Eski Twitter yöneticileri, Elon Musk'a 128 milyon dolarlık dava açtı - Son Dakika
Teknoloji

Eski Twitter yöneticileri, Elon Musk'a 128 milyon dolarlık dava açtı

Eski Twitter yöneticileri, Elon Musk'ın şirketi devralmasının ardından haksız yere işten çıkarıldıklarını gerekçe göstererek, Musk'a 128 milyon dolarlık dava açtı.

05.03.2024 14:56  Güncelleme: 15:00
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Eski Twitter yöneticileri, Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk'a 128 milyon dolarlık dava açtı. Dava, Musk'ın işten çıkarılan yöneticilere kıdem tazminatı ödememesi ve haksız yere işlerinden ayrılmalarına neden olduğu gerekçesi ile açıldı. Davanın gerekçesi olarak, Musk'ın Twitter'ı devralması sonrasında yaşanan toplu işten çıkarmalarda, eski yöneticilerin haksız yere kovulduğu öne sürüldü.

Davacılar, Musk'ın işten çıkarma kararını destekleyecek somut bir delil olmadığını belirterek, Musk'ın Twitter'ı kontrolü altına almasıyla şirketin etik olmayan bir yapıya büründüğünü iddia etti.

KENDİSİYLE AYNI FİKİRDE OLMAYANLARI, SERVETİYLE EZDİ

Davada ayrıca, Musk'ın Twitter'ı alması sonrasında şirketin, çalışanlarını, zor durumda bırakan bir kanun kaçağı haline geldiği iddia edildi. Musk'ın, gücünü servetiyle pekiştirdiği ve kendisiyle aynı fikirde olmayanları ezmek için bu gücü kullandığı belirtildi.

Elon Musk henüz konuyla ilgili bir açıklama yapmazken, söz konusu dava, Twitter'ın eski yöneticileri ile Musk arasındaki hukuki mücadelede önemli bir gelişme olarak görülüyor.

Eski Twitter yöneticileri, Elon Musk\'a 128 milyon dolarlık dava açtı

Son Dakika Teknoloji Eski Twitter yöneticileri, Elon Musk'a 128 milyon dolarlık dava açtı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İngiltere'de Doğanların Hayat Boyu Sigaraya Erişimi Yasaklanacak
  11:39 İngiltere'de Doğanların Hayat Boyu Sigaraya Erişimi Yasaklanacak

  İngiltere'de 2009'dan sonra doğanların hayat boyu sigaraya erişimini yasaklayacak tasarı parlamentoda onaylandı. Bu yılın sonuna kadar yürürlüğe girmesi beklenen yasa, dünyanın herhangi bir yerinde uygulamaya giren en sert sigara yasaklarından biri olacak. İngiltere'deki yasak, 15 yaşına giren çocukların hayatları boyunca sigara almasını engelleyecek ve mevcut yasalarla birlikte 18 yaşın üzerindeki kişilere tütün ürünleri satışını da kademeli olarak azaltacak. Sigara yasağı, diğer ülkelerde de uygulanmakta olup, sigara yasalarının etkili olduğu ve sigara kullanımının azaldığı gözlemlenmektedir.

 • Çin, Yüksek Çözünürlüklü Ay Jeolojik Haritası Setini Yayımladı
  11:26 Çin, Yüksek Çözünürlüklü Ay Jeolojik Haritası Setini Yayımladı

  Çin, Pazar günü 1:2,5 milyon ölçekli Ay jeolojik haritası setini yayımladı. Bu harita, gelecekteki Ay araştırmaları ve keşifleri için temel veriler sağlayan dünyadaki ilk yüksek çözünürlüklü tamamlanmış Ay jeolojik haritasıdır.

 • Tesla, ABD için Model Y / X / S fiyatını düşürdü!
  11:10 Tesla, ABD için Model Y / X / S fiyatını düşürdü!

  Tesla, son dönemlerde elektrikli otomobil pazarında rekabetçi fiyat sunan firmalar nedeniyle ciddi bir gerileme yaşıyor. Şirket, ABD için Model Y / X / S fiyatını 2 bin dolar düşürerek satışları artırmayı hedefliyor.

 • Counter-Strike 2'de Hile Kullanımı Yaygınlaşıyor: Valve Oyunculardan Tepki Alıyor
  11:10 Counter-Strike 2'de Hile Kullanımı Yaygınlaşıyor: Valve Oyunculardan Tepki Alıyor

  Valve, Counter-Strike 2'nin piyasaya sürülmesiyle birlikte hile kullanımının yaygın olduğu iddialarıyla karşı karşıya kaldı. Bir hile geliştiricisi, oyunun en iyi oyuncular listesinde yer alan ilk yüz oyuncudan 95'inin hile kullanımıyla ilişkili olduğunu öne sürdü. Bu durum, oyun toplulukları arasında büyük bir tartışma başlattı ve Valve'ın nasıl bir adım atacağı merak konusu oldu.

 • LittleBigPlanet 3'ün sunucuları süresiz olarak kapatıldı
  11:09 LittleBigPlanet 3'ün sunucuları süresiz olarak kapatıldı

  Sony, LittleBigPlanet 3'ün sunucularını süresiz olarak kapatma kararı aldı. Oyunun sunucuları, teknik sorunlar nedeniyle çevrim dışı hale getirilmişti ve şimdi de tamamen kapatıldı. Bu durum, kullanıcıların hesaplarının da inaktif hale getirildiği anlamına geliyor. Oyunda bulunan Yaratıcılık Modu ile hazırlanan haritalar da artık erişilemez durumda.

 • Pixel 9 Serisi ile Yapay Zeka Özellikleri Ortaya Çıktı
  11:09 Pixel 9 Serisi ile Yapay Zeka Özellikleri Ortaya Çıktı

  Pixel 9 serisi ile gelecek yapay zeka özellikleri, yeni bir sızıntıyla ortaya çıktı. Google'ın AI Core kodlarında bulunan detaylar, cihaz üzerinde çalışan yapay zeka uygulamalarının olduğunu gösteriyor. Yeni Pixel serisi, metin özetleme, görsel oluşturma ve sohbet özelliği gibi yapay zeka özelliklerini entegre sunacak. Ancak cihaz içi yapay zeka özelliklerinin bulut desteğiyle de çalışması muhtemel. Pixel 9 modellerinin cihaz içi yapay zeka özellikleriyle geleceği iddia ediliyor.

 • Türkiye'nin Aşı Üretim Üssü Tamamlanma Noktasına Geldi
  11:08 Türkiye'nin Aşı Üretim Üssü Tamamlanma Noktasına Geldi

  Sağlık Bakanlığı öncülüğünde inşa edilen Hıfzıssıhha-Türkiye Aşı ve Biyoteknolojik Ürün Araştırma ve Üretim Merkezi'nin ilk etap inşaatı tamamlanma noktasına geldi. Türkiye, Kovid-19 salgınına karşı TURKOVAC aşısını geliştirerek aşı üreten 9 ülkeden biri oldu. Merkez, aşının yanı sıra bazı genetik ürünlerin AR-GE ve üretim çalışmalarını da yürütecek. İlk etabın yıl sonuna kadar açılması hedefleniyor ve merkezin tamamlanmasıyla Türkiye'nin aşı üretiminde söz sahibi olması amaçlanıyor.

 • Qualcomm ve Meta, yapay zeka için yeni bir ortaklığa gidiyor
  09:09 Qualcomm ve Meta, yapay zeka için yeni bir ortaklığa gidiyor

  Qualcomm ve Meta, yapay zeka alanında iş birliği yaparak Qualcomm Snapdragon aracılığıyla mobil ve iş cihazlarına yapay zeka yetenekleri eklemeyi planlıyor. Bu stratejik ortaklık sayesinde Snapdragon'lu ürünlerde Meta Llama 3 modeli kullanılabilecek. Bu iş birliği, cihaz üreticileri, geliştiriciler ve kullanıcıların Llama 3'ün doğal dil işleme ve üretken yapay zeka yeteneklerinden faydalanmasını sağlayacak. Qualcomm, Llama 3'ün Snapdragon işlemcilere entegre edilmesinin bulut tabanlı çözümlere kıyasla daha hızlı ve güvenli bir deneyim sunacağını belirtti. Meta ise Llama 3'ün kıyaslamalarda önemli sonuçlar gösterdiğini ve çok dilli ve çok modlu yeteneklerini genişletmek istediğini ifade etti.

 • vivo S19: Tasarımı ve Kamera Performansıyla Öne Çıkacak
  07:09 vivo S19: Tasarımı ve Kamera Performansıyla Öne Çıkacak

  vivo, orta seviyeye hitap edecek yeni akıllı telefonu S19 için çalışmalarını hızlandırdı. Tasarımı ve kamera performansıyla ön plana çıkması beklenen S19, Çin'de görüldü ve resmi lansmanın yaklaştığını gösteriyor. S19, Snapdragon 7 Gen 3 yonga seti ve 80W hızlı şarj desteği ile dikkat çekecek. Ayrıca, 6.78 inç AMOLED ekran, 1.5K çözünürlük, 120 Hz yenileme hızı, 5000 mAh batarya ve 50 Megapiksel kameralar gibi özelliklere sahip olacak.

 • Meizu, amiral gemisi serisini genişletmek için Meizu 21X'i tanıttı
  01:10 Meizu, amiral gemisi serisini genişletmek için Meizu 21X'i tanıttı

  Meizu, akıllı telefon operasyonlarını sonlandıracağını duyurmasına rağmen, Meizu 21X modeliyle amiral gemisi serisini genişletmeye hazırlanıyor. Çinli kaynaklara göre, Meizu 21X, Meizu için Fuzhikang Precision Electronics tarafından üretilen ve Snapdragon 8 Gen 3 işlemciyle güçlendirilen bir telefon olacak. Ayrıca, 66W hızlı kablolu şarj özelliği ve 5500mAh batarya kapasitesiyle geleceği belirtiliyor. Meizu, yeni modelin teknik özellikleri, fiyatlandırma ve lansman tarihi hakkında henüz bilgi vermedi.

 • PlayStation'a özel Kena Bridge of Spirits oyunu Xbox'a geliyor
  01:09 PlayStation'a özel Kena Bridge of Spirits oyunu Xbox'a geliyor

  Kena Bridge of Spirits oyununun Xbox platformuna taşınacağı, oyunun derecelendirilmesiyle ortaya çıktı. Ember Lab tarafından geliştirilen oyun, PlayStation'a özel olarak çıkmıştı ve büyük beğeni toplamıştı. Xbox kullanıcıları da artık bu benzersiz maceraya katılabilecek.


Advertisement