Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Bakan Koca, Hatay'da Mezarlıkları Ziyaret Etti - Son Dakika

Bakan Koca, Hatay'da Mezarlıkları Ziyaret Etti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, depremde hayatını kaybedenlerin defnedildiği Narlıca Mezarlığı'nı ziyaret ederek vatandaşların acısını paylaştı. Bakan Koca, mezarlıkta yaptığı açıklamada, Narlıca Mezarlığı'nın depremin anısını yaşatacak bir anıt mezar olduğunu belirtti. Ayrıca, Bakan Koca Antakya Şehitliği'ni ziyaret ederek şehit ailelerinin bayramını kutladı ve başsağlığı diledi.

Bakan Koca, Hatay\'da Mezarlıkları Ziyaret Etti
28.06.2023 - 10:26,  Güncelleme: 10:27

BAKAN KOCA, MEZARLIKLARI ZİYARET ETTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hatay'da depremde hayatını kaybedenlerin defnedildiği Antakya ilçesindeki Narlıca Mezarlığı'nı ziyaret edip, vatandaşların acısını paylaştı. Burada, basın mensuplarına açıklama yapan Bakan Koca, "Narlıca Mezarlığı, yaşanan trajedinin nesiller boyu hatırlanacağı bir mezarlık. Hepimiz için bir anıt mezar olacak. Depremin yaşandığı ikinci günden sonra planlamasını yaptığımız ve erken dönemde altyapı düzenlemesini yapıp faaliyete geçirdiğimiz, depremde kaybettiğimiz canlarımızı erken dönemde hızla defnettiğimiz bir mezarlık. Eğer erken dönemde bu hazırlıklar yapılmamış olsaydı çok büyük sıkıntılar yaşanabilirdi" dedi.

Bakan Koca, daha sonra Antakya Şehitliği'ni ziyaret etti, şehit ailelerinin bayramını kutlayıp, başsağlığı diledi. Mezarlık ziyaretlerinde Kur'an tilavetleri okunup, dualar edildi.

Kaynak: DHA
YORUMLAR

Son Dakika Sağlık Bakan Koca, Hatay'da Mezarlıkları Ziyaret Etti - Son Dakika


Advertisement