TFFHGD'den, yabancı gözlemci ve yabancı VAR hakemine sert tepki - Son Dakika
Spor

TFFHGD'den, yabancı gözlemci ve yabancı VAR hakemine sert tepki

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD), Süper Lig'deki yabancı gözlemci ve Video Yardımcı Hakem (VAR) görevlendirmelerine karşı çıktı. Dernek, bu uygulamanın Türk hakemlerinin gelişimine zarar verdiğini ve ulusal hakemlik kalitesini olumsuz etkilediğini belirtti.

24.04.2024 15:25  Güncelleme: 15:30

TFFHGD Genel Merkezi, yabancı gözlemci ve yabancı VAR hakemi atamalarına ilişkin bir açıklama yayımladı.

Geçtiğimiz haftalarda Süper Lig'de uygulamaya konulan söz konusu atama işlemlerine karşı olunduğunun belirtildiği açıklamada, "Bir milleti, millet yapan temel değerlerin başında milli değerler gelmektedir. Vatan, bayrak, kültür, dil, marş, coğrafyamız, Türk insanımız vb. gibi unsurlar milli değerlerimizi oluşturmaktadır. Milli değerler, milleti ve toplumu bir arada tutan ve onları birlikte yaşatarak mutlu, huzurlu, barışçıl ve güven içinde yaşamasını sağlayan değerlerdir. Yüzlerce yılın birikimi olan bu değerlerin korunması toplumun korunması anlamında gelmektedir. Bir milleti var eden ve yüzlerce yıl yaşamasını sağlayacak olan birlikte yaşama kültürünün temel harcı ve bir arada tutmayı sağlayan değerleridir. Bu harcın sağlam ve ayrılmaz olması milli değerlerinin bir arada sahip çıkılmasına ihtiyaç duyar" ifadeleri yer aldı.

"YABANCI VAR HAKEMİ UYGULAMASINA KARŞIYIZ"

Bu bağlamda bizler Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Genel Merkezi olarak Türk'ün gücünün her alanda ön plana çıktığı dünyada kendi değerlerimize sahip çıkılması gerektiğini vurgulamak istiyoruz ve liglerimizde uygulanmaya başlayan yabancı gözlemci, yabancı VAR hakemi uygulamasına karşı olduğumuzu belirtmek isteriz. Ülkemizde yönetim kademelerinde Türk insanına duyulan güvenin önemli olduğunu, bunun içinde federasyonumuz ve kurullarında da görev yapan yöneticilere belirtmek isteriz ki 85 milyonluk ülkemizde, en üst ligden en alt lige kadar tüm üyelerimize gereken değer verildiğinde bu görevleri en iyi şekilde yapacağına güvenimiz tamdır.

Genel Merkez seçimlerinden önce yaptığımız lansmanda vaat ettiğimiz tüm projelerimizi hayata geçirmek adına seçim sonuçlarının ilanından itibaren çalışmaya başladığımızı belirtmek isteriz. Bizi destekleyen desteklemeyen kim olursa olsun yöneticisi bulunduğumuz hakemlerimizin, gözlemcilerimizin ve mentörlerimizin hak ettiği en iyi yerlere gelmesi adına her alanda mücadele edeceğimizi, gerek devletin bütün kademeleriyle gerekse futbol federasyonu ve kurullarıyla temaslarda bulunacağımızı belirtmek isteriz" ifadelerine yer verildi.

TFFHGD\'den, yabancı gözlemci ve yabancı VAR hakemine sert tepki

Son Dakika Spor TFFHGD'den, yabancı gözlemci ve yabancı VAR hakemine sert tepki - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (33)

  • Aytac Uygur: Fenerbahçe’yi harcadıktan sonra aklınız başınıza geldi dimi cincon lobisi 163 130 Yanıtla
    Oktay KUŞÇU: Fenerbahçeyi harcamak mı? Ne içtin sen? Hem Djiku hem livakovic adamın ayağına vuruyor oradan iki tane net penaltı çıkıyor. Bugüne kadar 90 larda aldığınız bedava penaltılardan bahset biraz da! Hep son dakika alakasız penaltılarla öne geçerek yarışta tutuldunuz fener top oynamıyor önce antrenörünüzü değiştirin fenerin hocası olacak adam değil. Gs oynayarak kazanıyor aldığı maçlara bak kadro geniş olmasa da Okan yoktan var ediyor takım oyunu var. 156 133 Gursel kalen: Ben bir Trabzonsporluyum Fenerbahçe’yi de hiç sevmem ama doğruya doğru. Bu pozisyona penaltı diyenler futboldan anlamayan kör cahil topu karpuz sanan salaklardır. Hakemi aldatmaktan direk sarı kart görmesi gerekiyordu. Bu bylokcu tff başkanının ayarladığı VAR ın verdiği yanlış bir karar. Orta hakem yetkisini kullanıp devam kararı verecekti o da onun karektersizliği. 91 96 Barış: Doğruyu görüp doğruyu konuşmadığınız sürece hep yenilmeye mahkumsunuz biraz şerefli olun. Başkanınız da bu taktiği uyguladı battı rezil oldu. Haklı olsanız bu hafta klübünüz boy boy açıklama yapardı. Bi düşünün 105 67 Barış: Gürsel futbol seyretme sen cidden bende fenerbahçeliyim ama penaltı. Biz daha basitlerini aldık. Hoca yok hoca tek sorun bu küme düşme takımı dahi yönetemez biridir arap ismail 75 37 ÖZK TRN: Aytaç Uygur .. yabancı hakemi getirmek için bir yerleriniz yırtıldı .. şimdi lobisimi oldu .. her sene agliyorsunuz doğru unutmuşum .. bu yıl kaç oluyor 9 ? 10 yıl kaç ya sayamadim sampiyonsuz geçen yıllarınız... 39 13 Msp Online: sayın oktay kuşçu ? önce futbol bilginizi bir gözden geçirin ondan sonra böyle bir seviyesiz yorum yapın lütfen 20 31 Aytac Uygur: Burada cincon güzellemesi yapan arkadaşlar aynı pozisyon kendi aleyhlerine olsa ortalığı yıkmışlardı. Geçin bınları sizin ne mal olduğunuzu cümlealem biliyor yıllardır nasıl şampiyon olduklarınızı da. 25 21
  • DORUĞUN GERZESİ: sanki sizle çok ileriydi hakemlik . sanırsın bunlar olmayınca hakemlik yerlerde. mahvettiniz ligi.. 89 5 Yanıtla
  • Mesut Erdoğan: Hele bi gs şampiyon olsun, değişir seneye, 2 maçta bozdular sistemi… 44 10 Yanıtla
  • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement