TBMM Başkanı Arınç'ın Yasama Yılı Kapanış Resepsiyonu (2) - Son Dakika
Politika

TBMM Başkanı Arınç'ın Yasama Yılı Kapanış Resepsiyonu (2)

TBMM Başkanı Arınç\'ın Yasama Yılı Kapanış Resepsiyonu (2)

TBMM'de Yasama Yılının Kapanışı Nedeniyle Düzenlenen Resepsiyonda Meclis'in Büyük Başarılara İmza Attığını Belirten TBMM Başkanı Bülent Arınç, Tecrübeli Milletvekillerini Önümüzdeki Dönemde de Parlementoda Görmek İstediğini Söyledi.

31.05.2007 20:54
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

TBMM'de yasama yılının kapanışı nedeniyle düzenlenen resepsiyonda Meclis'in büyük başarılara imza attığını belirten TBMM Başkanı Bülent Arınç, tecrübeli milletvekillerini önümüzdeki dönemde de parlementoda görmek istediğini söyledi.

Meclis bahçesinde düzenlenen resepsiyonda milletvekillerine sıcak ve soğuk yemek, tatlı, meyve ve içki ikramı yapıldı. Resepsiyona Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Devlet Bakanları Mehmet Ali Şahin, Kürşad Tüzmen, Mehmet Aydın, Beşir Atalay, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun katıldı. Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'in resepsiyona katılmaması ve CHP kanadından katılımın az olması dikkat çekti.

TBMM Başkanı Bülent Arınç, CHP'nin anayasa değişikliğinin birinci maddesine ilişkin itirazları üzerine, "O konu kapandı" yorumunu yaptı. Arınç, "Bu dönem çok konuşulacak. Örnek gösterilecek. Reform niteliğinde başarılı çalışmalara imza atıldı" dedi. Arınç, daha sonra yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi:

"İlk defa 24 yılda 5. yasama yılı yapıldı. Bugüne kadar 3.5, 4 yılda hep seçime gidilmiştir. Bu dönem bir ilk yaşanıyor. 5. yılı tamamlıyoruz. Herkesin gördüğü gibi büyük başarılara imza atıldı. Önemli yasal çalışmalar yapıldı. Halkımız, milletimiz için 40 yılda yapılmayan reformlar yapıldı. Özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Genel seçimlerin başarıyla geçmesini temenni ediyorum. Allah'tan temennim odur ki bir eksiğimiz olmadan burada bulunuruz. Gönlüm, tecrübe kazanmış bu arkadaşların

güven tazelemiş olarak burada olmasıdır."

Arınç, milletvekillerine 5 yıllık çalışmaları anlatan CD'ler dağıtıldığını da sözlerine ekledi.

Resepsiyonda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti Uşak Milletvekili Alim Tunç'a yumrukla saldıran CHP Ordu Milletvekili Sami Tandoğdu arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Erdoğan, yanına yaklaşan Tandoğdu'ya, "Fındık çuvalı atarak, yumruk atarak hatırlanacaksın" dedi. Tandoğdu ise, "22 Temmuz'da yumruk atacaktım. Ama arkadaşlar acele ettiler. Dayağı erken yediler" dedi.

(AU-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika TBMM Başkanı Arınç'ın Yasama Yılı Kapanış Resepsiyonu (2) - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • ABD ve AB, İran'a yönelik yeni yaptırımlar düşünüyor
  06:07 ABD ve AB, İran'a yönelik yeni yaptırımlar düşünüyor

  ABD ve AB, İsrail'e yönelik saldırının ardından İran'a daha fazla yaptırım uygulamayı düşündüklerini açıkladı. İsrail ise müttefiklerini Tahran'ın füze programına yaptırım uygulamaya çağırdı. Birleşmiş Milletler'in İran'ın füze programıyla ilgili yaptırımlarının süresi Ekim ayında doldu. İsrail'in Genelkurmay Başkanı, İran'ın saldırısının cevapsız kalmayacağını belirtti. Dünya liderleri ise taraflara itidal çağrısında bulundu.

