G.Saray'dan kayyum ve kavga açıklaması - Son Dakika
Spor

G.Saray'dan kayyum ve kavga açıklaması

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, kulübün kayyuma gitme ihtimali bulunmadığını söylerken, Tuzlaspor maçından sonra yaşanan olaylar için de "Türk futbolu bu virüslerden temizlenmelidir" ifadelerini kullandı.

18.12.2019 19:27  Güncelleme: 07:59
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, kulübün kayyuma gitme ihtimali, seçim isteyen üyeler ve Tuzlaspor maçında yaşanan olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Galatasaray için gece gündüz çalıştıklarını ve seçimden korkmadıklarını kaydeden Cengiz, "Mali açıdan 5 yıl borsaya açık şirketler üst üste zarar gösterdiğinde, kayyuma gitme riski vardır. Biz bunu önledik. Kendi yolunu ve yordamını bulamayan şirketler için kayyum vardır, Galatasaray'ın böyle bir durumu yok. Kayyum talep eden iki arkadaşın hedefi seçime gitmek istemek, zevkle. 22 ayda 2 seçim yaşadım, üçüncüyü de yaşarım, hiç sorun değil, yeter ki Galatasaray'a olan hizmet aşkımız bitmesin, bitirmesinler. Arkadaşlarımızın neler çektiğini, bizim neler çektiğimizi bilen biliyor. Biz seçime gitmemekle ne servetimize servet, ne gelirimize gelir kattık. Tam tersine, susuz, uykusuz, prangalı şekilde Galatasaray'a, çocukluk aşkımıza hizmet etmeye çalıştık. Seçime gitmek için, Galatasaray'a kayyum atandığında, o kayyum sadece seçime bakmaz, mali, idari konulara da bakar. Dümensiz sandal nereye gider? Galatasaray şu anda mali, idari, sportif olarak olabilecek en iyi noktadadır. Şu anda üzerimizde çok ciddi baskılar var henüz anlatamadığım. Onları çözemediğimiz takdirde anlatacağız" dedi.

TUZLASPOR MAÇI SONRASINDA YAŞANANLAR

Tuzlaspor maçında yaşananlar ile ilgili de görüşleri sorulan başkan, "Ben teknik direktörlere ve oyunculara cevap verecek noktada değilim, küçük gördüğüm için değil, onların yorumu onlara ait. Senkronize bir şekilde, bilinçli bir şekilde, ameliyattan yeni çıkmış bir oyuncunun oynamayacağı bilindiği halde, yedek kulübesinde oyunu provoke etmesi hiç hoş olmadı. Hele bir kadına, çok ağır ve duyulmamış küfürlerle saldırılması bir utanç. Sayın Tuzla başkanı da yanımdaydı, şok olmuş halde izledim. Rakip takımın teknik heyetinin tribünleri tahrik eder şekilde, neredeyse sahaya inmelerini sağlayacak şekilde davranmaları beni çok üzdü. Türk futbolundan virüslerin temizlenmesi gerekir" ifadelerini kullandı.

G.Saray\'dan kayyum ve kavga açıklaması

Son Dakika Spor G.Saray'dan kayyum ve kavga açıklaması - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (11)

 • GsLi: Adamlar çıkardığımız kadroya içerlemişler. Turu geçmek için oynadık. İntikamla ne alakası var. Paf takımımızı yenince havalara girmesini biliyorsunuz, 4 yiyince de hazmetmesini bileceksiniz. Kimseyi oynatmayalım, gol atmayalım sonra elenip madara mı olalım. O zaman da alay edeceksiniz. Gökhanın alnı maç esnasında zaten şiş vaziyetteydi. Maç sonundaki arbedede yüzüne polis kalkanı çarpıyori yüzünde iz de ondan. Muslera 9 yıldır en ufak olaya karışmayan ahlaklı ve profesyonel bir futbolcudur. 8 2 Yanıtla
 • ..... : Bencede kavgacı terim zihniyeti milletin başına bela oldu. 3 4 Yanıtla
 • Adanalı : Futboldaki en büyük virüs F. T ve yanında ki çapulcu H. Ş dir... 2 4 Yanıtla
 • ........: Her tarafı mafya olsa ne yazar.Selonun selamı var kendisine. 4 2
 • Two: Fatih terim mafyami 2 3 Yanıtla
 • Ali: Atayinn dilencilere 1 4 Yanıtla
 • erc: Fenerden mi konusuyorsun 1 3 Yanıtla
 • lara: avel,sin 2 1
 • Dilenci fener: Fener e puan silme cezası gelecekti federasyon devreye girip harcama limitini artırdı federasyonun başına kayyum atansın 1 1
 • gggsss1905: paf dedin yanlış pafdan 1.2 oyuncu vardı 0 0
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement