Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Çin Yüksek Hızlı Tren Geliştirmede İlerleme Kaydediyor - Son Dakika

Çin Yüksek Hızlı Tren Geliştirmede İlerleme Kaydediyor

Çin, CR450 hızlı treninin performans doğrulama testlerine başladı. Testler, trenin geliştirilmesinde ilk sonuçların elde edildiğini gösteriyor. CR450 hızlı treni, daha yüksek enerji verimliliği, güvenlik, çevrecilik ve akıllılık özellikleriyle dikkat çekiyor.

Çin Yüksek Hızlı Tren Geliştirmede İlerleme Kaydediyor
03.07.2023 - 10:13,
Çin Yüksek Hızlı Tren Geliştirmede İlerleme Kaydediyor
Çin'in güneybatısındaki Tibet Özerk Bölgesi'nin merkezi Lhasa'daki bir hazırlık merkezinde görülen bir "Fuxing" yüksek hızlı treni, 11 Ocak 2023. (Fotoğraf: Sun Fei/Xinhua)

BEİJİNG, 3 Temmuz (Xinhua) -- Çin daha yüksek hızda giden CR450 hızlı treninin performans doğrulama testlerine başladı.

Çin Devlet Demiryolu Grubu Limited Şirketi'nden yapılan açıklamaya göre, 28-29 Haziran tarihlerinde Çin'in güneydoğusundaki Fujian eyaletinde ayrı ayrı yapılan testler CR450 hızlı treninin geliştirilmesinde ilk sonuçların elde edildiğini gösteriyor.

28 Haziran'daki test sırasında hızlı trenin saatte 453 kilometre hızla gittiğini belirten demiryolu operatöründen bir yetkili, CR450 teknolojik inovasyon projesinin Çin'in 14. Beş Yıllık Planı'nda (2021-2025) ana hatlarıyla belirtildiğini söyledi.

Yeni bir Fuxing modeli olan CR450 hızlı treni, daha yüksek enerji verimliliğinin yanı sıra daha güvenli, daha çevreci ve daha akıllı.

Kaynak: Xinhua
YORUMLAR

Son Dakika Teknoloji Çin Yüksek Hızlı Tren Geliştirmede İlerleme Kaydediyor - Son Dakika


Advertisement