Rizeliler artık normalleşmek istiyor - Son Dakika
Sağlık

Rizeliler artık normalleşmek istiyor

- Rizeliler artık normalleşmek istiyor Yeni normalleşme kararlarının ardından yüksek riskli alanda olan Rize'de yaşayan vatandaşlar Türkiye'nin bir çok ili gibi artık her alanda normalleşme sürecine girmek istiyor.

02.03.2021 14:10  Güncelleme: 14:32
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

- Rizeliler artık normalleşmek istiyor

RİZE - Yeni normalleşme kararlarının ardından yüksek riskli alanda olan Rize'de yaşayan vatandaşlar Türkiye'nin bir çok ili gibi artık her alanda normalleşme sürecine girmek istiyor.

Vaka sayılarının oluşturduğu yüksek risk nedeniyle bir çok alanda normalleşmeden mahrum kalan Rizeli vatandaşlar bulundukları 'kırmızı' pozisyondan kurtulmak için tedbirlere dikkat etmeye özen gösteriyor.

İnsanlarda bezginlik olduğu için kurallara özen göstermediğini dile getiren Mehmet Bıçakçı isimli vatandaş "Maalesef insanların vurdum duymazlığı nedeniyle, tedbirlere gereken özeni göstermediği için normalleşme sürecinde çok yavaşız. İnsanlarımız tedbirlere uymuyor. Birazda artık bezginlik var insanlarda" dedi.

Normalleşme sürecinde yer alabilmesi için kuralların ihlal edilmemesi gerektiğini ifade eden Havva Türkyılmaz ise "Covid-19 vakaları fazla olduğu için normalleşemiyoruz. Herkes dışarıda, onun için bunlar. Yine sıkı tedbirler uygulanması lazım. Biraz daha mesafemizi koyalım, evimizden dışarıya çıkmayalım. İnşallah o zaman normalleşir, dikkat edersek olur" şeklinde konuştu.

Vaka sayılarının Rize dışından gelenler nedeniyle artışta olduğunu dile getiren Recep Ali Kılıçarslan da "Bu saatten sonra daha da kolay kolay düşmez. Çünkü çay tarlaları için gübreleme zamanı geldi. Uzun bir süre Rize'ye giriş çıkışların durdurulması lazım. Sokaklara baktığında fazla da bir şey yok şu anda" ifadelerini kullandı.

Rizeliler artık normalleşmek istiyor
Kaynak: İHA

Son Dakika Sağlık Rizeliler artık normalleşmek istiyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Antalya'da ruhsatsız güzellik merkezine baskın
  13:01 Antalya'da ruhsatsız güzellik merkezine baskın

  Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde sosyal medyadan dolgu ve mezoterapi yaptığı tespit edilen güzellik merkezi, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından mühürlendi. Denetimler sonucunda çeşitli markalarda dolgu malzemesi, dermapen iğne ucu, dermapen cihazı, lazer-carbon peeling cihazı ele geçirildi.

 • Düzce'de 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde ambulans ekipleri rekor kırdı
  12:01 Düzce'de 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde ambulans ekipleri rekor kırdı

  Düzce'de 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde ambulans ekipleri günde 115 vakaya bakarak rekor kırdı. Vakalarda ise ilk sırayı kazalar aldı. 9 günlük tatilde Düzce'de 20'den fazla trafik kazası meydana geldi. Ekipler ayrıca ambulanslarla da hastaları Acil Servise kaldırdı. 9 günde ekipler toplam bin 31 vakaya çıkış yaptı. Günlük ortalama 115 olaya müdahalede bulunan ekipler rekor kırarak hastaların sağlığa kavuşmasını sağladı.

 • Hemofili Tedavisinde Uzun Yarı Ömürlü Faktör Konsantreleri Kullanılıyor
  11:59 Hemofili Tedavisinde Uzun Yarı Ömürlü Faktör Konsantreleri Kullanılıyor

  Ankara Etlik Şehir Hastanesi Çocuk Hematoloji-Onkoloji Kliniği İdari Sorumlusu Doç. Dr. Ali Fettah, hemofili tedavisinde cilt altından uygulanan uzun yarı ömürlü faktör konsantrelerinin hastaların yaşam kalitesini artırdığını belirtti. Hemofilinin kanın düzgün pıhtılaşmadığı kalıtsal bir kanama bozukluğu olduğunu söyleyen Fettah, tedavi seçenekleri arasında gen tedavisi ve cilt altından uygulanan faktör konsantrelerinin yer aldığını ifade etti.

