A Milli Futbol Takımı'nın performansına Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum'dan tepki: Derhal görevi bırakmalı - Son Dakika
Spor

A Milli Futbol Takımı'nın performansına Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum'dan tepki: Derhal görevi bırakmalı

A Milli Futbol Takımı\'nın performansına Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum\'dan tepki: Derhal görevi bırakmalı

Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın UEFA Uluslar Ligi'nde Lüksemburg ve Faroe Adaları karşısında aldığı sonuçlar sonrası sosyal medya hesabından teknik direktör Stefan Kuntz'u eleştiren Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum, "Milli takım tarihinin en skandal iki maçına sebep olanlar derhal görevi bırakmalı" ifadesini kullandı.

26.09.2022 17:22  Güncelleme: 17:48

Uluslar C Ligi'nde A Milli Takım'ın Lüksemburg ile 3-3 berabere kalması ve Faroe Adaları'na 2-1 yenilmesinin yankıları sürüyor. Ay-Yıldızlı ekibe bir tepki de Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum'dan geldi.

"YA TÜRKİYE'Yİ TANIMIYOR YA DA TÜRKİYE'Yİ AŞAĞILIYOR"

Stefan Kuntz'un açıklamalarına tepki gösteren Uçum sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Lüksemburg ve Faroe Adaları maçından sonra konuyu eksik 10-11 oyuncuya bağlayıp Türkiye'nin gerçeği bu, kalitesi bu diyen birisi ya Türkiye'yi tanımıyor ya da Türkiye'yi aşağılıyor. İkisi de vahim. Böyle bir anlayışın Milli Takımın başında olması doğru mu? Takdir karar vericilerin." dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum'dan sert A Milli Takım çıkışı: Derhal görevi bırakmalı

"DERHAL GÖREVİ BIRAKMALI"

Sorumluları istifaya davet eden Uçum yaptığı bir diğer paylaşımda ise, "Son iki maçta Milli Takımın oyunu ve aldığı sonuçlar Türkiye'nin futboldaki milli takım kapasitesine ihanettir. Sorumluluk oynayan futbolculara çıkarılamaz. Sorumluluk idari ve teknik yönetimdedir. Milli takım tarihinin en skandal iki maçına sebep olanlar derhal görevi bırakmalı." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum'dan sert A Milli Takım çıkışı: Derhal görevi bırakmalı

Son Dakika Spor A Milli Futbol Takımı'nın performansına Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum'dan tepki: Derhal görevi bırakmalı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement