Yılların Eskitemediği Efsane Dizi Friends, Netflix'ten Kaldırıldı - Son Dakika
Teknoloji

Yılların Eskitemediği Efsane Dizi Friends, Netflix'ten Kaldırıldı

Yılların Eskitemediği Efsane Dizi Friends, Netflix\'ten Kaldırıldı

Neredeyse her komedi hayranı tarafından defalarca izlenen Friends dizisinin ABD için Netflix'le yaptığı anlaşma sonlandırıldı. Anlaşmanın sona ermesinin sebebi, dizinin orijinal yapımcısı Warner Bros.'un yeni yayın platformu HBO Max üzerinden diziyi yayınlayacak olması.

09.07.2019 23:07

Friends dizisi yıllara meydan okuyan, bitişinin üstünden uzun yıllar geçse de başarısını devam ettirebilen nadir komedi dizilerinden. Öyle ki gelmiş geçmiş en iyi komedi dizilerinden biri olan How I Met Your Mother dizisinde bile birçok Friends göndermesi mevcut. Bugün verilen bilgilere göre zamanında Warner Bros. tarafından yapılan Friends'in, Netflix ile olan anlaşması sonlandırıldı. Dizi, 2020 yılında yayın hayatına başlaması beklenen WarnerMedia'nın yeni yayın platformu HBO Max üzerinden yayınlanacak.

Yılların Eskitemediği Efsane Dizi Friends, Netflix'ten Kaldırıldı

HBO Max'in yaklaşık 10.000 saatlik içeriğe sahip olacağı söyleniyor. Platformda HBO tarafından yapılan tüm içerikler ve seçili WarnerMedia içerikleri olacak. Bu arada platformda eskiden CW üzerinde yayınlanmış, Netflix'le geçici anlaşma yapılmış tüm içerikler yer alacak. Bu içerikler arasında Crazy Rich Asians ve Fresh Prince of Bel-Air gibi film ve televizyon programları var. Aynı zamanda HBO Max'in bünyesinde Reese Witherspoon ve Greg Berlanti'nin yapımcılığını üstleneceği orijinal filmler de olacak.

Friends'in Netflix'ten ayrılacağının açıklaması yapıldığında Netflix, diziye duygusal bir tweet ile veda etti. Tweet'te belirtilene göre Friends, yalnızca ABD'de Netflix'ten kaldırılacak. Yani Avrupa gibi diğer bölgelerde hâlâ erişime açık kalabilir. Bu konuda WarnerMedia'nın nasıl bir politika izleyeceği henüz bilinmiyor.

Kaynak: WebTekno

Son Dakika Teknoloji Yılların Eskitemediği Efsane Dizi Friends, Netflix'ten Kaldırıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement