Milli güreşçi Rıza Kayaalp, olimpiyat madalyasıyla kariyerini tamamlamak istiyor - Son Dakika

Milli güreşçi Rıza Kayaalp, olimpiyat madalyasıyla kariyerini tamamlamak istiyor

29.12.2021 15:53

- Milli güreşçi Rıza Kayaalp, olimpiyat madalyasıyla kariyerini tamamlamak istiyor Dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreşçi Rıza Kayaalp, 2024 Paris Yaz Olimpiyatları'nda altın madalya kazanarak güreş kariyerini tamamlamak istediğini söyledi.

- Milli güreşçi Rıza Kayaalp, olimpiyat madalyasıyla kariyerini tamamlamak istiyor

YOZGAT - Dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreşçi Rıza Kayaalp, 2024 Paris Yaz Olimpiyatları'nda altın madalya kazanarak güreş kariyerini tamamlamak istediğini söyledi.

Yozgat Bozok Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen 2020 yılı Ödül Töreni'nde "Üstün Hizmet Ödülü"ne layık görülen milli güreşçi Rıza Kayalap'e ödülü Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ tarafından verildi.

Kendisini bu ödüle layık görenlere teşekkür eden milli güreşçi Kayaalp, "Ülkemize büyük hizmetlerde bulunuyoruz, yeteneğimizi ülkemizin başarısı için kullanıyoruz. Bunun sonucunda da birçok madalyaları ülkemize getirerek bayrağımızı göndere çektiriyoruz. Her zaman şunu söylüyorum; bu işi bırakana kadar zirvede kalmak istiyorum. Yılın sporcusu olarak beni seçtikleri için üniversitemize teşekkür ediyorum. Böyle bir ödülün verilmesi de bizi mutlu ediyor, gururlandırıyor" dedi.

2024 Paris Yaz Olimpiyatları'nda altın madalya kazanarak güreş kariyerini tamamlamak istediğini de belirten Kayaalp, "Benim için yoğun ve zorlayıcı bir süreç olacak. Yaşımız da belli bir yaşa geldi. O yüzden daha dikkatli çalışıp gücümü korumam gerekiyor. Ona yönelik çalışma yapmak istiyorum. Artık 2024 benim son hedefim. Zaten güreşi bırakma yaşına da gelmiş olacağız. Önümüzdeki 2.5 yılı en iyi şekilde değerlendirerek dünyada ve Avrupa'da altın madalyalar kazanıp, Rabbim nasip ederse de olimpiyat altını ile bu işi bitirmek en büyük hayalim. Her zaman şunu diyorum; olimpiyat hayaliyle başladığım bu yolu inşallah olimpiyat madalyasıyla sonlandırırım" şeklinde konuştu.

YORUMLAR
500
Şarkıcı Keremcem'den eski eşiyle ilgili olay itiraf: Şaka yollu bir evlilik teklifiydi Şarkıcı Keremcem'den eski eşiyle ilgili olay itiraf: Şaka yollu bir evlilik teklifiydi Çin'de 2022 Asya Oyunları Kovid-19 Yüzünden Ertelense de İnsanlar Tesislerden Faydalanmaya Başladı Çin'de 2022 Asya Oyunları Kovid-19 Yüzünden Ertelense de İnsanlar Tesislerden Faydalanmaya Başladı Paralimpik okçu Öznur Cüre, azmiyle hayat mücadelesinde hedefi 12'den vurdu Paralimpik okçu Öznur Cüre, azmiyle hayat mücadelesinde hedefi 12'den vurdu
Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Milli güreşçi Rıza Kayaalp, olimpiyat madalyasıyla kariyerini tamamlamak istiyor - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement