Alkol ve Sigara Yaşlılığın Etkilerini Arttırıyor - Son Dakika

Alkol ve Sigara Yaşlılığın Etkilerini Arttırıyor

27.01.2018 14:22
Alkol ve Sigara Yaşlılığın Etkilerini Arttırıyor

PLASTİK, rekonstrüktif ve estetik cerrahi uzmanı Op.Dr. Burak Türkyılmaz, yaş ilerledikçe meydana gelen kırışıklıkların en çok yüz bölgesinde gün yüzüne çıktığını, yer çekiminin de etkisiyle yüz altı dokularında sarkma oluştuğunu ancak yüz dolgunluğunun yeniden kazanılabileceğini...

PLASTİK, rekonstrüktif ve estetik cerrahi uzmanı Op.Dr. Burak Türkyılmaz, yaş ilerledikçe meydana gelen kırışıklıkların en çok yüz bölgesinde gün yüzüne çıktığını, yer çekiminin de etkisiyle yüz altı dokularında sarkma oluştuğunu ancak yüz dolgunluğunun yeniden kazanılabileceğini belirtirken, sarkık ve  yaşlı görüntüyü sigara ve alkol kullanımının tetiklediğine de dikkat çekti.

Op. Dr. Burak Türkyılmaz, sarkan cilt  altı dokularının yüzde olması gerektiği yere çekilerek, yüzdeki dolgunluğun yeniden kazanılacağını ve cildin daha genç bir görünüme kavuşacağını söyledi.

"SİGARA VE ALKOL SARKIK VE YAŞLI GÖRÜNTÜYÜ ARTTIRIYOR"

Op. Dr. Türkyılmaz, alın germe ve kaş ameliyatının sonucunda bu bölgelerde ortaya çıkan düşüklüklerin de giderilebildiğini vurguladı. Yaş ilerlemesine paralel olarak yüzde oluşan sarkmaların yanı sıra alındaki çizgilerinde derinleştiğini belirten Burak Türkyılmaz, sarkık ve  yaşlı görüntüyü sigara ve alkol kullanımının tetiklediğine de dikkat çekti.

Bütün bu nedenlerin kaş düşüklüğüne de yol açtığınının altını çizen Op. Dr. Türkyılmaz, cilde yeniden genç bir görünüm kazandıran bu ameliyatların bir kaç saat sürdüğünü belirtti ve "Orta yüz gençleştirme, alın germe ve kaş düşüklüğü ameliyatları sonrasında hastalar birkaç saat içerisinde taburcu edilebilmekte, yüz ve göz çevresinde ameliyat sonrasında oluşacak morluk ve şişlikler ise en fazla 10 gün içinde tamamen ortadan kaybolmaktadır" dedi.

Op. Dr. Türkyılmaz, alt göz kapağının kenarlara doğru asılarak daha çekici göz yapısı elde edildiğini belirterek, "Orta yüz bölgesine alt göz kapağından ulaşılıyor. Bu noktada sarkmış orta yüz yumuşak dokuları göz altına doğru askılanarak eski yerlerine  yerleştirilir. Operasyonda alt göz kapağındaki torbalanmalar da düzeltilerek gözalltı estetiği de gerçekleşmiş olur"  diye konuştu.

"YANAKLARINIZI KALDIRDIĞINIZDA GENÇ DURUYORSANIZ ESTETİK YAPILABİLİR"

Yanak estetiği ameliyatlarında ise herhangi bir iz kalmadığını belirten Op. Dr. Türkyılmaz ameliyata ihtiyaç duyulup duyulmadığını anlamanın basit bir yolu olduğunu söyledi ve yapılacak işlemin bireylerin ayna karşısına geçerek, yanaklarını şakaklarına doğru hafifçe kaldırması olduğunu dile getirdi. Türkyılmaz, bu işlem yapılarak ortaya çıkan görüntünün daha canlı ve gergin durduğunu düşünen hastalar için yanak estetiğinin uygun olduğunu söyledi.

- İstanbul

YORUMLAR
500
İran ile ABD karşı karşıya geldi! Suikast planlandığı iddialarını yalanladılar İran ile ABD karşı karşıya geldi! Suikast planlandığı iddialarını yalanladılar EYT'liler için mutlu son! Bakan Bilgin tarihi açıkladı EYT'liler için mutlu son! Bakan Bilgin tarihi açıkladı Pelosi, Çin'in kendisi ve ailesine yönelik yaptırımlarıyla dalga geçti: Kimin umrunda? Pelosi, Çin'in kendisi ve ailesine yönelik yaptırımlarıyla dalga geçti: Kimin umrunda?
Kaynak: DHA

Son Dakika Sağlık Alkol ve Sigara Yaşlılığın Etkilerini Arttırıyor - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement