SON DAKİKA REFERANDUM HABERLERİ

Son Dakika Referandum Haberleri

 • 21 Eylül 2018 03:33 MHP Milletvekili Dr. Ali Muhittin Taşdoğan: MHP Milletvekili Dr. Ali Muhittin Taşdoğan: "Hareket Noktamız, 7 Ağustos Yeni Kapı'da Yakaladığımız... MHP Milletvekili Dr. Ali Muhittin Taşdoğan: "Hareket noktamız, 7 Ağustos Yeni Kapı'da yakaladığımız milli birlik ve beraberlik ruhudur" "MHP olarak bu ruha sadık olarak hareket ediyoruz"GAZİANTEP - MHP Gaziantep Milletvekili Dr.
 • 20 Eylül 2018 18:51 Avrupa Birliği: İngiltere'nin Brexit Planı İşe Yaramaz Avrupa Birliği: İngiltere'nin Brexit Planı İşe Yaramaz Avrupa Birliği Konseyi Bakanı Donald Tusk, İngiltere'nin planının birliğin ortak pazarını zayıflatma riski taşıdığını söyledi.
 • 20 Eylül 2018 17:58 AB Gayriresmi Zirvesi İngiltere Başbakanı Theresa May, Avrupa Birliği'nin (AB) İngiltere'nin Brexit konusundaki yeni yaklaşımına yönelik eleştirilerine ilişkin, "Evet, kaygılar dile getirildi.
 • 20 Eylül 2018 16:22 Sudan-Güney Sudan Sınırındaki Abyei'de 170 Bin Kişi Tehlike Altında Sudan'daki Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi (OCHA), Sudan ve Güney Sudan arasında "tartışmalı bölge" konumundaki zengin petrol yataklarına sahip Abyei'de 170 bin kişinin tehlike altında olduğunu açıkladı.
 • 20 Eylül 2018 15:43 May: Brexit Anlaşması Kasım'dan İleri Bir Tarihe Ertelenemez – Birleşik Krallık Başbakanı Theresa May, Avustrya'nın Salzburg kentinde gerçekleştirilen toplantıda, Avrupa Birliği (AB) liderlerini, Brexit müzakerelerini bir sonuca varması gereğini vurguladı ve anlaşmanın Kasım ayından sonraki bir tarihe uzatılmasının bir seçenek olmadığını söyledi.
 • 20 Eylül 2018 14:19 Benelüks'te 'Tek Saat' Referandumu Yapılacak Benelüks'te 'Tek Saat' Referandumu Yapılacak AVUSTURYA'nın Salzburg kentinde düzenlenen AB gayriresmi liderler zirvesi çerçevesinde basına açıklamalarda bulunan Belçika Başbakanı Charles Michel, Belçika, Lüksemburg ve Hollanda'nın (Benelüks ülkeleri) ortak referandum düzenleyeceğini belirtti.
 • 20 Eylül 2018 14:16 Almanya Savunma Bakanı Leyen Makedonya'da Almanya Savunma Bakanı Ursula Von Der Leyen, Makedonya ziyareti kapsamında, Makedonya Savunma Bakanı Radmila Şekerinska ile bir araya geldi.
 • 20 Eylül 2018 12:11 Benelüks Ülkelerinden Tek Saat Uygulaması İçin Ortak Referandum Avrupa Birliği (AB) Komisyonunun 2019 yılından itibaren mevsimsel saat uygulamasını bırakarak tek saat uygulamasına geçilmesi teklifinin ardından Benelüks ülkeleri ortak referandum düzenleme kararı aldı.
 • 20 Eylül 2018 11:12 Peru'da Kongre'den Yolsuzluk Referandumuna Destek Güney Amerika ülkesi Peru'da Kongre, Devlet Başkanı Martin Vizvcarra'nın yolsuzlukla mücadele konusundaki yasa değişikliği önerilerini referanduma götürme kararını görüşme kararı aldı.
