Avustralyalı Ünlü Rock Grubu Ac/dc, Spotify'a Katıldı - Son Dakika
Teknoloji

Avustralyalı Ünlü Rock Grubu Ac/dc, Spotify'a Katıldı

Avustralyalı Ünlü Rock Grubu Ac/dc, Spotify\'a Katıldı

Zamanla inatları bir bir kırılıyor.

30.06.2015 11:47
Mahmut Saral - -

Zamanında dijitalleşmeye karşı çıkan ve fiziksel albümlerden yana tavır takınan AC/DC, bu inadından vazgeçmiş ve Apple'ın iTunes servisinde yerini almıştı. Böylelikle müzikseverler, istedikleri albümü tam olarak alabiliyor ya da şarkı başına para vererek seçimler yapabiliyor. Konuyla ilgili yaklaşık 3 yıl önce yaptığımız haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.


Ve bildiğiniz gibi son yıllarda da müzik streaming servisleri yaygınlaşmaya başladı. Hatta Apple da bu gün itibarıyla yeni üyelik merkezli servisi Apple Music'i yayın hayatına sokacak. Beklentiler büyük ve tabii ki Apple'ın katalogunun ne kadar geniş olduğunu anlatmaya gerek yok. Yine de müzik streaming tarafına katılmayı reddeden bazı önemli isimler var. AC/DC, dijital albüm inadının ardından müzik streaming tarafında da inadından vazgeçmişe benziyor. Eh, daha fazla hayrana ulaşarak daha fazla gelir elde etmeyi kim istemez ki...


Mashable sitesi, AC/DC'nin salı günü, yani bugün itibarıyla Spotify'da şarkılarıyla yer alacağını doğruladı. Öte yandan, az evvel de bahsettiğimiz gibi, bugün Apple'ın yeni servisi Apple Music de yayına giriyor ve sıkı bir rekabet yaşanacak gibi.


Unutmadan, The Beatles (Apple iTunes'a özel), Garth Brooks, Radiohead's Thom Yorke, Prince, Bob Seger ve Taylor Swift gibi isimlerin hala Spotify'da yer almadığını hatırlatalım.


Sizce bu tip servisler klasik albüm formatını öldürüyor mu?Mahmut Saral - Teknokulis : http://www.teknokulis.com
Kaynak: Teknokulis

Son Dakika Teknoloji Avustralyalı Ünlü Rock Grubu Ac/dc, Spotify'a Katıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement