Kahramanmaraş Belediyespor'da Grip Kontrolü - Son Dakika
Spor

Kahramanmaraş Belediyespor'da Grip Kontrolü

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor'da bir oyuncunun yüksek ateşle hastaneye başvurması grip salgını paniğine neden oldu.

10.04.2015 18:58

Spor Toto 3. Lig 3. Grupta mücadele eden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor takımındaki bir futbolcunun yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvurmasının ardından, takımdaki diğer futbolcular arasında tedirginlik yaşandı.

Büyükşehir Belediyespor tesislerinde dün akşam takım futbolcularından Uğur Demiroğlu'nun yüksek ateş şüphesi ile özel bir hastaneye kaldırılmasının ardından diğer futbolcular arasında tedirginliğe yol açtı.

Futbolcular, idareciler ve tesislerde görev yapan tüm personel, grip şüphesiyle Necip Fazıl Şehir Hastanesi intaniye servisine giderek test yaptırdı.

Kulüp Başkanı Cemal Tanrıverdi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün bir futbolcunun ağır grip şüphesi ile yöneticiler tarafından hastaneye kaldırıldığını anımsatarak, şuanda gözlem altında tutulan sporcularla ilgili bir grip bulgusuna rastlanmadığını belirtti.

Konunun sadece bir şüpheden kaynaklandığını dile getiren Tanrıverdi, ağır gribin neticesinde farklı ağır hastalıklar olabilir düşüncesi ile futbolcuların kontrol amacıyla hastaneye geldiğini ifade etti.

Futbolculardan kan numunesi alınarak Ankara'ya gönderildiğini ifade eden Tanrıverdi, "Sporcu arkadaşlar arasında bir panik oldu. Onların da tamamını hastaneyi getirdik, bunun yanında idareciler ve diğer görevlileride kontrolden geçirilmelerini sağladık. Onlarda her hangi önemli bir şey görülmedi. Şuanda ilk tanı korkacak bir şeyin olmadığı yönünde ama şüphe olduğu için tedbirli olmamız lazım" diye konuştu.

Tanrıverdi, bu hafta oynayacakları Silivrispor ile maçı ile ilgili olarak da Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) maçın iptali için başvuruda bulunacaklarını belirtti.

Konudan netice alınıncaya kadar beklemenin daha doğru olacağına dikkati çeken Tanrıverdi, "Biz federasyona başvurduk. Bu haftaki maçın iptalini istiyoruz. Spor ahlakı içerisinde bu da var" dedi.

Futbolculardan Hakan Yağmur Kaya da 2-3 futbolcunun boğazında ağrı olduğu şüphesiyle hastaneye geldiklerini, bütün tetkiklerin yapıldığını ve önemli bir şeyin olmadığını ifade etti.

Halk Sağlığı İl Müdürü Ahmet Yener ise ekiplerle Belediyespor tesislerinde incelemede bulunduklarını, domuz gribi şüphesini zayıf gördüklerini söyledi.

Bir futbolcunun yüksek ateşinden diğer futbolcuların da paniklemiş olduğunu ifade eden Yener, şunları kaydetti:

"Doktorla da görüştük, domuz gribi şüphesini zayıf bir ihtimal görüyoruz. Şuanda korkacak bir durum yok. Zaten normal grip domuz gribine göre daha öldürücüdür. Domuz gribi daha az öldürücüdür. Hastanın ateşinin yükselmesi direkt griple de alakalı değil. Başkabir mikrobik enfeksiyon şüphesi var dediler. Bunu da tahlillerden anlıyoruz. Şuanda korkacak bir durum yok."

Kaynak: EuroSport.com

Son Dakika Spor Kahramanmaraş Belediyespor'da Grip Kontrolü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement