Trabzonspor'da 'Birleştirme' Harekatı - Son Dakika
Spor

Trabzonspor'da 'Birleştirme' Harekatı

Trabzonspor\'da \'Birleştirme\' Harekatı

Trabzonspor’un eski yöneticisi ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan genel kurul öncesi sürpriz bir hamle geldi.

30.11.2015 14:19

Trabzonspor'un eski yöneticisi ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan genel kurul öncesi sürpriz bir hamle geldi. İmamoğlu, bordo-mavili kulüpte tek çözümün adaylardan Muharrem Usta ve Celil Hekimoğlu'nun birleşmesi olduğunu söyledi.

Trabzonspor'da genel kurula sayılı günler kala başkan adayları çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürürken, camiada giderek artan bölünmelerin ardından gündeme gelen birleştirme çalışmaları konusunda flaş bir gelişme daha yaşandı. Trabzonspor camiasının önemli isimlerinden Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, şu andaki tek çözüm yolunun Muharrem Usta ile Celil Hekimoğlu'nun birleşmesinin olduğunu belirterek, bu konuda bir süredir devam eden görüşmelerden olumlu sonuçlar aldıklarını açıkladı.

"KULÜBÜN DURUMU KOLTUK KAVGASINI KALDIRACAK BİR DURUM DEĞİL"

Trabzonspor'un şu andaki tek gündeminin seçimi hangi başkanın veya listenin kazanacağı değil, bütünleşme ve toparlanma olması gerektiğini vurgulayan İmamoğlu, "Çünkü Trabzonspor'un şu andaki durumu koltuk kavgasını kaldıracak bir durum değil. Futbolcular dağıldı tek tek gidiyor, sportif başarı kavramı ortadan kalkmış, tribünler boşalmış, mali açıdan durum feci hal almış, UEFA'dan men tehlikesi ensesinde hisseden bir durumda. Adata pozitif düşünebileceğimiz tek bir tarafı kalmamış vaziyette. Bu bakımdan bu kongre birkaç adayın yarıştığı kongre olmamalı. Bu iki aday arkadaşımızın birleşmesi ve tek bir ruhla bu sürece damga vurmalarından yanayım. Aksi takdirde farklı bir netice ortaya çıkarsa her iki arkadaşımız da Trabzonspor tarihi boyunca yargılanırlar. Ama olgun bir karar verip birleşmeyle bu süreci desteklerlerse de Trabzonspor tarihi boyunca her zaman övgüyle bahsedilirler. Bu Trabzonspor adayları için tarihi bir fırsat. Ben şu anda iki başkan adayını bu konuda muhatap kabul ediyorum. Muharrem Usta ve Celil Hekimoğlu mutlaka birleşerek seçime girmeli. Normal koşullarda böyle bir yarışa girilebilir ama bugün Trabzonspor için normal koşullar ortada yok" dedi.

"TRABZONSPOR İÇİN TEK ÇÖZÜM YOLU BİRLEŞME VE BÜTÜNLEŞMEDİR"

Trabzonspor'un efsane futbolcularından ALS hastası İsmail Gökçek ve ailesini Ataköy'deki evinde ziyaret eden Başkan İmamoğlu çıkışta genel kurulla ilgili sorulara cevap verirken, son günlerde gündeme gelen birleştirme çalışmalarıyla ilgili olarak, "Trabzonspor için tek çözüm yolu birleşme ve bütünleşmedir. Aksi halde bugünleri de ararız. Trabzonspor Kulübü son yıllarda kötü yönetimle ülkede sevgisini ve itibarını kaybeder hale geldi. Bu kulüp Trabzonspor taraftarları dışındaki tüm takım taraftarlarının gönlündeki ikinci takımıydı. Ama son yıllarda maalesef ülke genelinde bu sevgiyi kaybetmiş durumda. Bu sevgiyi ve itibarını tekrardan geri kazanması lazım. Trabzonspor tekrardan herkesin sevdiği kendi kulübü dışındakilerin gönlündeki ikinci takımı olan bir kulüp olmalı. Trabzonspor'u yönetenlerin sporun içine farklı davranış biçimlerini karıştırmayan bir kulüp anlayışına ihtiyaç var. Trabzonspor kaba kuvvetin olduğu, kavgaların konuşulduğu, siyasetin ön plana çıktığı bir kulüp asla olamaz. Trabzonspor'un kuruluşu her ne kadar 67'ler olsa da futbol geçmişi 100 yılı aşmış bir tarihçesi var. Trabzonsor'un tekrar eski günlerine dönmesi için iyi bir yönetim anlayışı gerekiyor. Doğru kimliklerin yönetici olması gerekir. Başa gelecek olan başkan ve yönetimin camianın da bir araya gelmesini sağlaması gerekir. Bu da ancak yönetimlerin birleşmesiyle mümkündür. Çekişmeyle değil" diye konuştu.

İMAMOĞLU'NDAN ANLAMLI ZİYARET

Beylikdüzü Beledeyi Başkanı İmamoğlu yaklaşık 15 yıldır ALS hastalığı ile mücadele eden İsmail Gökçek ve eşi Adalet Gökçek'i Ataköy'deki evinde ziyaret ederek hasret giderdi. İsmail Gökçek ve eşi Trabzonspor'da yönetim kurulu üyesi olduklarında özellikle jübile maçlarının oynanmasında büyük katkıları olan İmamoğlu'na bir kez daha teşekkür ederken, yaklaşık 1 saat süren sohbette eski anılar tazelendi. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Trabzonspor'da 'Birleştirme' Harekatı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement