FIFA Disiplin Komitesi'nden Birçok Kulübe Ceza Yağdı - Son Dakika

FIFA Disiplin Komitesi'nden Birçok Kulübe Ceza Yağdı

06.03.2014 18:33
FIFA Disiplin Komitesi'nden Birçok Kulübe Ceza Yağdı

FIFA Disiplin Komitesi, transferde usulsüzlük yaptığı belirlenen birçok Güney Amerika kulübüne transfer yasağı, para ve uyarı cezaları verdi.

FIFA Disiplin Komitesi, transferlerde usulsüzlük yaptığı tespit edilen 1 Uruguay ve 4 Arjantin kulübüne transfer yasağı, para ve uyarı cezalarına çarptırdı.

5 KULÜBE CEZA VERİLDİ

FIFA'nın resmi internet sitesinden yapılan basın açıklamasına göre, 2012 yılında transfer usulsüzlüğünde bulundukları belirlenen Uruguay'dan Institucion ve Arjantin'den Atletica Sud America, IA Central Cordoba, Independiente, Racing Club and Rosario Central kulüplerine, FIFA Disiplin Komitesi'nce ceza verildi.

TRANSFERLERDE USULSÜZLÜK

Söz konusu kulüplerin, 2010'dan beri dış transferlerde kullanılması zorunlu olan FIFA'nın Transfer Kontrol Sistemini uygunsuz olarak kullandıkları ve transferi gerçekleşen futbolcuların oldukça kısa süreliğine transfer edildikleri ve gittikleri kulüplerde oynatılmadıktan sonra başka bir kulübe transfer edildikleri belirtildi.

PARA VE UYARI CEZASI

Transfer etiğine uymayan Uruguay kulübü Institucion iki transfer dönemi boyunca hem yurt içi hem de yurt dışı transfer cezasının yanı sıra 40 bin İsviçre frangı para ile uyarı cezası alırken, Arjantinli dört kulüpten ikisi, IA Central Cordoba and Independiente 50 bin İsviçre frangı para cezası ve uyarı cezasına çarptırıldı.

Kalan iki Arjantin kulübünden biri olan Rosario 20 bin İsviçre frangı para cezası ve uyarı cezası alırken, Racing kulübüne 15 bin İsviçre frangı ve uyarı cezası verildi.

"Köprü" olarak da adlandırılan bu transfer yönteminde, genellikle futbolcu kendini asıl transfer etmek isteyen kulüpten önce başka bir kulüp tarafından kiralanıyor. Futbolcu, kiralık olarak bulunduğu kulüpte sahaya çıkarılmıyor ve kısa bir süre sonra başka bir takım tarafından transfer ediliyor.

YORUMLAR
500
Fenerbahçe'den ayrılan Jose Sosa futbola başladığı kulübe döndü Fenerbahçe'den ayrılan Jose Sosa futbola başladığı kulübe döndü Venezuela'da Maduro destekçilerinden gösteri Venezuela'da Maduro destekçilerinden gösteri Jose Sosa, futbola başladığı kulübe geri döndü Jose Sosa, futbola başladığı kulübe geri döndü
Kaynak: AA

Son Dakika Spor FIFA Disiplin Komitesi'nden Birçok Kulübe Ceza Yağdı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement
Haberi Paylaş