 • 20 Eylül 2018 11:03 AK Parti'den "Tebdili Kıyafet"Le Saha Araştırması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Yerel seçimler için aday belirleme sürecinde AK Parti Genel Merkezi'nce görevlendirilen kişiler, kentlerde tebdili kıyafetle halkın nabzını tutuyor.
 • 20 Eylül 2018 11:03 Başkentteki Başkentteki "7. Cadde" Bisikletlilere Ev Sahipliği Yapacak Başkentte alışveriş yerleri ile kafelerin bulunduğu ve zaman zaman yayalaştırma projesinin gündeme getirildiği Bahçelievler 7.
 • 20 Eylül 2018 10:31 Bahçelievler Bir Günlüğüne Trafiğe Kapatılacak Bahçelievler Bir Günlüğüne Trafiğe Kapatılacak Ankara Büyükşehir Belediyesinin desteklediği, Avrupa Birliği Delegasyonu ve Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenecek "Avrupa Hareketlilik Haftası" etkinliklerinin adresi Bahçelievler 7. Cadde olacak.
 • 20 Eylül 2018 10:25 Bahçelievler Bir Günlüğüne Trafiğe Kapatılacak, Yayalara ve Bisikletlilere Açılacak Bahçelievler Bir Günlüğüne Trafiğe Kapatılacak, Yayalara ve Bisikletlilere Açılacak Ankara Büyükşehir Belediyesinin desteklediği, Avrupa Birliği Delegasyonu ve Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenecek “Avrupa Hareketlilik Haftası” etkinliklerinin adresi Bahçelievler 7. Cadde olacak.
 • 19 Eylül 2018 22:26 CHP Sözcüsü Öztrak: Gündemimizde İttifak Yok CHP Sözcüsü Faik Öztrak, gündemlerinde yerel seçimler için ittifak olmadığını belirterek, "Biz İYİ Parti'ye oy veren seçmenlerin, Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy veren seçmenlerin, Milliyetçi Hareket Partisi'ne oy veren seçmenlerin diğer partilere oy veren seçmenlerin tamamının oyuna talibiz.
 • 19 Eylül 2018 19:38 Tekirdağ CHP Sözcüsü Öztrak: Gündemimizde İttifak Yok Tekirdağ CHP Sözcüsü Öztrak: Gündemimizde İttifak Yok CHP Sözcüsü Faik Öztrak, gündemlerinde yerel seçimler için ittifak olmadığını belirterek, "Biz İYİ Parti'ye oy veren seçmenlerin, Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy veren seçmenlerin, Milliyetçi Hareket Partisi'ne oy veren seçmenlerin diğer partilere oy veren seçmenlerin tamamının oyuna talibiz.
 • 19 Eylül 2018 18:56 CHP Sözcüsü Öztrak: Gündemimizde İttifak Yok CHP Sözcüsü Öztrak: Gündemimizde İttifak Yok CHP Sözcüsü Faik Öztrak, gündemlerinde yerel seçimler için ittifak olmadığını belirterek, "Biz İYİ Parti'ye oy veren seçmenlerin, Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy veren seçmenlerin, Milliyetçi Hareket Partisi'ne oy veren seçmenlerin diğer partilere oy veren seçmenlerin tamamının oyuna talibiz.
 • 19 Eylül 2018 17:07 Almanya Dışişleri Bakanı Maas Arnavutluk'ta Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Arnavutluk ziyareti kapsamında Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile Avrupa ve Dışişleri Bakanı Ditmir Bushati ile bir araya geldi.
 • 19 Eylül 2018 11:16 MHP'den Yerel Seçimlerde İttifak Değerlendirmesi MHP'den Yerel Seçimlerde İttifak Değerlendirmesi MHP Gaziantep Milletvekili Dr. Ali Muhittin Taşdoğan, yerel seçimler için AK Parti ile süren ittifak görüşmeleriyle ilgili değerlendirmede bulunarak, "Hareket noktamız 7 Ağustos Yenikapı’da yakaladığımız milli birlik ve beraberlik ruhudur" dedi.