 • İran'ın saldırısı, İsrail Başbakanı Netanyahu'ya 'can simidi uzattı'
  05:37 İran'ın saldırısı, İsrail Başbakanı Netanyahu'ya 'can simidi uzattı'

  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze'deki yardım krizi ve İran saldırısıyla karşı karşıya. ABD Başkanı Joe Biden, İsrail'e baskı yaparak yardım çabalarını artırmasını istiyor. Ancak Netanyahu, aşırı milliyetçi müttefiklerinin baskısı altında ve Gazze'ye saldırılarını sürdürüyor. İran ise misilleme tehdidinde bulunuyor ve Orta Doğu'da daha büyük bir savaşın işaretlerini veriyor.

 • Ürdün, İran'ın İsrail'e yönelik saldırılarına karşı ABD, İngiltere ve Fransa ile güçlerini birleştirme kararı aldı
  03:52 Ürdün, İran'ın İsrail'e yönelik saldırılarına karşı ABD, İngiltere ve Fransa ile güçlerini birleştirme kararı aldı

  Ürdün, İran'ın İsrail'e yönelik saldırılarına karşı ABD, İngiltere ve Fransa ile güçlerini birleştirme kararı alması tepkiyle karşılandı. Ürdün, İran'ın tehditkar yorumları üzerine İran Büyükelçisi'ni çağırdı. Ürdün-İsrail ilişkileri ve Ürdün'ün İsrail karşıtı protestolara verdiği destek tartışmalara neden oldu.

 • İzmir'de 86 düzensiz göçmen ve 5 şüpheli yakalandı
  03:38 İzmir'de 86 düzensiz göçmen ve 5 şüpheli yakalandı

  İzmir'in Foça ve Seferihisar ilçelerinde Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yapılan operasyonlarda, 86 düzensiz göçmen ile göçmen kaçakçısı olduğu değerlendirilen 5 şüpheli yakalandı. Foça açıklarında bir lastik botta yakalanan 14 düzensiz göçmenin yanı sıra, Sahil Güvenlik İnsansız Hava Aracı tarafından tespit edilen başka bir lastik botta da 43 düzensiz göçmen yakalandı. Seferihisar ilçesinde ise karada 29 düzensiz göçmen yakalandı. Göçmenler, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

 • Gürcistan'da Yabancı Etkinin Şeffaflığı Yasa Tasarısına Karşı Gösteri
  01:53 Gürcistan'da Yabancı Etkinin Şeffaflığı Yasa Tasarısına Karşı Gösteri

  Gürcistan'da iktidardaki Gürcü Hayali Partisi'nin yabancı etkinin şeffaflığı konulu yasa tasarısını tekrar sunmasına karşı düzenlenen protesto gösterisinde 11 kişi gözaltına alındı. Gösteriler, yasa tasarısının parlamentoda görüşülmesine tepki olarak devam ediyor.

 • Bakan Fidan, Tanzanya Dışişleri ve Doğu Afrikayla İşbirliği Bakanı January Yusuf Makamba ile bir araya geldi
  01:20 Bakan Fidan, Tanzanya Dışişleri ve Doğu Afrikayla İşbirliği Bakanı January Yusuf Makamba ile bir araya geldi

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Tanzanya'nın Dışişleri ve Doğu Afrikayla İşbirliği Bakanı January Yusuf Makamba'yı Dışişleri Bakanlığı'nın Resmi Konutunda ağırladı.

 • İBB Başkanı İmamoğlu'nun resminin asılmasını isteyen CHP Meclis üyesine Başkan Cin'den cevap
  01:06 İBB Başkanı İmamoğlu'nun resminin asılmasını isteyen CHP Meclis üyesine Başkan Cin'den cevap

  Pendik Belediye Meclisi'nde CHP meclis üyesi İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun belediyeye resminin asılması ile ilgili önerge verdi. Belediye Başkanı Cin ise, 'Siz ne zaman Cumhurbaşkanımızın resmini asarsanız ben de Ekrem Bey'in resmini asacağım' dedi.

 • Aliağa Belediye Meclisi 2024-2029 dönemi için toplandı
  00:42 Aliağa Belediye Meclisi 2024-2029 dönemi için toplandı

  Aliağa Belediye Meclisi, 2024-2029 dönemi için ilk toplantısını gerçekleştirdi. Meclis başkan vekilleri, katip üyeler, encümen üyeleri ve komisyon üyelerinin seçimi yapıldı.


Advertisement