Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, deprem tazminatının yıl sonuna kadar uzatılacağını açıkladı - Son Dakika
Politika

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, deprem tazminatının yıl sonuna kadar uzatılacağını açıkladı

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, deprem tazminatının yıl sonuna kadar uzatılacağını açıkladı

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, deprem tazminatının yıl sonuna kadar uzatılacağı müjdesini verdi. Kocaispir, işçilere hitaben yaptığı konuşmada, deprem bölgesindeki kamu görevlilerine verilen aylık 2.059,99 TL deprem tazminatının yıl sonuna kadar uzatılacağını belirtti.

08.09.2023 12:53
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, deprem tazminatının yıl sonuna kadar uzatılacağı müjdesini verdi.

Kocaispir, sabah erken saatte şantiyede mesaiye hazırlanan işçileri ziyaret etti. Birim müdürleri ile birlikte şantiye ziyaretini gerçekleştiren Kocaispir, işçilere elleri ile çorba ikram ederek beraber kahvaltı yaptı.

Şantiyeyi gezerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Kocaispir, burada işçilere hitaben yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı kararı ile şubat ayında başlatılarak 6 ay süre ile deprem bölgesindeki kamu görevlilerine verilen aylık 2.059,99 TL deprem tazminatının yıl sonuna kadar uzatılacağı müjdesini verdi.

Yeni yıl ile birlikte işçi maaşlarında önemli bir düzenleme yapılacağını belirten Kocaispir, "Biz Yüreğir Belediyesi olarak büyük bir aileyiz. Yüreğir'imize ve 107 mahallemize hep birlikte hizmet ediyoruz. Daha güzel, daha modern, daha yaşanabilir bir Yüreğir için adanmışlık ruhuyla fedakarca ve özveriyle çalışan tüm emekçi kardeşlerime teşekkür ediyor, işlerinde kolaylıklar diliyorum" ifadelerine yer verildi. - ADANA

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, deprem tazminatının yıl sonuna kadar uzatılacağını açıkladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Edirne'de Son Bir Haftada 115 Aranan Şüpheli Yakalandı
  14:11 Edirne'de Son Bir Haftada 115 Aranan Şüpheli Yakalandı

  Edirne Valiliği, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin son bir haftada çeşitli suçlardan aranan 115 şüpheliyi yakaladığını açıkladı. Emniyet ve asayişin sağlanması için çalışmaların devam edeceği belirtildi.

 • Gazze'de ateşkes için yapılan müzakereler, ilerleme kaydedilmeden sona erdi
  14:08 Gazze'de ateşkes için yapılan müzakereler, ilerleme kaydedilmeden sona erdi

  Hamas ve arabulucular arasındaki ateşkes görüşmeleri Salı günü Kahire'de hiçbir ilerleme sağlanamadan sona erdi. Hamas, İsraillilerden yanıt beklerken, İsrail ise Hamas'ın taleplerini kabul etmedi. Hamas, Gazze'ye insani yardımın girişine ve yerinden edilen Filistinlilerin geri dönmesine izin verilmesini talep ediyor.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi İşçileri Zam Teklifini Kabul Etmedi
  14:08 İzmir Büyükşehir Belediyesi İşçileri Zam Teklifini Kabul Etmedi

  İzmir Büyükşehir Belediyesinde çalışan işçileri ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde teklif edilen yüzde 30'luk zam kabul görülmedi. Belediye-İş Sendikası İzmir Şubeleri iş bırakarak protesto düzenledi. İZULAŞ şoförleri de kontak kapattı.

 • Ali Babacan, Malatya'da depremzedeleri ziyaret etti
  14:08 Ali Babacan, Malatya'da depremzedeleri ziyaret etti

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Malatya'da yerel seçim çalışmaları kapsamında depremzedeleri ziyaret etti. Babacan, deprem sonrası yardım çalışmalarını anlattı ve parti olarak yerel yönetimler ve şehircilik eylem planlarını açıkladıklarını belirtti.

 • FETÖ'nün Askeri Lise Sınavı sorularıyla ilgili 2 kişi yakalandı
  14:07 FETÖ'nün Askeri Lise Sınavı sorularıyla ilgili 2 kişi yakalandı

  FETÖ'nün 2012 yılındaki Askeri Lise Sınavı sorularını usulsüzce temin ederek örgütün sözde askeri yapılanma içerisinde bulunan öğrencilerin sınavda başarılı olmasını sağladığı iddia edilen 2 şahıs Afyonkarahisar'da gözaltına alındı.

 • Kırklareli Valisi: Sınıra kontrolsüz araç geçişine izin vermiyoruz
  14:04 Kırklareli Valisi: Sınıra kontrolsüz araç geçişine izin vermiyoruz

  Kırklareli Valisi Birol Ekici, kentte sınıra doğru kontrolsüz hiçbir aracın geçişine izin vermediklerini belirtti. Ekici, düzensiz göçle mücadele çalışmalarının sonuç verdiğini ve Kırklareli'nin düzensiz göç rotası olmaktan çıkarıldığını ifade etti. Jandarma ve emniyet güçlerinin şubatta 22 göçmen kaçakçısını yakaladığını ve 10 araca el konulduğunu söyleyen Ekici, mücadelenin havadan, karadan ve denizden devam ettiğini vurguladı.

 • Konya'da kaçakçılık operasyonunda 16 şüpheli gözaltına alındı
  14:04 Konya'da kaçakçılık operasyonunda 16 şüpheli gözaltına alındı

  Konya'da gerçekleştirilen kaçakçılık operasyonlarında, 10 araç motoru, 66 cep telefonu, 222 cep telefonu aksesuarı, 11 akıllı saat, 74 elektronik sigara, 29 elektronik sigara likiti, 8 bin 130 paket sigara, 580 kilogram kıyılmış tütün ve 171 sikke ele geçirildi. Operasyonlarda 16 şüpheli gözaltına alındı ve adli işlem başlatıldı.

 • AK Parti Manisa Milletvekilleri Yerel Seçimler Hakkında Konuştu
  14:02 AK Parti Manisa Milletvekilleri Yerel Seçimler Hakkında Konuştu

  AK Parti Manisa milletvekilleri Murat Baybatur ve Tamer Akkal, Manisa'daki basın mensuplarıyla bir araya gelerek, 31 Mart yerel seçimleri ve gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Baybatur ve Akkal, seçimlerde Cumhur İttifakı adaylarına tam destek verdiklerini belirtti.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, şehit polis memuru Orhan Mutlu için başsağlığı diledi
  14:01 TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, şehit polis memuru Orhan Mutlu için başsağlığı diledi

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Samsun'da kaza yerinden kaçan sürücünün çarpması sonucu şehit olan polis memuru Orhan Mutlu için başsağlığı diledi. Kurtulmuş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 'Samsun'da görevi başında şehit olan polis memurumuz Orhan Mutlu'ya, Cenabıallah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun.' ifadelerine yer verdi.


Advertisement