"Teklif Gelirse Türkiye'de Çalışırım" - Son Dakika
Spor

"Teklif Gelirse Türkiye'de Çalışırım"

"Teklif Gelirse Türkiye\'de Çalışırım"

Meksika futbolunun ve İspanyol devi Real Madrid'in efsane isimlerinden Hugo Sanchez, Türkiye'yi Avrupa'nın önemli futbol ülkelerinden biri olarak gördüğünü söyledi.

01.01.2012 14:15
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Meksika futbolunun ve İspanyol devi Real Madrid'in efsane isimlerinden Hugo Sanchez, Türkiye'yi Avrupa'nın önemli futbol ülkelerinden biri olarak gördüğünü söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun yayın organı TamSaha dergisine röportaj veren Hugo Sanchez, Türk futboluyla ilgili değerlendirmede bulunurken, "Türk futbolu her geçen gün daha iyiye gidiyor.

Türkiye, Avrupa'nın önemli futbol ülkelerinden biri. Maçlarını izlediğim Türk takımlarına bakınca rekabetçi ve tutkulu olduklarını görüyorum. Türkiye'de yetenekli çok oyuncu var. Avrupa'da oynayan oyuncu sayısı da artıyor. Bu da seviyenin yükseldiğinin bir göstergesi" dedi.

Futbolculuğu döneminde Real Madrid'le önemli başarılara imza atan ve adı da Real Madrid'in kulüp tarihindeki en iyi oyuncular arasında yer alan Hugo Sanchez, teknik adam olarak Avrupa'da takım çalıştırmak istediğini aktararak, "Hangi lig olduğu çok fark etmiyor. Ama Avrupa'yı, Avrupa futbolunu seviyorum. Benim için önemli olan kazanmayı isteyen, hırslı bir takımla çalışmak. Futbolculuk kariyerimdeki gibi teknik direktör olarak da büyük başarılar kazanmak istiyorum. Bu yüzden büyük hedefleri olan bir takımı çalıştırmak isterim" diye konuştu.

Daha önce yaptığı bir açıklamada, Galatasaray'a teknik direktör olmak istediğini belirtmesinin hatırlatılması üzerine Hugo Sanchez, "Türk futbolunu seviyorum. Güzel bir rekabet var, tutkulu bir taraftar kitlesi var. Bu açıdan Meksika'ya da benziyor. Herhangi bir takım tercihim yok. Teklif gelirse bir Türk takımını çalıştırabilirim" ifadelerini kullandı.

Hugo Sanchez, üst üste 5 kez şampiyonluk yaşadığı ve 4 kez gol kralı olduğu Real Madrid'in İspanya'da Barcelona'ya üstünlüğü kaptırmasının sorulması üzerine de, "Barcelona çok iyi bir oyuncu jenerasyonu yakaladı. Teknik direktör Guardiola da bu oyuncuları nasıl oynatabileceğini, ne şekilde en iyi verimi alabileceğini çok iyi biliyor. O yüzden de şu anda dünyanın en iyi takımı Barcelona. Ben Real Madrid'deyken, biz de iyi bir jenerasyondan gelen oyunculara sahiptik, bu yüzden de çok başarılı olduk. 5 kez üst üste şampiyonluğumuz var. Barcelona henüz bunu geçemedi. Şimdilerde ise sıra Barcelona'da. Kimse bunun daha ne kadar süreceğini bilemiyor. Umarım bizim rekorumuzu kırmadan bu seri biter ve Real Madrid yeniden üstünlüğü ele geçirir" şeklinde yanıt verdi.

Kaynak: Sporx.com

Son Dakika Spor 'Teklif Gelirse Türkiye'de Çalışırım' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement