KIRKLARELİ - TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Kırklareli'nde konuştu - Son Dakika

KIRKLARELİ - TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Kırklareli'nde konuştu

03.06.2021 17:14

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, ABD Başkanı Joe Biden'ın seçim kampanyası sırasında Türkiye'deki muhalefet partilerine destek verileceğine yönelik sözlerine ilişkin "Bu, özgürlüklerimize, insan haklarına, bireyin mutluluğuna ve de büyük bir inançla, azimle...

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, ABD Başkanı Joe Biden'ın seçim kampanyası sırasında Türkiye'deki muhalefet partilerine destek verileceğine yönelik sözlerine ilişkin "Bu, özgürlüklerimize, insan haklarına, bireyin mutluluğuna ve de büyük bir inançla, azimle demokrasinin erdemliği için sandığa giden vatandaşlarımızın oylarına sevgisizliktir, saygısızlıktır." dedi.

Sarıgül, Kırklareli'nde partisinin Babaeski İlçe Başkanlığının açılışında yaptığı konuşmada, TDP'nin desteği önce Allah'tan sonra yurttaşlardan aldığını belirtti.

ABD Başkanı Biden'ın seçim kampanyası sırasında Türkiye'deki muhalefet partilerine destek verileceğine yönelik sözlerine değinen Sarıgül, "Bu lafın peşini bırakmam. Kaçtıkları yere kadar da kovalarım. ABD, Türkiye'de hangi muhalefet partisine destek veriyorsa hangi muhalefet partisini destekliyorsa onu yüzde 100 açıklayacak." ifadelerini kullandı.

Bu konuyu asla unutmayacağını vurgulayan Sarıgül, şunları kaydetti:

"Bu, demokrasi ayıbıdır. Bu, özgürlüklerimize, insan haklarına, bireyin mutluluğuna ve de büyük bir inançla, azimle demokrasinin erdemliği için sandığa giden vatandaşlarımızın oylarına sevgisizliktir, saygısızlıktır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve Türkiye Değişim Partisi şunu söyler; Amerika sen kendi işine bak. Nasıl Çanakkale'de, Dumlupınar'da, Kocatepe'de boyun eğmediysek şu anda da biz hiçbir dış güce boyun eğmeyiz."

Açılış kurdelesini kesen Sarıgül, gökyüzüne beyaz güvercin bıraktı. Sarıgül daha sonra esnafı ve Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı'yı ziyaret etti.

Mustafa Sarıgül'den yeni ittifak sinyali Mustafa Sarıgül'den yeni ittifak sinyali Mustafa Sarıgül: Siyasi partiler, hükümete NATO görüşmelerinde tam yetki versin Mustafa Sarıgül: Siyasi partiler, hükümete NATO görüşmelerinde tam yetki versin Mustafa Sarıgül'den yeni ittifak sinyali Mustafa Sarıgül'den yeni ittifak sinyali
Kaynak: AA

Son Dakika Politika KIRKLARELİ - TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Kırklareli'nde konuştu - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement