"Filenin Sultanları" Londra Yolcusu - Son Dakika
"Filenin Sultanları" Londra Yolcusu

"Filenin Sultanları" Londra Yolcusu

06.05.2012 21:05

2012 Olimpiyatları Avrupa Kıtası Elemeleri final maçında Polonya'yı 3-0 yenerek Londra Olimpiyatları'na vize alan (A) Milli Bayan Voleybol Takımı'nın Brezilyalı antrenörü Marco Motta, dünyanın birçok yerinde görev yaptığını ama böyle bir teknik...

2012 Olimpiyatları Avrupa Kıtası Elemeleri final maçında Polonya'yı 3-0 yenerek Londra Olimpiyatları'na vize alan (A) Milli Bayan Voleybol Takımı'nın Brezilyalı antrenörü Marco Motta, dünyanın birçok yerinde görev yaptığını ama böyle bir teknik ekip görmediğini söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında duygusal anlar yaşayan ve gözyaşlarına hakim olamayan Motta, bu başarının kolay gelmediğini, olimpiyat vizesi için çok çalıştıklarını belirterek, federasyondan basın mensubuna, oyuncudan teknik ekibine kadar herkesin bu başarıda emeği olduğunu kaydetti.

Teknik ekibini öven Motta, "Dünyanın birçok yerinde görev yaptım. Ama ben böyle bir teknik ekip görmedim" dedi.

-Neslihan Darnel-

Milli voleybolcu Neslihan Darnel de tarih yazdıklarını belirterek, "Çok mutluyum. Olimpiyatlara gitmek her sporcunun hayalidir. Bugün burada Türk olduğum için bir kez daha gurur duydum" dedi.

Maç öncesi galip geleceklerine inandıklarını ancak bu kadar net bir skor beklemediklerini dile getiren Darnel, "Polonya çok iyi bir takım ama bugün buradaki baskıyı kaldıramadılar. Ankara seyircisi gerçekten müthişti. Salona gelen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Milli Takım'daki tüm oyuncuların maddi ve manevi her şeyi hak ettiğini vurgulayan Darnel, "Bu başarı için en küçüğümüzden en deneyimli oyuncumuza kadar herkes çok fedakarlıkta bulundu. Tarihin bir parçası olduk. Bundan daha büyük bir mutluluk olamaz" dedi.

Polonya Milli Takımı Antrenörü Alojzy Swiderek ise Türkiye'yi tebrik ederek,

"Takımım bu seyirci önünde, bu salondaki baskıyı kaldıramadı. Türk takımı da çok iyi oynadı ve kazandı" diye konuştu.

- ANKARA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Spor 'Filenin Sultanları' Londra Yolcusu - Son Dakika


Advertisement