Sinovac yerine fazla doz Biontech aşısı yaptığı öne sürülen hemşireye inceleme başlatıldı - Son Dakika

Sinovac yerine fazla doz Biontech aşısı yaptığı öne sürülen hemşireye inceleme başlatıldı

26.11.2021 21:02

Konya'da, bir sağlık merkezine Sinovac aşısı olmaya giden Semiha Işık'a, yanlışlıkla fazla dozda Biontech aşısı uyguladığı öne sürülen hemşire hakkında İl Sağlık Müdürlüğü tarafından inceleme başlatıldı.

Semiha Işık, dün, bir toplum sağlığı merkezine giderek 'Sinovac' aşısı olmak istedi. İddiaya göre, hemşire de Işık'a, aşıyı uygulayıp gönderdi. Akşam saatlerinde aşıların sayımı yapıldığında Işık'a, Sinovac yerine yanlışlıkla fazla dozda Biontech aşısı yapıldığı belirlendi.

TABURCU EDİLDİ

Bunun üzerine harekete geçen İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri Işık'ı, kontrol amaçlı Konya Numune Hastanesi'ne götürdü. Burada müşahede altına alınan Işık, yapılan tetkiklerinde ve kontrollerinde sağlık durumunun iyi olması üzerine bugün taburcu edildi.

HEMŞİRE HAKKINDA İNCELEME BAŞLATILDI

İl Sağlık Müdürlüğü, yanlış aşı uygulayan hemşire hakkında inceleme başlattı. Fazla uygulanan dozun ne kadar olduğu da yapılacak inceleme sonucu tespit edileceği öğrenilirken; taburcu olan Işık'ın da yine filyasyon ekipleri tarafından sürekli kontrol edileceği belirtildi.

YORUMLAR (1)
500
Kulu'da bu yıl mercimek, nohut ve kimyonda yüksek rekolte bekleniyor Kulu'da bu yıl mercimek, nohut ve kimyonda yüksek rekolte bekleniyor Beyşehir'de karavan kamping alanının altyapı çalışmaları sürüyor Beyşehir'de karavan kamping alanının altyapı çalışmaları sürüyor Seydişehir'de refüje çarpan otomobilin sürücüsü yaralandı Seydişehir'de refüje çarpan otomobilin sürücüsü yaralandı
Kaynak: DHA

Son Dakika Sağlık Sinovac yerine fazla doz Biontech aşısı yaptığı öne sürülen hemşireye inceleme başlatıldı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement