Son dakika Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı haberleri, Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı son dakika, son dakika Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı

Son Dakika Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı Haberleri

 • Tekirdağ'da Tefecilik Operasyonu: 10 Şüpheli Gözaltına Alındı
  12:08 Tekirdağ'da Tefecilik Operasyonu: 10 Şüpheli Gözaltına Alındı

  Tekirdağ'da ekonomik zorluk yaşayan vatandaşların para talebine karşılık yüksek faiz ile senet karşılığı borçlandıkları ve senetleri ödemede zorluk yaşayan mağdur şahısları tehdit ettikleri iddia edilen 10 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda 4 adet tabanca, 4 adet şarjör, 45 adet fişek ve 56 adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

 • Tekirdağ'da Nitelikli Yağma Suçuna Yönelik Operasyon: 10 Şüpheli Gözaltına Alındı
  12:07 Tekirdağ'da Nitelikli Yağma Suçuna Yönelik Operasyon: 10 Şüpheli Gözaltına Alındı

  Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'nitelikli yağma' ve 'tefecilik' suçlarına yönelik belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda, hile ve tehdit ile vatandaşlardan maddi menfaat elde eden, ekonomik zorluk yaşayan ve para talebiyle gelen kişileri yüksek faiz ile senet karşılığı borçlandıran, senetleri ödemede zorluk yaşayanları tehdit eden 10 zanlı gözaltına alındı. Yapılan aramalarda ise 4 tabanca, 56 uyuşturucu hap ve 45 tabanca mermisi ele geçirildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

 • Poşet poşet uyuşturucu, demet demet para ele geçirildi: 5 tutuklama
  22 Şub Poşet poşet uyuşturucu, demet demet para ele geçirildi: 5 tutuklama

  Tekirdağ'da polis ekipleri tarafından yapılan 6 aylık takip sonucunda, poşet poşet uyuşturucu ve demet demet para ele geçirildi. Operasyon kapsamında 5 kişi tutuklandı. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, 6 kilo 800 gram metamfetamin ve 2 kilo 500 gram eroin ele geçirildi. Ayrıca, 440 gram eroin, 1 adet ruhsatsız tabanca, 5 adet tabanca mermisi, 1 adet hassas terazi ve 120 bin 150 TL para bulundu. Şüpheliler gözaltına alındıktan sonra tutuklandı.

 • Tekirdağ'da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 2 şüpheli tutuklandı
  22 Şub Tekirdağ'da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 2 şüpheli tutuklandı

  Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde düzenlenen operasyonda, uyuşturucu ticareti yaptığı tespit edilen 2 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada, 6 kilo 800 gram metamfetamin, 2 kilo 940 gram eroin, 1 tabanca ve 120 bin 150 lira ele geçirildi. Şüpheliler, adliyeye sevk edildikten sonra tutuklandı.

 • Tekirdağ'da Uyuşturucu Operasyonunda 5 Kişi Tutuklandı
  22 Şub Tekirdağ'da Uyuşturucu Operasyonunda 5 Kişi Tutuklandı

  Tekirdağ'da polis ekiplerince uyuşturucuya yönelik 6 ay süren takipli çalışma ile poşet poşet uyuşturucu, demet demet para ele geçirildi. Operasyonda 5 kişi tutuklandı. Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyonda, 6 kilo 800 gram metamfetamin ve 2 kilo 500 gram eroin maddesi ele geçirildi. Tutuklanan şüphelilerin mahkemeye sevk edildiği belirtildi.

 • Tekirdağ'da Denetimli Serbestlik Tekstil Atölyesi Hizmete Açıldı
  13 Şub Tekirdağ'da Denetimli Serbestlik Tekstil Atölyesi Hizmete Açıldı

  Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü tarafından 100. Yıl Mahallesi'nde faaliyete geçirilen Denetimli Serbestlik Tekstil Atölyesi hizmete açıldı. Atölyede, denetimli serbestlik altındaki yükümlülerin iş ve meslek sahibi olmaları için kurslar düzenlenecek ve üretilen ürünler ihtiyaç sahiplerine hibe edilecek. Açılışa, Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı, Ceza İnfaz Kurumu müdürleri ve STK temsilcileri katıldı.

 • Tekirdağ'da Denetimli Serbestlik Tekstil Atölyesi Açıldı
  12 Şub Tekirdağ'da Denetimli Serbestlik Tekstil Atölyesi Açıldı

  Tekirdağ'da hizmete açılan denetimli serbestlik tekstil atölyesinde mesleki yetersizlikten kaynaklı istihdamda sıkıntı yaşayan denetimli serbestlik altındaki öncelikli kadın yükümlülerin iş ve meslek sahibi olmaları için kurslar açılacak. Atölyede üretilecek ürünler ise çocuk sevgi evleri, kadın sığınma evleri ve öğrenci yurtlarına hibe edilecek.

 • Engelli Mahkumun İntihar Soruşturması Anayasa Mahkemesi'ne Taşındı
  09 Şub Engelli Mahkumun İntihar Soruşturması Anayasa Mahkemesi'ne Taşındı

  Tekirdağ'da engelli bir mahkumun intiharına ilişkin yapılan soruşturmalar takipsizlikle sonuçlandı. Ailenin avukatı, soruşturmanın eksik yürütüldüğünü iddia ederek konuyu Anayasa Mahkemesi'ne taşıdı. Mahkeme, dosyanın savcılığa geri gönderilmesine karar verdi. Ancak savcılık, soruşturmayı başlatmayınca aile, dosyayı Anayasa Mahkemesi'ne taşıdı.

 • Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümü dolayısıyla Tekirdağ'da deprem paneli düzenlendi
  06 Şub Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümü dolayısıyla Tekirdağ'da deprem paneli düzenlendi

  Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümü dolayısıyla Tekirdağ'da düzenlenen panelde, depremlerde hayatını kaybedenler anıldı. Panelde konuşan yetkililer, depremlerin ülkenin birlikteliğini güçlendirdiğini ve milletin dayanışmasını ortaya koyduğunu belirtti. Ayrıca, depremle ilgili çalışmalar ve depreme dayanıklı binalar hakkında bilgilendirme yapıldı.

 • Tekirdağ Merkezli Operasyonda 18 Şüpheliden 9'u Tutuklandı
  06 Şub Tekirdağ Merkezli Operasyonda 18 Şüpheliden 9'u Tutuklandı

  Tekirdağ merkezli yapılan 'KAFES-36' operasyonunda yakalanan 18 şüpheliden 9'u tutuklandı. Operasyonda, nitelikli dolandırıcılık, şantaj ve tehdit suçları işleyen yurt dışı bağlantılı organize suç örgütü mensuplarına yönelik geniş çaplı bir çalışma yapıldı. Şüphelilerin sahte sosyal medya hesapları üzerinden Türk vatandaşlarıyla iletişime geçerek müstehcen görüntülerini kaydedip tehdit/şantaj yaptıkları ve dolandırıcılık yaptıkları belirlendi. Operasyon sonucunda 171 mağdur şahsın yaklaşık 30 milyon TL dolandırıldığı tespit edildi. 7 ilde gerçekleştirilen operasyonda, şüphelilere ait değerli eşyalar ve belgeler ele geçirildi.

 • Tekirdağ'da Müstehcen Görüntü Şantajı ve Dolandırıcılık Operasyonu
  05 Şub Tekirdağ'da Müstehcen Görüntü Şantajı ve Dolandırıcılık Operasyonu

  Tekirdağ merkezli 7 ilde gerçekleştirilen 'KAFES-36' operasyonunda yakalanan 18 şüpheli, müştekilerin müstehcen görüntülerini kaydederek tehdit/şantaj yaptıkları ve evlilik vaadiyle dolandırıcılık yaptıkları suçlamalarıyla adliyeye sevk edildi. Operasyonda 30 milyon TL dolandırıldığı tespit edildi.

 • Tekirdağ'da Yangında Hayatını Kaybeden Pilot Bot Kaptanının Eşi Suç Duyurusunda Bulundu
  29 Ara Tekirdağ'da Yangında Hayatını Kaybeden Pilot Bot Kaptanının Eşi Suç Duyurusunda Bulundu

  Tekirdağ'da limana bağlı demirli römorkörde çıkan yangında hayatını kaybeden pilot bot kaptanı Fatih Karan'ın eşi Pelin Karan, Ceyport Limanı yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu. Karan, eşinin iş yerinde yatakhaneler olduğu halde, kullanımı yasak olan bir römorkörde kalmak zorunda bırakıldığını iddia etti. Yangın alarmının çalışmadığını ve liman yetkililerinin ihmalinin eşinin ölümüne sebep olduğunu belirten Karan, adaletin yerini bulmasını istediğini söyledi. Liman yetkilileri ise soruşturmanın devam ettiğini ve bilirkişi raporunun henüz gelmediğini açıkladı.

 • Tekirdağ'da Yangında Hayatını Kaybeden Pilot Bot Kaptanının Eşi Suç Duyurusunda Bulundu
  29 Ara Tekirdağ'da Yangında Hayatını Kaybeden Pilot Bot Kaptanının Eşi Suç Duyurusunda Bulundu

  Tekirdağ'da limana bağlı demirli römorkörde çıkan yangında hayatını kaybeden pilot bot kaptanı Fatih Karan'ın eşi Pelin Karan, Ceyport Limanı yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu. Karan, eşinin ihmal sonucu öldüğünü ve kullanım şartlarına uygun olmayan bir römorkörde kalmak zorunda bırakıldığını iddia etti. Liman yetkilileri ise soruşturmanın devam ettiğini belirtti.

 • Tekirdağ'da düzenlenen rüşvet operasyonunda 4 kişi tutuklandı
  22 Ara Tekirdağ'da düzenlenen rüşvet operasyonunda 4 kişi tutuklandı

  Tekirdağ merkezli 3 ilde düzenlenen rüşvet operasyonunda gözaltına alınan 8 kişiden 4'ü, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Operasyonda yapılan aramalarda ise ruhsatsız tabanca, kaçak içki ve diğer suç unsurları ele geçirildi.

 • Tekirdağ'da Tapu Müdürlüğü'nde rüşvet soruşturması: 4 tutuklama
  22 Ara Tekirdağ'da Tapu Müdürlüğü'nde rüşvet soruşturması: 4 tutuklama

  Tekirdağ'ın Muratlı ilçesinde Tapu Müdürlüğü'nde yapılan rüşvet soruşturması kapsamında 8 şüpheliden 4'ü tutuklandı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda çeşitli suç unsurları ele geçirildi.

 • Tekirdağ'da Tapu Müdürlüğü'nde rüşvet soruşturması
  21 Ara Tekirdağ'da Tapu Müdürlüğü'nde rüşvet soruşturması

  Tekirdağ'ın Muratlı ilçesi Tapu Müdürlüğü'nde 'rüşvet' soruşturması kapsamında gözaltına alınan 4'ü kamu görevlisi 8 şüpheli, adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda, çeşitli suç delilleri ele geçirildi.

 • Tekirdağ'da Tapu Müdürlüğü'nde rüşvet soruşturması: 8 şüpheli gözaltına alındı
  20 Ara Tekirdağ'da Tapu Müdürlüğü'nde rüşvet soruşturması: 8 şüpheli gözaltına alındı

  Tekirdağ'ın Muratlı ilçesi Tapu Müdürlüğü'nde başlatılan rüşvet soruşturması kapsamında 4'ü kamu görevlisi 8 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda çeşitli suç delilleri ele geçirildi.

 • Tekirdağ'da düzenlenen rüşvet operasyonunda 8 şahıs yakalandı
  20 Ara Tekirdağ'da düzenlenen rüşvet operasyonunda 8 şahıs yakalandı

  Tekirdağ merkezli 3 ilde düzenlenen rüşvet operasyonunda 4 kamu görevlisi ile emlakçılık yapan 4 şahıs olmak üzere toplamda 8 şahıs yakalandı. Operasyonda yapılan aramalarda ise çeşitli suç unsurları ele geçirildi.

 • Tekirdağ merkezli DEAŞ operasyonunda yakalanan 18 kişi serbest
  15 Ara Tekirdağ merkezli DEAŞ operasyonunda yakalanan 18 kişi serbest

  Tekirdağ merkezli 4 ilde düzenlenen DEAŞ operasyonunda gözaltına alınan 18 şüpheliden 14'ü adli kontrol şartıyla serbest kalırken, 4'ü ise mahkemeden serbest kaldı. Operasyonda yapılan aramalarda silahlar, terör örgütünün bayrağı ve yasaklı materyaller ele geçirildi.

 • Tekirdağ'da DEAŞ operasyonu: 14 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest
  14 Ara Tekirdağ'da DEAŞ operasyonu: 14 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest

  Tekirdağ merkezli 4 ilde düzenlenen DEAŞ operasyonunda gözaltına alınan 18 şüpheliden 14'ü adli kontrol şartıyla serbest kalırken, 4'ü ise mahkemeden serbest kaldı. Operasyonda ruhsatsız tabanca, DEAŞ bayrağı ve yasaklı materyaller ele geçirildi.

 • DEAŞ Operasyonunda 18 Şüpheli Gözaltına Alındı
  13 Ara DEAŞ Operasyonunda 18 Şüpheli Gözaltına Alındı

  Tekirdağ merkezli 4 ilde gerçekleştirilen operasyonda, terör örgütü DEAŞ'a yönelik faaliyet yürüten 18 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonlarda yapılan aramalarda, ruhsatsız silahlar, DEAŞ flamaları, örgütsel kitaplar ve dijital materyaller ele geçirildi.

 • Tekirdağ Barosu İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına suç duyurusunda bulundu
  17 Kas Tekirdağ Barosu İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına suç duyurusunda bulundu

  Tekirdağ Barosu, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. Baro Başkanı Avukat Egemen Gürcün, İsrail yetkilileri hakkında suç ihbarında bulunduklarını belirtti. Gürcün, İsrail'in saldırılarının insanlık suçu olduğunu ve Türk kanunlarının uygulanabileceğini ifade etti. Ayrıca, uluslararası sözleşmelerin yok sayılmasının son bulması gerektiğini vurguladı.

 • Tekirdağ'da PKK/KCK terör örgütüne finans sağlayan şahıs yakalandı
  16 Kas Tekirdağ'da PKK/KCK terör örgütüne finans sağlayan şahıs yakalandı

  Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı unsurlarının yaptığı çalışmalarda, PKK/KCK terör örgütünün üst düzey yöneticileri ile irtibatlı olan ve örgüte finans sağlayan bir şahsın Rusya'dan İstanbul'a geldiği tespit edildi. M.N.A. isimli şahıs, İstanbul Fatih'te yakalanarak gözaltına alındı ve daha sonra Tekirdağ'da tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

 • İstanbul'da yakalanan PKK şüphelisi Tekirdağ'da tutuklandı
  16 Kas İstanbul'da yakalanan PKK şüphelisi Tekirdağ'da tutuklandı

  Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde gerçekleştirilen operasyonda İstanbul'da yakalanan terör örgütü PKK şüphelisi, Tekirdağ'da tutuklandı. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, örgütün üst düzey yöneticileri ile bağlantılı olduğu ve finans sağladığı belirtilen M.N.A'nın Rusya'dan İstanbul'a geldiği bilgisi üzerine çalışma yaptı. Zanlı, Fatih ilçesinde gözaltına alındıktan sonra Tekirdağ'a getirildi ve savcılıktaki ifadesinin ardından sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.

 • PKK/KCK'ya finans desteği sağlayan şüpheli tutuklandı
  16 Kas PKK/KCK'ya finans desteği sağlayan şüpheli tutuklandı

  İstanbul'da jandarma ekipleri tarafından terör örgütü PKK/KCK'ya finans desteği sağladığı belirlenen M.N.A., tutuklandı. Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yapılan çalışmalar sonucunda M.N.A.'nın örgütle irtibatlı olduğu ve örgüte finans sağladığı tespit edildi. M.N.A., İstanbul'un Fatih ilçesinde gerçekleştirilen operasyonla yakalanarak gözaltına alındı. İşlemlerin ardından Tekirdağ'a getirilen M.N.A., savcılıktaki ifadesinin ardından çıkarıldığı hakimlikçe 'PKK/KCK terör örgütüne üye olma' ve 'terör örgütüne fon sağlama' suçlarından tutuklandı.

 • Tekirdağ'da DEAŞ Operasyonunda 3 Şüpheli Tutuklandı
  27 Eki Tekirdağ'da DEAŞ Operasyonunda 3 Şüpheli Tutuklandı

  Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda DEAŞ terör örgütüne yönelik faaliyet gösteren 3 şüpheli tutuklandı. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda Suriye uyruklu 3 şüpheli yakalandı ve adliyeye sevk edildi.

 • Tekirdağ merkezli operasyonda 4 PKK şüphelisi tutuklandı
  25 Eki Tekirdağ merkezli operasyonda 4 PKK şüphelisi tutuklandı

  Tekirdağ merkezli İstanbul, Van ve Ağrı'da gerçekleştirilen operasyonda, terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik gözaltına alınan 16 şüpheliden 4'ü tutuklandı. Operasyonda, terör örgütüne eleman temin ettikleri, terör örgütünün şehir gençlik yapılanması alanında faaliyet gösterdikleri ve örgüt propagandası yaptıkları iddia edilen şüphelilerden bazıları adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • Tekirdağ merkezli operasyonda yakalanan 16 şüpheliden 9'u adliyeye sevk edildi
  24 Eki Tekirdağ merkezli operasyonda yakalanan 16 şüpheliden 9'u adliyeye sevk edildi

  Tekirdağ merkezli İstanbul, Van ve Ağrı'da gerçekleştirilen operasyonda terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik yakalanan 16 şüpheliden 9'u adliyeye sevk edildi. İşlemleri tamamlanan zanlılar, terör örgütüne eleman temin etmek, şehir gençlik yapılanmasında faaliyet göstermek, terör örgütü propagandası yapmak ve sosyal medya üzerinden örgütün propagandasını yapmakla suçlanıyor.

 • Tekirdağ'da PKK/KCK operasyonu: 16 şüpheli gözaltına alındı
  23 Eki Tekirdağ'da PKK/KCK operasyonu: 16 şüpheli gözaltına alındı

  Tekirdağ merkezli 4 ilde düzenlenen operasyonda, terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik 16 şüpheli gözaltına alındı. Operasyon kapsamında, örgütün ilişki ağları deşifre edilirken, eleman temin edenler ve örgütün şehir gençlik yapılanması alanında faaliyet gösteren şüpheliler belirlendi. Gözaltına alınan şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda, dijital materyaller, örgütsel dokümanlar ve örgüt propagandası için kullanılan malzemeler ele geçirildi.

 • Tekirdağ merkezli 8 ilde 'Bulutlar' operasyonu
  13 Eki Tekirdağ merkezli 8 ilde 'Bulutlar' operasyonu

  Tekirdağ merkezli 8 ilde düzenlenen 'Bulutlar' operasyonunda 25 kişi gözaltına alındı. Operasyon kapsamında, 'Bulutlar' isimli silahlı organize suç örgütünün eğlence mekanlarına koruma ve güvenlik hizmeti sağlayarak haksız kazanç elde ettiği, silahlı yaralama olaylarına karıştığı, kişileri tehdit ederek tahsilat yaptığı ve şantaj yaptığı tespit edildi. Şafak operasyonunda 9 adet ruhsatsız tabanca ile birlikte 25 hedef şahıs yakalandı.

 • Tekirdağ Merkezli Operasyonda 25 Kişi Gözaltına Alındı
  13 Eki Tekirdağ Merkezli Operasyonda 25 Kişi Gözaltına Alındı

  Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde düzenlenen 'Bulutlar' operasyonunda, Tekirdağ ve 7 farklı ilde 25 kişi gözaltına alındı. Operasyon kapsamında, silahlı organize suç örgütünün eğlence mekanlarına koruma ve güvenlik hizmeti sağlayarak haksız kazanç elde ettiği, silahlı yaralama olaylarına karıştığı, kişileri tehdit ederek tahsilat yaptığı ve şantaj uyguladığı tespit edildi. Şafak operasyonunda 9 adet ruhsatsız tabanca da ele geçirildi.

 • Deprem Yardımlarını Evine Götüren Emniyet Müdürü Tahliye Edildi
  28 Eyl Deprem Yardımlarını Evine Götüren Emniyet Müdürü Tahliye Edildi

  Tekirdağ'dan İslahiye'ye görevlendirilen emniyet müdürü, deprem yardımlarını resmi otobüse yükleyip evine götürdüğü gerekçesiyle tutuklandı. Ancak mahkeme, sanığın tahliyesine karar verdi.

 • DEAŞ'a yönelik operasyonda 7 şüpheli tutuklandı
  22 Eyl DEAŞ'a yönelik operasyonda 7 şüpheli tutuklandı

  Tekirdağ merkezli 9 ilde düzenlenen operasyonda DEAŞ terör örgütünün finansman sorumlusu da dahil olmak üzere 17 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden 7'si tutuklanırken, 10 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • Tekirdağ'da 84 Ton Ekmek Buğdayı Çalındı
  12 Eyl Tekirdağ'da 84 Ton Ekmek Buğdayı Çalındı

  TİCARET Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından Tekirdağ'da gerçekleştirilen operasyonda, kuru yük gemisinden çalındığı belirlenen 84 ton ekmek buğdayı ele geçirildi. Şüpheliler, hem hırsızlık hem de kaçakçılık suçlarından gözaltına alındı.

 • Tekirdağ'da 84 ton kaçak ekmeklik buğday ele geçirildi
  12 Eyl Tekirdağ'da 84 ton kaçak ekmeklik buğday ele geçirildi

  Tekirdağ'da TİCARET Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından yapılan operasyonda, kuru yük gemisinden çalındığı belirlenen 84 ton ekmek buğdayı ele geçirildi. Operasyonda hırsızlık ve kaçakçılık suçlarından dolayı 5 şüpheli gözaltına alındı.

 • Tekirdağ'da 84 Ton Ekmek Buğdayı Çalındı
  12 Eyl Tekirdağ'da 84 Ton Ekmek Buğdayı Çalındı

  TİCARET Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri, Tekirdağ'da bir kuru yük gemisinden çalındığı belirlenen 84 ton ekmek buğdayını ele geçirdi. Şüpheliler, hem hırsızlık hem de kaçakçılık suçlarından gözaltına alındı.

 • Tekirdağ'da Kaçak Ekmeklik Buğday Operasyonu: 84 Ton Ele Geçirildi
  12 Eyl Tekirdağ'da Kaçak Ekmeklik Buğday Operasyonu: 84 Ton Ele Geçirildi

  Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri, Tekirdağ liman sahasında kuru yük gemisinden çalındığı belirlenen 84 ton ekmeklik buğdayı ele geçirdi. Zanlılar, buğdayları tırlara yükleyerek kaçak olarak ülkeye sokmaya teşebbüs ederken yakalandı. Operasyon sonucunda 5 şüpheli adliyeye sevk edildi ve soruşturma devam ediyor.

 • Ceyport Limanı'nda Kapasite Artışı Başvurusu Tartışma Yarattı
  09 Eyl Ceyport Limanı'nda Kapasite Artışı Başvurusu Tartışma Yarattı

  Ceyport Limanı'nda yapılan kapasite artışı başvurusu, mahkeme kararıyla iptal edildikten sonra yeniden değerlendirmeye alındı. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Tekirdağ Şubesi, başvurunun yeniden değerlendirilmesine tepki gösterdi.

 • Depremzedelere yardım malzemelerini evine götürdüğü iddiasıyla tutuklanan emniyet müdürü yargılanıyor
  27 Tem Depremzedelere yardım malzemelerini evine götürdüğü iddiasıyla tutuklanan emniyet müdürü yargılanıyor

  Tekirdağ'dan Gaziantep'in İslahiye ilçesine görevlendirilen emniyet müdürü Yadigar Işık, depremzedelere gönderilen yardım malzemelerini evine götürdüğü gerekçesiyle tutuklandı. Işık, duruşmada malzemeleri kaybolmaması için evine götürdüğünü savundu. Tutuklanan Işık hakkında 12 yıl hapis cezası isteniyor.

 • Tekirdağ'da PKK/KCK propagandası yapan 9 şüpheli gözaltına alındı
  07 Tem Tekirdağ'da PKK/KCK propagandası yapan 9 şüpheli gözaltına alındı

  Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yapılan çalışmada, terör örgütü PKK/KCK'nın faaliyetlerini deşifre etmek amacıyla terör propagandası yapan 9 şüpheli belirlendi. Jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyon sonucunda V.Ö., Y.E., G.D., M.Ç., İ.O., M.F.Ö., B.E., Y.D. ve D.D. isimli şüpheliler gözaltına alındı. Şüphelilerin jandarmadaki işlemleri devam ediyor.

 • HDP Genel Merkezi parti meclisi üyesi Ö.T. tutuklandı
  24 Haz HDP Genel Merkezi parti meclisi üyesi Ö.T. tutuklandı

  Tekirdağ'da, terör örgütü PKK/KCK'dan aranması olan HDP Genel Merkezi parti meclisi üyesi Ö.T., tutuklandı. Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı, PKK/KCK terör örgütünün ilişki ağlarının deşifre edilmesine yönelik soruşturma başlattı. Ö.T.'nin İstanbul'da olduğu belirlendi ve polisin düzenlediği operasyonla Tekirdağ'a getirildi. HDP Genel Merkezi parti meclisi üyesi olduğu belirlenen Ö.T., tutuklandı.

 • Tekirdağ'da Uyuşturucu Operasyonu: 7 Şüpheli Tutuklandı
  06 Haz Tekirdağ'da Uyuşturucu Operasyonu: 7 Şüpheli Tutuklandı

  Tekirdağ'da polisin düzenlediği operasyonda uyuşturucu maddeler ele geçirildi, yakalanan 7 şüpheli tutuklandı. Operasyonda yeşil reçeteye tabi 10 bin 452 hap, 38,5 gram skunk, 5 ruhsatsız tabanca, 8 şarjör, 76 fişek ve diğer malzemeler ele geçirildi. 23 kullanıcı hakkında işlem yapıldı.

 • Tekirdağ'da uyuşturucuya büyük darbe: 7 kişi tutuklandı
  06 Haz Tekirdağ'da uyuşturucuya büyük darbe: 7 kişi tutuklandı

  Tekirdağ'da uyuşturucuya yönelik düzenlenen operasyonda binlerce adet uyuşturucu madde ele geçirilirken, olayla ilgili 7 şüpheli tutuklandı.

 • Tekirdağ'da Uyuşturucu Operasyonu: 7 Tutuklama
  06 Haz Tekirdağ'da Uyuşturucu Operasyonu: 7 Tutuklama

  Tekirdağ'da uyuşturucu ticareti yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 23 şüpheliden 7'si tutuklandı. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda yeşil reçeteye tabi 10 bin 452 hap, 38,5 gram skunk, para ve silahlar ele geçirildi.

 • Tekirdağ'da Uyuşturucu Operasyonu: Binlerce Adet Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi, 7 Şüpheli Tutuklandı
  06 Haz Tekirdağ'da Uyuşturucu Operasyonu: Binlerce Adet Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi, 7 Şüpheli Tutuklandı

  Tekirdağ'da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 10 bin 452 adet hap, 38,5 gram skunk, para, ajanda, tabanca ve fişek gibi birçok malzeme ele geçirildi. Operasyon sonucunda 23 kullanıcı satıcıya işlem yapılırken, 7 kişi tutuklandı.

 • Tekirdağ'da FETÖ üyeliği suçundan aranan şüpheli tutuklandı
  25 May Tekirdağ'da FETÖ üyeliği suçundan aranan şüpheli tutuklandı

  Tekirdağ'da düzenlenen terör operasyonunda gözaltına alınan 8 zanlıdan 1'i tutuklandı. Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İl Jandarma Komutanlığı TEM Şube Müdürlüğü ekiplerince 22-25 Mayıs'ta Süleymanpaşa, Çorlu, Çerkezköy ve Kapaklı ilçelerinde terör operasyonları düzenlendi.

 • Terör örgütünün üst düzey yöneticisi Duran Kalkan'ın yakın koruması şafak operasyonuyla yakalandı
  23 May Terör örgütünün üst düzey yöneticisi Duran Kalkan'ın yakın koruması şafak operasyonuyla yakalandı

  Terör örgütünün üst düzey yöneticisi Duran Kalkan'ın yakın koruması şafak operasyonuyla yakalandı Bölücü terör örgütü PKK/KCK'nın dağ kadrosundaki üst düzey yöneticilerinin yakın koruma ekibinden 2 ismin de aralarında yer aldığı 8'i kadın 24 kişiye yönelik Tekirdağ merkezli 5 ilde düzenlenen...

 • Terör örgütünün üst düzey yöneticisi Duran Kalkan'ın yakın koruması, Tekirdağ'da şafak operasyonuyla yakalandı
  23 May Terör örgütünün üst düzey yöneticisi Duran Kalkan'ın yakın koruması, Tekirdağ'da şafak operasyonuyla yakalandı

  Bölücü terör örgütü PKK KCK'nın dağ kadrosundaki üst düzey yöneticilerinin yakın koruma ekibinden 2 ismin de aralarında yer aldığı 8'i kadın 24 kişiye yönelik Tekirdağ merkezli 5 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda 30 adrese şafak baskını yapıldı.

 • Tekirdağ'da dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla 3 şüpheli tutuklandı
  20 May Tekirdağ'da dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla 3 şüpheli tutuklandı

  Tekirdağ'da bir iş yerinde müşterilerinin adına GSM hattı açarak dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan 8 şüpheliden 3'ü tutuklandı.

 • Tekirdağ'da PKK propagandası yaptığı iddia edilen 3 şüpheli tutuklandı
  04 May Tekirdağ'da PKK propagandası yaptığı iddia edilen 3 şüpheli tutuklandı

  Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde gerçekleştirilen operasyonda, Çerkezköy ve Marmaraereğlisi ilçelerinde belirlenen adreslere düzenlenen baskınlarda sosyal medyadan terör propagandası yaptığı iddia edilen 3 şüpheli gözaltına alındı. Şüpheliler jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi ve çıkarıldıkları sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

 • Tekirdağ'da DEAŞ ve PKK/KCK Operasyonu: 6 Şüpheli Gözaltına Alındı
  26 Nis Tekirdağ'da DEAŞ ve PKK/KCK Operasyonu: 6 Şüpheli Gözaltına Alındı

  Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde gerçekleştirilen operasyonda, DEAŞ'ın web sitelerinde paylaşılan görüntülerdeki Suriye uyruklu bir kişi ile PKK/KCK'nın propagandasını yapan 5 kişi gözaltına alındı. Operasyonlarda terör örgütlerine ait dijital materyaller ve örgütsel dokümanlar ele geçirildi.

 • Tekirdağ'da terör örgütü DEAŞ operasyonunda gözaltına alınan 4 zanlı tutuklandı
  14 Nis Tekirdağ'da terör örgütü DEAŞ operasyonunda gözaltına alınan 4 zanlı tutuklandı

  Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda gözaltına alınan 5 şüpheliden 4'ü tutuklandı.

 • Tekirdağ'da DEAŞ operasyonunda 4 tutuklama
  14 Nis Tekirdağ'da DEAŞ operasyonunda 4 tutuklama

  Tekirdağ'da Jandarma Terörle Mücadele (TEM) Şube tarafından düzenlenen DEAŞ operasyonunda Suriye'de DEAŞ silahlı terör örgütü içerisinde silahlı faaliyet yürüttükleri öne sürülen 1'i sorumlu düzeyde toplam 5 şüpheli yakalanırken, adliyeye sevk edilen 5 kişiden 4'ü tutuklandı.

 • Tekirdağ'da terör örgütü DEAŞ operasyonunda 5 zanlı yakalandı
  14 Nis Tekirdağ'da terör örgütü DEAŞ operasyonunda 5 zanlı yakalandı

  Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda 5 şüpheli gözaltına alındı.

 • TEKİRDAĞ'da DEAŞ Operasyonu: 4 Şüpheli Tutuklandı
  14 Nis TEKİRDAĞ'da DEAŞ Operasyonu: 4 Şüpheli Tutuklandı

  Tekirdağ'da gerçekleştirilen DEAŞ operasyonunda 5 şüpheliden 4'ü tutuklandı. Şüphelilerin 2013-2018 yılları arasında Suriye'de silahlı faaliyet yürüttüğü belirtildi.

 • Tekirdağ'da DEAŞ operasyonu: 1'i sorumlu düzeyde 5 şüpheli yakalandı
  14 Nis Tekirdağ'da DEAŞ operasyonu: 1'i sorumlu düzeyde 5 şüpheli yakalandı

  Tekirdağ'da Jandarma Terörle Mücadele (TEM) Şube tarafından düzenlenen DEAŞ operasyonunda Suriye'de DEAŞ silahlı terör örgütü içerisinde silahlı faaliyet yürüttükleri öne sürülen 1'i sorumlu düzeyde toplam 5 şüpheli yakalandı.

 • Tekirdağ'da DEAŞ operasyonu: 1'i sorumlu düzeyde 5 şüpheli yakalandı
  14 Nis Tekirdağ'da DEAŞ operasyonu: 1'i sorumlu düzeyde 5 şüpheli yakalandı

  Tekirdağ'da DEAŞ operasyonu: 1'i sorumlu düzeyde 5 şüpheli yakalandıTEKİRDAĞ Tekirdağ'da jandarma TEM Şube tarafından düzenlenen DEAŞ operasyonunda Suriye'de DEAŞ Silahlı Terör Örgütü içerisinde silahlı faaliyet yürüttükleri öne sürülen 1'i sorumlu düzeyde toplam 5 şüpheli yakalandı.

 • Tekirdağ'da DEAŞ operasyonunda 1 zanlı yakalandı
  03 Nis Tekirdağ'da DEAŞ operasyonunda 1 zanlı yakalandı

  Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda 1 şüpheli gözaltına alındı.

 • Tekirdağ'da 90 ton tehlikeli atığın yurda girişi engellendi
  30 Mar Tekirdağ'da 90 ton tehlikeli atığın yurda girişi engellendi

  TEKİRDAĞ'da, Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince, 'çinko cevheri' denilerek yurda sokulmaya çalışılan 90 ton 700 kilogram tehlikeli atık ele geçirildi.

 • 90 ton 700 kilo tehlikeli atığın Türkiye'ye girmesi engellendi
  30 Mar 90 ton 700 kilo tehlikeli atığın Türkiye'ye girmesi engellendi

  90 ton 700 kilo tehlikeli atığın Türkiye'ye girmesi engellendiTEKİRDAĞ Ticaret Bakanlığına bağlı Gümrük Muhafaza ekiplerince gerçekleştirilen çalışmalar çerçevesinde 90 ton 700 kilo tehlikeli atığın Türkiye'ye girişi engellendi.

 • Tekirdağ'da depremzedelerin yardım malzemelerini evine götürdüğü iddia edilen emniyet müdürü tutuklandı
  06 Mar Tekirdağ'da depremzedelerin yardım malzemelerini evine götürdüğü iddia edilen emniyet müdürü tutuklandı

  Tekirdağ'da görevliyken Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Gazaiantep'in İslahiye ilçesinde görevlendirilen ve görev bitimi depremzedeler için dağıtılan yardım malzemelerini evine götürdüğü iddia edilen emniyet müdürü Yadigar Işık hakim karşısına çıktı. 4'üncü sınıf emniyet müdürü olan Işık tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • Depremzedelerin yardım malzemelerini evine götürdüğü iddia edilen emniyet müdürü tutuklandı
  06 Mar Depremzedelerin yardım malzemelerini evine götürdüğü iddia edilen emniyet müdürü tutuklandı

  TEKİRDAĞ'dan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Gaziantep'in İslahiye ilçesinde görevlendirilen ve görev bitimi depremzedelere dağıtılan bazı yardım malzemelerini resmi otobüse yükleyip, evine getirdiği iddia edilen 4'üncü sınıf emniyet müdürü Yadigar Işık, tutuklandı.

 • Yardım malzemelerini deprem bölgesinden Tekirdağ'daki evine getiren emniyet personeli tutuklandı
  06 Mar Yardım malzemelerini deprem bölgesinden Tekirdağ'daki evine getiren emniyet personeli tutuklandı

  Deprem bölgesindeki yardım malzemelerini Tekirdağ'daki evine getirdiği iddiasıyla hakkında çıkarılan yakalama kararı üzerine tekrar gözaltına alınan emniyet personeli tutuklandı.

 • Yardım malzemelerini deprem bölgesinden Tekirdağ'daki evine getiren emniyet personeli tutuklandı
  06 Mar Yardım malzemelerini deprem bölgesinden Tekirdağ'daki evine getiren emniyet personeli tutuklandı

  Deprem bölgesindeki yardım malzemelerini Tekirdağ'daki evine getirdiği iddiasıyla hakkında çıkarılan yakalama kararı üzerine tekrar gözaltına alınan emniyet personeli tutuklandı.

 • DEPREMZEDELERİN YARDIM MALZEMELERİNİ EVİNE GÖTÜRDÜĞÜ İDDİA EDİLEN EMNİYET MÜDÜRÜ AÇIĞA ALINDI
  05 Mar DEPREMZEDELERİN YARDIM MALZEMELERİNİ EVİNE GÖTÜRDÜĞÜ İDDİA EDİLEN EMNİYET MÜDÜRÜ AÇIĞA ALINDI

  TEKİRDAĞ Valiliği, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Gaziantep'in Islahiye ilçesinde görevlendirilen ve görev bitimi depremzedelere dağıtılan bazı yardım malzemelerini resmi otobüse yükleyip evine getirdiği iddia edilen 4'üncü sınıf emniyet müdürü Yadigar I.

 • İlk rapor bakanlığa sunuldu! Adıyaman'daki binalar, betonda kullanılan büyük taşlar yüzünden göçmüş
  23 Şub İlk rapor bakanlığa sunuldu! Adıyaman'daki binalar, betonda kullanılan büyük taşlar yüzünden göçmüş

  Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra akademisyenlerden oluşturulan heyet, Adıyaman'da çöken binalarda inceleme yaptı. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği'nden Dr. Ahmet Bal, inşaatlarda beton içinde kullanılan taşların 2 santimi geçmemesi gerektiğini belirterek, "Elenmeden kullanılan, bilinçli kullanılmayan büyük taşlar demirle betonun arasındaki aderansa engellediğinden yapıların ani bir şekilde göçmesine yol açmıştır" dedi.

 • ADIYAMAN'DAKİ BİNALAR, BETONDA KULLANILAN BÜYÜK TAŞLAR YÜZÜNDEN GÖÇMÜŞ
  23 Şub ADIYAMAN'DAKİ BİNALAR, BETONDA KULLANILAN BÜYÜK TAŞLAR YÜZÜNDEN GÖÇMÜŞ

  KAHRAMANMARAŞ merkezli depremlerden sonra akademisyenlerden oluşturulan heyet, Adıyaman'da çöken binalarda inceleme yaptı.

 • Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonu: 5 kişi tutuklandı
  05 Şub Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonu: 5 kişi tutuklandı

  Tekirdağ'da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda yakalanan 6 kişiden 5'i tutuklandı.

 • Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonunda 5 zanlı tutuklandı
  04 Şub Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonunda 5 zanlı tutuklandı

  Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 6 şüpheliden 5'i tutuklandı.

 • Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonunda 5 zanlı tutuklandı
  04 Şub Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonunda 5 zanlı tutuklandı

  Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 6 şüpheliden 5'i tutuklandı.

 • Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonu: 5 kişi tutuklandı
  04 Şub Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonu: 5 kişi tutuklandı

  - Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonu: 5 kişi tutuklandı Tekirdağ'da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda yakalanan 6 kişiden 5'i tutuklandı.

 • Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonu: 5 kişi tutuklandı
  04 Şub Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonu: 5 kişi tutuklandı

  - Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonu: 5 kişi tutuklandı Tekirdağ'da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda yakalanan 6 kişiden 5'i tutuklandı.

 • TEKİRDAĞ'DA UYUŞTURUCU OPERASYONUNDA 7 TUTUKLAMA
  31 Oca TEKİRDAĞ'DA UYUŞTURUCU OPERASYONUNDA 7 TUTUKLAMA

  TEKİRDAĞ'da polisin düzenlediği operasyonlarda uyuşturucu maddeler ele geçirildi, gözaltına alınan 15 şüpheliden 7'si tutuklandı.

 • Tekirdağ'da uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla 7 şüpheli tutuklandı
  31 Oca Tekirdağ'da uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla 7 şüpheli tutuklandı

  Tekirdağ'da uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan 15 zanlıdan 7'si tutuklandı.

 • Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonu: 7 tutuklama
  31 Oca Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonu: 7 tutuklama

  Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonu: 7 tutuklama Tekirdağ'da polis ekiplerince düzenlenen uyuşturucu operasyonlarında yakalanan 15 kişiden 7'si tutuklandı.

 • EDİRNE VE TEKİRDAĞ'DA TUTUKLU VE HÜKÜMLÜLER İÇİN KİTAP BAĞIŞ KAMPANYASI
  10 Oca EDİRNE VE TEKİRDAĞ'DA TUTUKLU VE HÜKÜMLÜLER İÇİN KİTAP BAĞIŞ KAMPANYASI

  EDİRNE ve Tekirdağ'da, Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafıdan hükümlü ve tutukluların okuması için kitap bağış kampanyası başlatıldı.

 • Hükümlüler için kitap bağış kampanyası
  10 Oca Hükümlüler için kitap bağış kampanyası

  Hükümlüler için kitap bağış kampanyası Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığınca AVM'de kurulan stantta hükümlüler için kitap bağışlama kampanyası başlatıldı.

 • TEKİRDAĞ VALİLİĞİ'NDEN, CEYPORT LİMANI HAKKINDA SUÇ DUYURUSU
  30 Ara TEKİRDAĞ VALİLİĞİ'NDEN, CEYPORT LİMANI HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

  TEKİRDAĞ'da, Ceyport Limanı'nda kapasite artışı için verilen ÇED olumlu raporu, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'nin (TMMOB) başvurusu üzerine mahkeme tarafından iptal edildi.

 • Tekirdağ'da sokak satıcılarına uyuşturucu temin eden 20 kişi tutuklandı
  24 Ara Tekirdağ'da sokak satıcılarına uyuşturucu temin eden 20 kişi tutuklandı

  TEKİRDAĞ'da, sokak satıcılarına uyuşturucu temin edenlere yönelik operasyonda gözaltına alınan 20 şüpheli, tutuklandı.

 • Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonu: 20 kişi tutuklandı
  24 Ara Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonu: 20 kişi tutuklandı

  Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonu: 20 kişi tutuklandıTEKİRDAĞ Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sokak satıcılarına uyuşturucu dağıtan şüphelilere gerçekleştirdiği operasyonda 20 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Advertisement