Son Dakika Son Dakika Son Dakika
İşitme Engelliler Türkiye Güreş Şampiyonası'nda Alihan Bayraktar Türkiye Şampiyonu - Son Dakika

İşitme Engelliler Türkiye Güreş Şampiyonası'nda Alihan Bayraktar Türkiye Şampiyonu

Torku Şekersporlu Alihan Bayraktar, Türkiye İşitme Engelliler Büyükler, Gençler, Yıldızlar Serbest ve Grekoromen Stil Güreş Şampiyonası'nda 67 Kilo Grekoromen Stil'de Türkiye Şampiyonu oldu. Torku Şekerspor Kulübü Başkanı Ahmet Bozdam, sporcunun başarısını ve antrenörünü tebrik etti.

İşitme Engelliler Türkiye Güreş Şampiyonası\'nda Alihan Bayraktar Türkiye Şampiyonu
22.07.2023 - 10:04,

İşitme Engelliler Türkiye Güreş Şampiyonası'nda Torku Şekersporlu Alihan Bayraktar Türkiye Şampiyonu oldu.

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu'nun 2023 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye İşitme Engelliler Büyükler, Gençler, Yıldızlar Serbest ve Grekoromen Stil Güreş Şampiyonası 19-21 Temmuz tarihleri arasında Bursa'da gerçekleştirildi. Bursa Osmangazi Çok Amaçlı Spor Salonunda yapılan müsabakalar, İşitme Engelliler Dünya Şampiyonasına katılacak sporcuları da belirleyeceği için ayrıca önem taşıdı. Torku Şekerspor Kulübü, şampiyonaya antrenör Ersoy Ergin nezaretinde tek sporcu ile katıldı. 67 Kilo Grekoromen Stil'de mindere çıkan Alihan Bayraktar, rakiplerini devirerek Türkiye Şampiyonu oldu.

Bu yıl faaliyet gösterdikleri tüm branşlarda altın madalya kazandıklarını hatırlatan Torku Şekerspor Kulüp Başkanı Ahmet Bozdam, "Bir madalya da işitme engelliler güreşte kazandık. Bu branşı PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Kulübümüzün Fahri Başkanı Ramazan Erkoyuncu'nun desteği ile yakın zamanda kurduk. Sporcumuz şehrimizde takip ettiğimiz, geçmişte Avrupa Şampiyonu olmuş bir gençti. Kulübümüze kazandırdık ve ilk turnuvasından Türkiye Şampiyonu olarak dönmeyi başardı. Alihan Bayraktar'ı ve antrenörümüzü tebrik ediyorum. Güvenimizi boşa çıkarmadılar" dedi. - KONYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Spor İşitme Engelliler Türkiye Güreş Şampiyonası'nda Alihan Bayraktar Türkiye Şampiyonu - Son Dakika


Advertisement