Huawei Modellerine Google Uygulamaları Nasıl Yüklenir? - Son Dakika
Teknoloji

Huawei Modellerine Google Uygulamaları Nasıl Yüklenir?

Huawei Modellerine Google Uygulamaları Nasıl Yüklenir?

Huawei'nin Android işletim sistemini kullanan modellerinde Google servisleri ve Google Play Store yüklü olarak gelmiyor. Ancak GBOX uygulaması ile Google uygulamalarını ve Play Store'u Huawei cihazlara yüklemek mümkün. GBOX sayesinde YouTube, Google Maps, Dropbox gibi popüler uygulamaları sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

24.12.2023 20:27
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Huawei'nin Android işletim sistemini kullanan modellerinde Google servisleri ve Google'ın uygulama mağazası olan Google Play Store yüklü olarak gelmiyor. Yaklaşık 4 senedir devam eden bu durumun artık çok kolay bir şekilde üstesinden gelinebiliyor.

Huawei modellerine Google uygulamaları nasıl yüklenir? (Video)

Huawei cihazlarınıza Google uygulamalarını ve Google servislerini yükleyebiliyor, en popüler uygulamaları cihazınıza indirebiliyorsunuz. Ayrıca yeni bir Huawei cihaz aldıysanız, PhoneClone ile beraber eski Android ve iOS cihazınızdaki verileri de yeni Huawei modelinize aktarabiliyorsunuz.

Şimdi daha önce detaylı incelemesini paylaştığımız Huawei P60 Pro üzerinden, güncel tüm uygulamalarla beraber, Huawei'de Android deneyimini sizlerle paylaşacağım.

AppGallery

Huawei'nin uygulama mağazası AppGallery, oyun ve uygulama sayısına verdiği desteği artırarak devam ediyor. Başka bir uygulama mağazası yüklemeden, Türkiye'deki pek çok banka, servis ve hizmet uygulamasını doğrudan AppGallery'den indirebiliyorsunuz.

Ayrıca AppGallery üzerinden WhatsApp, Facebook, Instagram ve Spotify gibi herkesin popüler olarak kullandığı uygulamaları da indirebiliyorsunuz.

Videonun başında söylediğim gibi WhatsApp'ı indirdikten sonra, PhoneClone uygulaması ya da WhatsApp üzerinden, eski WhatsApp verilerinizi yeni telefona da kayıpsız aktarabiliyorsunuz.

Google için en kolay çözüm GBOX

Huawei cihazlarda Google servislerini çalıştırmak için pek çok farklı yöntem var. Ama bunlar arasında en kolay ve en güvenilir yol ise GBOX. Reklamsız ve oldukça stabil bir uygulama olan GBOX'ı AppGallery'den çok kolay bir şekilde indiriyoruz.

GBOX'ı indirip, kurduktan sonra pil optimizasyonu ve gerekli izinleri verip Google hesabınızla giriş yapıyorsunuz. Google uygulamaları başta olmak üzere, Google servislerine ihtiyaç duyan uygulamaları çalıştırabilmeniz için, GBOX uygulamasını telefonunuzdan kaldırmamanız gerekiyor.

GBOX uygulaması üzerinde Google Play Store başta olmak üzere pek çok Google uygulamasını ve Play Store üzerindeki diğer uygulamaları sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

YouTube, YouTube Music, Google Maps, Photos, Docs, Drive, Takvim, Google Sheet, Meet, UBER, Airbnb, Soundcloud, Dropbox, Microsoft Teams, Zoom gibi pek çok popüler uygulamayı sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Ve son olarak GBOX ayarlarındaki klon seçeneği sayesinde, alternatif mağazalardan yüklenen uygulamalar arasında yaşanan bildirim karışıklığının da önüne geçebiliyorsunuz.

Kaynak: Shiftdelete

Son Dakika Teknoloji Huawei Modellerine Google Uygulamaları Nasıl Yüklenir? - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (1)

 • İpek Altıkanat: Huawei telefon kullanıyorum.Google uygulamaları vd gbox üzerinden rahatlıkla indiriliyor ve kullanımı da çok basit. Bundan kaynaklı önyargınız varsa hiç düşünmeden aldın asla pişman olmazsanız. 0 0 Yanıtla
 • AMD ve Nvidia Ekran Kartı Resetleme Nasıl Yapılır?
  13:10 AMD ve Nvidia Ekran Kartı Resetleme Nasıl Yapılır?

  Bilgisayarınızdaki grafik performansı ile ilgili problemleri çözmenin etkili yollarından biri ekran kartı sıfırlama yöntemleridir. Windows işletim sistemi kullanan bilgisayarlarda AMD ve Nvidia ekran kartları için mevcut olan bu yöntemler, görsel bozulmaları, ekran titremelerini ve sistem donmalarını hızlı bir şekilde gidermeye yardımcı olabilir. Klavye kısayolları, Aygıt Yöneticisi, Nvidia ve AMD Kontrol Panelleri, PowerShell gibi farklı yöntemlerle ekran kartınızı sıfırlayabilirsiniz. Bu işlem, grafik performansınızı iyileştirebilir ve yazılım hatalarından kaynaklanan sorunları giderebilir.

 • AOZOE A2 Ultra: Yeni El Konsolu Özellikleri
  13:10 AOZOE A2 Ultra: Yeni El Konsolu Özellikleri

  El konsolu pazarı, Nintendo Switch'in piyasaya sürülmesiyle hareketlendi. AOZOE A2 Ultra, Steam Deck'e benzerlik gösteren tasarımı ve ergonomik yapısıyla dikkat çekiyor. Windows 11 işletim sistemiyle çalışan konsol, Intel Core Ultra 7 155H yongasından güç alıyor. 32 GB veya 64 GB LPDDR5X RAM ve 512 GB ila 2 TB arasında değişen depolama seçenekleri sunuyor. Soğutma sistemi tek fan ve sıvı soğutma ile ısıyı minimum düzeyde tutuyor. 7 inç FHD panel, 120 Hz yenileme hızı ve 12600 mAh'lik bataryasıyla kesintisiz oyun deneyimi sunuyor. AOZOE A2 Ultra'nın fiyatı henüz açıklanmadı.

 • James Gunn İmzalı Peacemaker'ın İkinci Sezonu Başladı
  13:10 James Gunn İmzalı Peacemaker'ın İkinci Sezonu Başladı

  James Gunn imzalı Peacemaker dizisinin ikinci sezonunun çekimleri başladı. John Cena'nın başrolünde yer aldığı dizi, 2022'de yayınlanan ilk sezonuyla olumlu geri dönüşler almıştı. İkinci sezonun vizyon tarihi henüz açıklanmadı.

 • Unreal Engine 5 ile Oyun Geliştirme Eğitim Programı Başvuruları Devam Ediyor
  13:10 Unreal Engine 5 ile Oyun Geliştirme Eğitim Programı Başvuruları Devam Ediyor

  Co-Founder Academy ve Skilled Hub ortaklığında sunulan ve Unreal Engine 5 teknolojilerini temel alan 3 aylık online oyun geliştirme eğitim programına başvurular 10 Mayıs 2024 tarihine kadar devam ediyor. Program, katılımcılara oyun geliştirme dünyasının kapılarını aralarken, Unreal Engine 5'in güçlü araçlarını kullanarak yaratıcılıklarını ve teknik becerilerini geliştirmelerine olanak tanıyor. Eğitim süresince katılımcılar, Unreal Engine 5 ile çalışmanın temellerinden ileri düzey tekniklere kadar kapsamlı bir eğitim alacaklar. Ayrıca, iletişim, liderlik ve problem çözme gibi soft skill yetenekleri de üzerinde durulacak. Başvuruları tamamlamak için son tarih 10 Mayıs 2024'tür.

 • Huawei Mate 70 Özellikleri ve Tanıtım Tarihi
  13:09 Huawei Mate 70 Özellikleri ve Tanıtım Tarihi

  ABD tarafından kara listeye alınan Huawei, HarmonyOS işletim sistemi ve 5G kısıtlamalarını aşarak yükselişe geçiyor. Huawei Mate 70, 5 nm mimarili Kirin işlemci ve HarmonyOS ile piyasaya sürülecek. Mate 70'in özellikleri ve tanıtım tarihi hakkında bilgiler paylaşıldı.

 • Google Play Store'da Trojen Tehdidi
  13:09 Google Play Store'da Trojen Tehdidi

  Mobil sektörün gelişimi ile birlikte kötü amaçlı yazılımların sayısında büyük bir artış yaşanıyor. Google Play Store'da listelenen üç Android uygulamasında XploitSPY adlı bir trojan tespit edildi. Bu kötü amaçlı yazılım, kullanıcıların kişisel bilgilerini ele geçirerek hatta banka uygulamalarına bile erişebiliyor. Uzmanlar, bu tür yazılımların hemen kaldırılmasını öneriyor.

 • ODTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Elif Uysal, ERC Advanced Grant desteğiyle uzayda gezegenler arası haberleşme ağı kuracak
  12:19 ODTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Elif Uysal, ERC Advanced Grant desteğiyle uzayda gezegenler arası haberleşme ağı kuracak

  ODTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Elif Uysal, Avrupa Araştırma Konseyi (ERC) Advanced Grant desteği kazandığı projesiyle uzayda artan veri trafiğini taşıyabilecek gezegenler arası haberleşme ağı altyapısı kurmak için çalışmaya başladı. Proje tamamlandığında, uzayda Türkiye adresli haberleşme protokolleri kullanılacak ve 6G standardını etkileyecek.

 • CoinTR, Türk Lirası cinsinden gram altın alım-satımını başlattı
  11:11 CoinTR, Türk Lirası cinsinden gram altın alım-satımını başlattı

  Dünyanın en eski ve en güvenilir yatırım aracı olarak kabul edilen 'Altın', artık Türk Lirası cinsinden ve gram altın olarak Türkiye'de ilk kez CoinTR'de tarafından listeleniyor. GRAMXAUT (Tehter Gold) ile gram altına yatırım yapma ve alım-satım fırsatı CoinTR'de 4 Nisan itibari ile başladı. CoinTR, dijital geleceğin merkezi olma mottosuyla çalışmalarını sürdürerek altın yatırımcılarına kolaylık sağlamaktadır.


Advertisement