Fenerbahçe Dursun Özbek'e aynı sertlikte cevap verip suç duyurusunda bulundu - Son Dakika
Spor

Fenerbahçe Dursun Özbek'e aynı sertlikte cevap verip suç duyurusunda bulundu

Fenerbahçe, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in, ''Google'a girin; ananas, tespih, teşvik, şike, halı sahada dostluk maçları yazın, bakın karşınıza ne çıkıyor'' açıklamasına yanıt verdi. Açıklamada, ''3 Temmuz'un üzerinden yaklaşık 13 yıl geçtikten sonra FETÖ taktik ve usullerini kullanarak, şanlı kulübümüze karşı yeni bir tezgah kurmaya yeltenebilmeleri de geçmişten gelen karakterlerinin bugüne kalan mirasıdır'' ifadeleri yer alırken, Dursun Özbek hakkında da suç duyurusunda bulunuldu.

28.02.2024 17:44  Güncelleme: 17:48
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Fenerbahçe Spor Kulübü, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in önceki sponsorluk anlaşması sırasında yaptığı açıklamalarına zehir zemberek yanıt vererek Özbek hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

"ŞAİBELİ OLDUKLARI AÇIKTIR"

Sarı-lacivertlierden yapılan açıklamada, "Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek'in Kulübümüz hakkında dün sarf ettiği bazı ifadeler nedeniyle bu açıklamayı yapıyoruz. Öncelikle belirtmek isteriz ki ne Dursun Özbek'in ne de mevcut Galatasaray yönetiminin sportmence veya hiç değilse ahlaki sınırlar içerisinde bir rekabet sürdürmelerini zaten beklemiyoruz. Bahsi geçen kulübün kültürü; sportif rekabete değil, kayrılmaya, korunup kollanmaya, imtiyazlı davranılmaya dayalıdır. Ancak, ne kadar korunup kollansa da bu kulübün kamu vicdanında şaibeli bir konumda olduğu açıktır.

"FENERBAHÇE ŞAMPİYONLUK POSTERLERİNDEN OYUNCU SİLMEDİ"

3 Temmuz'un üzerinden yaklaşık 13 yıl geçtikten sonra FETÖ taktik ve usullerini kullanarak, şanlı Kulübümüze karşı yeni bir tezgah kurmaya yeltenebilmeleri de geçmişten gelen karakterlerinin bugüne kalan mirasıdır. Öyle anlaşılıyor ki Dursun Özbek, hangi Kulübün FETÖ'nün doğrudan hedefi olduğunu ve hangi Kulübün ise bu saldırıdan istifade etmeye çalışarak, "Duayla himmetle ayağa kaldırılma çabasını" birbirine karıştırıyor. Buradan bu şahsa bir kez daha hatırlatıyoruz; Fenerbahçe şanlı tarihi boyunca şampiyonluk posterlerinden oyuncu silmedi, belgesellerden görüntü çıkarmak zorunda kalmadı.

"SPORTMENCE MÜCADELEYE SONUNA KADAR İNANIYORUZ"

Hatırlatmak zorundayız çünkü, en iyi bildikleri şekilde; ayıplarıyla yüzleşmek ve toplumdan özür dilemek yerine, algı manipülasyon ve yalanlarla, pek çok konuda da olduğu gibi, kendilerinden bildikleri işi planlı şekilde başkasına yıkmaya çalışmaktalar. Bu sebeple, dün sarf edilen sözleri bir "deli saçması" veya "ahmakça ifadeler" olarak değil, bilinçli bir tuzağın işaret fişeği olarak değerlendiriyoruz. Hain bir örgütten öğrendikleri numaralarla Fenerbahçemize zarar verebileceğini düşünen başta Dursun Özbek olmak üzere herkese buradan açıkça sesleniyoruz: Hain FETÖ örgütüne karşı, camiasıyla tek başına ilk direnen ve alçakça emellerini kursaklarına tıkayan Fenerbahçemizin mücadele gücü ve kararlılığı ilk günkü gibi devam etmektedir. Buna yeltenenler oldukça da bu şanlı camianın her bir mensubu geçmişten gelen azmiyle bu alçakça saldırıların sahipleriyle bugün de ilk günkü hırsıyla mücadele etmekten geri durmayacaktır. Sportif rekabete ve sportmence mücadeleye sonuna kadar inanıyoruz. Bununla birlikte Kulübümüzün DNA'sını Kurtuluş Savaşı'nın mücadele ruhu ve en zorlu şartlarda bile milli bütünlüğümüze ve değerlerimize sahip çıkma misyonu oluşturmaktadır. DNA'mızdan gelen bu kuvvetli gücümüzle hain emeller taşıyanları yaptıklarına pişman etme konusunda kararlıyız. Camiamıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadeleri yer aldı.

Ortalık iyice karışacak! Fenerbahçe Dursun Özbek'e aynı sertlikte cevap verip suç duyurusunda bulundu
Ortalık iyice karışacak! Fenerbahçe Dursun Özbek'e aynı sertlikte cevap verip suç duyurusunda bulundu
Ortalık iyice karışacak! Fenerbahçe Dursun Özbek'e aynı sertlikte cevap verip suç duyurusunda bulundu

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

"Galatasaray Spor Kulübü Başkanı şahsın, 27.02.2024 ve 06.11.2023 tarihinde yaptığı haddini, sınırını aşan, toplumu kin ve düşmanlığa teşvik etme niteliğindeki açıklamaları kamuoyunun malumudur.

İlgili şahıs hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulduğunu kamuoyunun bilgisine sunarız.

Fenerbahçe Spor Kulübü"

Fenerbahçe'den Galatasaray Başkanı Dursun Özbek hakkında suç duyurusu!

NE OLMUŞTU?

Özbek önceki gün sponsor anlaşması için yapılan basın toplantısında "Bir tuzağa düşmemek lazım. Rakip takımın bir proje olduğunu daha önce de ifade etmiştim. Başkanlarının özellikle bir proje olduğunu söylemiştim. Bunda hâlâ ısrarlıyım. Proje olma hüviyetini hâlâ sürdürüyorlar. Cinayet mahaline ilk olarak katil gelir. Bunu yorumlamanız lazım. Google'a girin bakın. Kimseyi itham etmek istemiyorum. Ananas, tespih, şike, halı sahada dostluk maçları yazın Google'a, bakın ne çıkıyor karşınıza. Sanki bunları biz yapmışız gibi Hacivat - Karagöz perdesinde bir sürü şey söylüyorlar. Onlara bir ağabey tavsiyesi, boşuna uğraşmayın. İçinde bulunduğunuz ateş üfleyerek sönmez. Bunu kafanıza yazın." ifadelerini kullanmıştı.

Fenerbahçe Dursun Özbek\'e aynı sertlikte cevap verip suç duyurusunda bulundu

Son Dakika Spor Fenerbahçe Dursun Özbek'e aynı sertlikte cevap verip suç duyurusunda bulundu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (9)

  • Necati Kaya: Dogru soylemis Dursun başkan. Fenevv bağçee her şeyi ile proje bir takımdir. 93 144 Yanıtla Ahmet Özay: Onun içinn FB 10 sene şampiyon yapılmadı 49 5 hüseyin şen: ee ne olmuş şikayet ettiyse ne olacak yani koskoca ülkede kimi kime şikayet ediyorsunuz tff gs mhk hepsi tek kale değil mi yıllardır nartık bu ülkede ne futbol kaldı ne saygı kaldı ne ahlak kaldı futbol izlerken hakemler satar hakem satmazsa takımlar skora yatar satar takımlar satmaz td yedek oyuncularla çıkar satar çivisi çıkmış kimse düzeltemez artık bu durumu 24 20
  • kubilay dönmez: #AAG 31 12 Yanıtla
  • cemal aslan: Kavga etmeyin, güzel güzel anlaşın. Suudi Arabistana tazminatı ortak ödeyeceksiniz daha. 2 15 Yanıtla
  • Alperen Umut: Ali Koç kivirma senin proje olduğunu kurtlar vadisi bile 10 yıl önce dizide seni canlandırarak anlatti millette Gezi olaylarında finansman olduğunu gezicilere destek verdiğini herkes biliyor o yüzden seni sevmem 0 2 Yanıtla
  • Erkut Köse: İkinizde birbirinize şikayet edin bence ikinizde karşılıklı terör suçlamaları yapıyorsunuz bıktı bu millet 0 0 Yanıtla
  • Serter Kara: Şikeyi Türkiye'ye getiren takımdır 6S 0 0 Yanıtla
  • Tas Ruhi: Sizi gidi betoncular 0 0 Yanıtla

Advertisement