 • 19 Eylül 2018 01:53 Almanya Dışişleri Bakanı Maas Makedonya'da Almanya Dışişleri Bakanı Maas Makedonya'da Referandumun olumsuz sonuçlanması için Moskova'nın müdahalede bulunmaya çalıştığı iddialarına da değinen Heiko Maas, "Biz, Batı Balkan ülkelerine perspektif sunduğumuz sürece diğerlerinin de aynı bölgede etkilerini arttırmaya çalışacağından eminim
 • 19 Eylül 2018 00:55 Almanya Dışişleri Bakanı Maas Makedonya'da Referandumun olumsuz sonuçlanması için Moskova'nın müdahalede bulunmaya çalıştığı iddialarına da değinen Heiko Maas, "Biz, Batı Balkan ülkelerine perspektif sunduğumuz sürece diğerlerinin de aynı bölgede etkilerini arttırmaya çalışacağından eminim
 • 18 Eylül 2018 16:34 İngiltere'nin Avrupa'dan Sorumlu Devlet Bakanı Duncan Makedonya'da Makedonya'nın Ekonomi İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Koço Angyuşev, İngiltere'nin Avrupa'dan Sorumlu Devlet Bakanı Alan Duncan ile görüştü.
 • 18 Eylül 2018 14:21 AB Komisyonunun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Hahn Makedonya'da Avrupa Birliği (AB) Komisyonunun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn, Makedonya ziyareti kapsamında Başbakan Zoran Zaev ile bir araya geldi.
 • 18 Eylül 2018 10:45 AK Parti'li Turan ve İskenderoğlu Kadem'i Ziyaret Etti AK Parti'li Turan ve İskenderoğlu Kadem'i Ziyaret Etti AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Çanakkale İl Temsilciliğini ziyaret etti.
 • 17 Eylül 2018 19:28 Libya'da Çözümü Öngören Paris Anlaşması Sekteye Uğruyor Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanı Halid el-Mişri, Libya'daki çatışmayı sonlandırmayı öngören Paris Anlaşması'ndaki "seçim yasasına ilişkin 16 Eylül tarihinin kaçırılmasının" anlaşmayı da sekteye uğrattığını belirtti.
 • 17 Eylül 2018 14:06 Rusya, Makedonya'daki Referandumu Engellemeye Çalışıyor" Referandumda halka, "Makedonya Cumhuriyeti ile Yunanistan arasındaki isim anlaşmasını kabul ediyor musunuz ve NATO ve Avrupa Birliği üyeliğinden yana mısınız?" sorusu sorulacak
 • 17 Eylül 2018 11:52 Rusya, Makedonya'daki Referandumu Engellemeye Çalışıyor" Referandumda halka, "Makedonya Cumhuriyeti ile Yunanistan arasındaki isim anlaşmasını kabul ediyor musunuz ve NATO ve Avrupa Birliği üyeliğinden yana mısınız?" sorusu sorulacak
 • 17 Eylül 2018 07:29 Londra / Sadiq Khan'dan "İkinci Brexit Referandumu" Çağrısı Birleşik Krallık'ta İşçi Partisi üyesi, Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan, hükümetin Avrupa Birliği'nden (AB) çıkış sürecini (Brexit) iyi yönetemediği eleştirisinde buludu ve "ikinci referandum" düzenlenmesi çağrısı yaptı.
 • 16 Eylül 2018 20:10 Serkan Üğdüler Üsküp'te Başpehlivan Serkan Üğdüler Üsküp'te Başpehlivan Makedonya'nın başkenti Üsküp'te "Gelenek devam ediyor" temasıyla düzenlenen yağlı güreş turnuvasında Türkiye'den Serkan Üğdüler başpehlivanlığı elde etti.
 • 16 Eylül 2018 19:39 Serkan Üğdüler Üsküp'te Başpehlivan Makedonya'nın başkenti Üsküp'te "Gelenek devam ediyor" temasıyla düzenlenen yağlı güreş turnuvasında Türkiye'den Serkan Üğdüler başpehlivanlığı elde etti.
 • 16 Eylül 2018 13:55 Bulgaristan'da Üç Gün Sürecek Hükümet Protestosu – Yurtdışında ikamet eden Bulgaristan vatandaşları, Bulgaristan Parlamentosu'nun önünde bir protesto gösterisi düzenledi.
 • 16 Eylül 2018 13:21 Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan'dan 'İkinci Brexit Referandumu Yapılsın' Çağrısı Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan'dan 'İkinci Brexit Referandumu Yapılsın' Çağrısı İngiltere'de hükümetin AB'den ayrılma 'Brexit' sürecini iyi yönetemediğini savunan muhalif İşçi Partisi üyesi Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan, halka AB'de kalmak için yeni bir şans tanınması gerektiğini yazdı.
 • 16 Eylül 2018 13:03 Sadık Han'dan Yeni Brexit Referandumu Çağrısı Londra Belediye Başkanı Sadık Han, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılmasının (Brexit) ikinci bir referanduma sunulması çağrısında bulundu.
 • 13 Eylül 2018 23:39 Referandumdaki Oylar AB İçin Anahtar Referandumdaki Oylar AB İçin Anahtar" ReferandumMakedonya isminin "Kuzey Makedonya Cumhuriyeti" anlamına gelen "Republika Severna Makedonija" olarak değiştirilmesi için düzenlenecek referandumda, Makedon halkına, "Makedonya Cumhuriyeti ile Yunanistan arasındaki isim anlaşmasını kabul ediyor musunuz ve NATO ve Avrupa Birliği üyeliğinden yana mısınız?" sorusu sorulacak
 • 13 Eylül 2018 23:38 Libya'da Anayasa Referandumu Yasa Tasarısı "Tartışmaların Gölgesinde" Onaylandı Libya'da Tobruk Merkezli Temsilciler Meclisi (TM), bir yıl süren çalışmaların ardından ülkede yapılması planlanan daimi anayasa referandum yasa tasarısını onayladı.
 • 13 Eylül 2018 22:02 Mogherini: Makedonya Referandumu Oyları AB İçin Anahtar Mogherini: Makedonya Referandumu Oyları AB İçin Anahtar AB Yüksek Temsilcisi Mogherini, Makedonya'da isim değişikliği için yapılacak referanduma ilişkin, "30 Eylül'de düzenlenecek referandumdaki oylar AB için anahtar." dedi.
 • 13 Eylül 2018 21:17 Referandumdaki Oylar AB İçin Anahtar" ReferandumMakedonya isminin "Kuzey Makedonya Cumhuriyeti" anlamına gelen "Republika Severna Makedonija" olarak değiştirilmesi için düzenlenecek referandumda, Makedon halkına, "Makedonya Cumhuriyeti ile Yunanistan arasındaki isim anlaşmasını kabul ediyor musunuz ve NATO ve Avrupa Birliği üyeliğinden yana mısınız?" sorusu sorulacak
 • 13 Eylül 2018 16:05 Eski BM Genel Sekreteri Kofi Annan Son Yolculuğuna Uğurlandı İsviçre'de tedavi gördüğü hastanede vefat eden eski Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Kofi Annan için Gana'da cenaze töreni düzenlendi.
 • 13 Eylül 2018 15:47 ABD'li Bürokrat Makedonya'da ABD'li Bürokrat Makedonya'da ABD’nin Avrasya’dan Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Wess Mitchel Makedonya’ya geldi.
 • 13 Eylül 2018 13:26 Kofi Annan Son Yolculuğuna Uğurlanıyor Kofi Annan Son Yolculuğuna Uğurlanıyor Birleşmiş Milletler eski Genel Sekreteri Kofi Annan, devlet töreninin ardından memleketi Gana'da son yolculuğuna uğurlanıyor.
 • 13 Eylül 2018 07:05 ABD'den Rusya'ya "Ukrayna" Uyarısı ABD yönetimi, Ukrayna'da Rus yanlısı ayrılıkçıların kontrolündeki Donbas bölgesinde seçim yapılması planını reddetti.
 • 13 Eylül 2018 00:27 Libya Parlamentosu Anayasa Referandumu İçin Olağanüstü Toplanacak Libya Temsilciler Meclisi (TM), bugün daimi anayasa için referandum yasa tasarısının oylamasının görüşüleceği olağanüstü oturum düzenlenmesi kararı aldı.
 • 11 Eylül 2018 19:37 Ayrılıkçı Katalanlardan Gösteri Yüz binlerce ayrılıkçı Katalan, Katalonya Millli Günü (Diada) etkinlikleri kapsamında tutuklu siyasetçilerin serbest bırakılması ve bağımsızlık talebiyle gösteri düzenledi.
 • 11 Eylül 2018 17:00 Libya'da Bu Yıl Sonunda Seçimler Zor" Tunus Dışişleri Bakanı Hamis el-Cihinavi, bu yıl Paris'te gerçekleştirilen konferansta öngörüldüğü şekilde, Libya'da yıl sonuna kadar seçimlerin gerçekleştirilmesinin zor olduğunu söyledi.
 • 11 Eylül 2018 16:36 Yunanistan Savunma Bakanı'ndan "Makedonya" Açıklaması Yunanistan Savunma Bakanı ve hükümetin küçük ortağı Bağımsız Yunanlar (ANEL) Partisi Genel Başkanı Panos Kammenos, Makedonya ile yapılan isim anlaşmasına ilişkin, "Anlaşma eğer Yunan parlamentosuna gelme noktasına ulaşırsa, bize hükümette kalmak için halkın verdiği bir yetki yok." dedi.
 • 11 Eylül 2018 12:46 İran'ın Artık Irak'ta İşi Zor" AHMET DURSUN / TOLGA AKBABA - İran'ın komşusu Irak'taki nüfuzunun kalkınma ve refah yerine daha çok istikrarsızlık ve kaosa yol açtığı, bu nedenle Tahran'ın bu ülkedeki etkinliğinin azalmasına gidecek bir sürecin başladığı belirtiliyor.
 • 10 Eylül 2018 09:51 Birleşik Rusya Partisi Yine Farkla Kazandı Birleşik Rusya Partisi Yine Farkla Kazandı Başkanlığını Dimitry Medvedev'in yaptığı Birleşik Rusya Partisi, Rusya yerel seçimlerini yine rakiplerine fark atarak kazandı.
 • 10 Eylül 2018 09:30 Rusya Yerel Seçimlerinde Birleşik Rusya Partisi Yine Farkla Kazandı Rusya Yerel Seçimlerinde Birleşik Rusya Partisi Yine Farkla Kazandı Başkanlığını Dimitry Medvedev’in yaptığı Birleşik Rusya Partisi, Rusya yerel seçimlerini yine rakiplerine fark atarak kazandı.
 • 09 Eylül 2018 20:54 ABD Senatörü Johnson Makedonya'da ABD Senatörü Johnson Makedonya'da ÜSKÜP (İHA) – ABD Senatörü aynı zamanda Milli Güvenlik Komitesi ve Avrupa Bölge Güvenlik Politikası Sorumlusu Ron Johnson, Makedonya temasları kapsamında Başbakan Zoran Zaev ile görüştü.
 • 09 Eylül 2018 18:22 Çipras'tan Mali Disiplin ve Aşırı Sağ Açıklaması Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, ülkesinin mali disiplinden uzaklaşmadan ve taahhüt ettiği reformlardan dönmeden yoluna devam edeceğini belirterek, "IMF Yunanistan'a geri dönmemeli. Yunanistan Arjantin olmamalı." dedi.
 • 09 Eylül 2018 13:31 Boris Johnson'dan İngiltere Başbakanı May'in Brexit Planına 'İntihar Yeleği' Benzetmesi Boris Johnson'dan İngiltere Başbakanı May'in Brexit Planına 'İntihar Yeleği' Benzetmesi Eski İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Başbakan Theresa May'in Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılma stratejisi ile ülkenin anayasası üstüne 'canlı bomba yeleği' geçirdiği, 'patlayıcıyı' da Brüksel'e verdiği eleştirisinde bulundu.