TBMM Başkanı Şentop, Özbekistan Senato Başkanı Narbayeva ile görüştü - Son Dakika

TBMM Başkanı Şentop, Özbekistan Senato Başkanı Narbayeva ile görüştü

17.03.2023 21:42
TBMM Başkanı Şentop, Özbekistan Senato Başkanı Narbayeva ile görüştü

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Özbekistan Senato Başkanı Tanzila Narbayeva ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Özbekistan Senato Başkanı Tanzila Narbayeva ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Özbekistan Senato Başkanı Tanzila Narbayeva ile gerçekleştirdiği görüşmede, Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerin ardından Özbekistan'ın bu süreçte Türkiye'nin yanında olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Özbekistan'dan gelen sağlık ve arama- kurtarma ekiplerinin gece- gündüz demeden fedakarca çalıştıklarını ifade eden Şentop, " Kilis'te Özbek kardeşlerimizin canla başla çalıştıklarını, depremzedelerin yaralarını sarmak için çabaladıklarını bizzat müşahede ettim. Depremin başından bu yana destek ve dayanışma gösteren şahsınız ve kardeş Özbek halkına en içten teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Görüşmede, ikili ve parlamentolar arası ilişkilerin yanı sıra küresel son gelişmeler de değerlendirildi. Türk Devletleri Teşkilatı başta olmak üzere, çeşitli bölgesel ve uluslararası kuruluşlar kapsamındaki çok taraflı iş birliği alanları da ele alındı.


Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Bakan Çavuşoğlu, depremzedelerle gençlerle sahur yaptı Bakan Çavuşoğlu, depremzedelerle gençlerle sahur yaptı GÜNDEM ÖZETİ / 2 Nisan 2023 GÜNDEM ÖZETİ / 2 Nisan 2023 Mehmetçikten deprem bölgesinde sahur yapan vatandaşlara kahvaltılık ikramı Mehmetçikten deprem bölgesinde sahur yapan vatandaşlara kahvaltılık ikramı

Son Dakika Politika TBMM Başkanı Şentop, Özbekistan Senato Başkanı Narbayeva ile görüştü - Son Dakika


Advertisement