 • Rottweiler Köpeğinin Saldırısı Sonucu Yaralanan Çocuk Taburcu Edildi
  11:28 Rottweiler Köpeğinin Saldırısı Sonucu Yaralanan Çocuk Taburcu Edildi

  Adana'nın merkez Seyhan ilçesinde, Rottweiler cinsi köpeğin saldırısı sonucu yaralanan 4 yaşındaki çocuk hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi. Köpeğin sahibi ve arkadaşı serbest bırakılırken, köpek ise barınağa götürüldü.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeliha Aksaz Şahbaz: Sağlıkta şiddetin mimarı siyasi iktidardır
  11:14 CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeliha Aksaz Şahbaz: Sağlıkta şiddetin mimarı siyasi iktidardır

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeliha Aksaz Şahbaz, 17 Nisan Sağlıkta Şiddetle Mücadele günü nedeniyle yaptığı açıklamada, sağlıkta şiddetin toplumsal bir sorun haline geldiğini ve bu durumun bir an önce çözülmesi gerektiğini belirtti. Aksaz Şahbaz, sağlıkta şiddeti engellemeye yönelik uygulanan Beyaz Kod verilerinin Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılmadığına dikkat çekti.

 • Uzmanından köpek besleyenlere uyarı: 'Köpekleri ağızlık ile dolaştırın'
  11:02 Uzmanından köpek besleyenlere uyarı: 'Köpekleri ağızlık ile dolaştırın'

  Adana'da son 5 günde yaşanan 2 köpek saldırısı nedeniyle uzmanlar köpek sahiplerini uyararak, ağızlık takmadan dışarı çıkartmamalarını önerdi.

 • Adana'da Son 5 Günde 2 Köpek Saldırısı: Uzmanlar Uyarıyor
  10:40 Adana'da Son 5 Günde 2 Köpek Saldırısı: Uzmanlar Uyarıyor

  Adana'da son 5 günde yaşanan 2 köpek saldırısı nedeniyle uzmanlar köpek sahiplerini uyararak, ağızlık takmadan dışarı çıkartmamalarını önerdi. Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse, köpeklerin ağızlık takılarak dışarı çıkartılmasını önererek, sokak köpeklerinin de kısırlaştırılması gerektiğini belirtti.

 • Söğüt'te Çöp Konteynerlerinde ve Caddelerde İlaçlama Çalışmaları Devam Ediyor
  10:30 Söğüt'te Çöp Konteynerlerinde ve Caddelerde İlaçlama Çalışmaları Devam Ediyor

  Bilecik'in Söğüt ilçesinde çöp konteynerlerinde ve caddelerde ilaçlama çalışmaları devam ediyor. Söğüt Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, ilçede bulunan çöp konteynerlerinde ve caddelerde ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, yoğun bir titizlik ile vatandaşların temiz ve rahat bir ortamda olması için 7/24 çalışıyor.

 • Eskişehir'de Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
  09:54 Eskişehir'de Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

  Eskişehir'de yapılan Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda, bağımlılıkla mücadele konusunda yapılan çalışmalar değerlendirildi ve alınması gereken tedbirler konuşuldu. Toplantıya Vali Hüseyin Aksoy, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan ve diğer yetkililer katıldı.

 • ESOGÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde UMKE iş birliğiyle yangın tatbikatı gerçekleştirildi
  09:51 ESOGÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde UMKE iş birliğiyle yangın tatbikatı gerçekleştirildi

  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde Hastane Afet ve Acil Durum Planları (HAP) çerçevesinde, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) iş birliğiyle yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikatta, senaryo gereği yangın çıkması sonucu HAP aktive edildi, yangına müdahale edildi ve hastalar tahliye edildi. HAP tatbikatlarının amacı hastane personelinin acil durumlarda daha sistemli ve organize davranış geliştirmesini sağlamaktır.

 • İngiltere, 2009'dan sonra doğanlara sigara satışını yasaklayan yasayı onayladı
  09:17 İngiltere, 2009'dan sonra doğanlara sigara satışını yasaklayan yasayı onayladı

  İngiltere parlamentosu, yeni neslin hayat boyu sigaraya erişimini yasaklayan bir tasarıyı onayladı. 1 Ocak 2009'dan sonra doğanlara sigara satışı yasaklanacak. Bu yıl 15 yaşına giren çocuklar hayatları boyunca sigara alamayacaklar.


Advertisement