madde ticareti suçlarından tutuklanmaları talebiyle Ankara Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesine sevk edildiği açıklandı. Operasyonlar sonucunda çeşitli uyuşturucu maddeler, silahlar ve mühimmatlar ele geçirildi.

 • Bakan Özhaseki:
  19:28 Bakan Özhaseki: "Türkiye'nin her tarafında kentsel dönüşümü destekliyorum"

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Aksaray Belediyesi'nin kentsel dönüşüm projesinin temel atma törenine katılarak Türkiye'nin her tarafında kentsel dönüşümü desteklediğini belirtti. Özhaseki, kentsel dönüşümün önemine vurgu yaparak, şu anda devam eden inşaatların yeterli olmadığını ve hızlandırılması gerektiğini söyledi.

 • Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Siyonist Hristiyanlar, Siyonist Yahudilerden daha tehlikeli
  19:28 Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Siyonist Hristiyanlar, Siyonist Yahudilerden daha tehlikeli

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada Siyonist Hristiyanların Siyonist Yahudilerden daha tehlikeli olduğunu belirtti. Erbaş, Siyonist Hristiyanların dünyada sayısının 500 milyon olduğunu ve Amerika'yı idare ettiklerini söyledi. Ayrıca, ihtida hareketlerinin arttığını ve Gazze'deki katliamın insanların Müslüman olmasına sebep olduğunu ifade etti.

 • HÜDA-PAR'ın Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Faruk Dinç, Medya Mensuplarıyla Buluştu
  19:27 HÜDA-PAR'ın Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Faruk Dinç, Medya Mensuplarıyla Buluştu

  HÜDA-PAR'ın Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Faruk Dinç, seçim çalışmaları ve projeleri hakkında medya mensuplarına bilgi verdi. Dinç, Diyarbakır'ı modern, adil ve sürdürülebilir bir kent haline getirmek için şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışı benimsediklerini ifade etti.

 • Milli Eğitim Bakanı Kemalpaşa'da ziyaretler gerçekleştirdi
  19:15 Milli Eğitim Bakanı Kemalpaşa'da ziyaretler gerçekleştirdi

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde ziyaretler gerçekleştirdi.

 • Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Siyonist Hıristiyanlar, Siyonist Yahudilerden daha tehlikeli
  19:15 Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Siyonist Hıristiyanlar, Siyonist Yahudilerden daha tehlikeli

  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Samsun'da gerçekleştirilen bir konferansta, 'evanjelikler' diye adlandırılan Siyonist Hıristiyanların, Siyonist Yahudilerden daha tehlikeli olduğunu ve Filistin'deki katliamın silahlarını da Siyonist Hıristiyanların verdiğini söyledi. Erbaş ayrıca dünyada Müslüman olma hareketlerinin arttığını da belirtti.

 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan: Vizyonu oturduğu makam koltuğundan öteye geçemeyen zihniyetlerden büyük projeler beklenemez
  19:14 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan: Vizyonu oturduğu makam koltuğundan öteye geçemeyen zihniyetlerden büyük projeler beklenemez

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Mardin'e yaptığı ziyarette yaptığı konuşmada, vizyonu oturduğu makam koltuğundan öteye geçemeyen, halkın rızkını teröre peşkeş çeken zihniyetlerden ne şehirlerin ne de ülke için büyük projeler beklenemeyeceğini belirtti.

 • Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Ümraniye'de Amatör Spor Kulüpleriyle Bir Araya Geldi
  19:12 Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Ümraniye'de Amatör Spor Kulüpleriyle Bir Araya Geldi

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Ümraniye'de amatör spor kulüpleri başkanlarıyla bir araya gelerek, 2024 Paris Olimpiyatları'nda ülkenin gençlerinin bayrağımızı göndere çektireceğini ve gururlandıracağını belirtti. Ayrıca, Bakan Bak, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın Türkiye ve İtalya tarafından organize edileceğini ifade etti.

 • AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Özkan Çetinkaya Mahalle Ziyaretlerine Devam Ediyor
  19:11 AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Özkan Çetinkaya Mahalle Ziyaretlerine Devam Ediyor

  AK Parti Karabük Belediye Başkan adayı Özkan Çetinkaya, seçim çalışmaları kapsamında Yeşil ve Şirinevler mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Çetinkaya, projelerini anlatarak, şehri imar etmek ve mahalleleri modern konutlarla ayağa kaldırmak için kararlı olduklarını belirtti. Ayrıca, 28 mahallede 50 merkezi noktaya halk ekmek satış büfeleri açacaklarını duyurdu. Yenişehir Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi'nde düzenlenecek Proje Tanıtım Toplantısı'na Adalet Bakanı Yılmaz Tunç da katılacak.

 • Emine Erdoğan, IFRC Başkanı Kate Forbes ile görüştü
  19:11 Emine Erdoğan, IFRC Başkanı Kate Forbes ile görüştü

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Uluslararası Kızılay ve Kızılhaç Federasyonu (IFRC) Başkanı Kate Forbes ile bir araya geldi. Görüşmede, İsrail'in Gazze'de yaptığı katliamlar ve bölgeye yapılacak yardımlar ele alındı. Emine Erdoğan, Türkiye'nin Gazze'deki masum çocukların tedavilerini üstlendiğini belirtti. Forbes ise Türk Kızılay ile işbirliği yapacaklarını ifade etti.


Advertisement