Son dakika Utrecht haberleri, Utrecht son dakika, son dakika Utrecht

Son Dakika Utrecht Haberleri

 • Hollanda'da Filistin'e destek için oturma eylemi düzenlendi
  01 Mar Hollanda'da Filistin'e destek için oturma eylemi düzenlendi

  Hollanda'nın farklı kentlerindeki 16 tren istasyonunda Filistin'e destek için oturma eylemi düzenlendi. Göstericiler, İsrail'e destek verdiği gerekçesiyle Hollanda hükümetine tepki gösterdi. Eylemciler, ateşkes çağrısı yaparak Filistin bayrakları taşıdı. Hollanda'nın İsrail'e karşı net bir tavır sergilemediği eleştirileri yapıldı.

 • Hollanda, Hamas'a Destek Veren Vaizin Ülkeye Girişine İzin Vermedi
  19 Oca Hollanda, Hamas'a Destek Veren Vaizin Ülkeye Girişine İzin Vermedi

  Hollanda Güvenlik ve Adalet Bakanı Dilan Yeşilgöz, Hamas'a destek verdiğini açıklayan Avustralyalı Müslüman vaiz Mohamed Hoblos'un ülkeye girişine izin vermedi. Hoblos'un radikal görüşlere sahip olduğu ve nefret söylemi yaydığı gerekçesiyle Almanya'nın da girişine izin vermediği belirtildi. Utrecht Belediye Başkanı Sharon Dijksma da radikal söylemleri nedeniyle Hoblos'un kente gelişini istemediğini açıkladı. Hollanda Temsilciler Meclisi'ndeki sağcı partiler de Hoblos'un demokratik hukuk düzenini baltalayan açıklamalarından endişe duyduklarını bildirdi. Güvenlik ve Adalet Bakanı Dilan Yeşilgöz, Hoblos'un Hollanda'ya girişine izin vermediğini açıkladı.

 • Utrecht'te Kentsel Dönüşüm Temalı Işık Sanat Festivali
  19 Oca Utrecht'te Kentsel Dönüşüm Temalı Işık Sanat Festivali

  Hollanda'nın Utrecht kentinde yılda 57 milyon yolcu ağırlayan tren istasyonlarının merkezi olan tren garı etrafında Kentsel dönüşüm temalı ışık sanat festivali düzenlendi. Utrecht Açık Vakfı tarafından düzenlenen festivalde, kentin değişimini anlatan sanat eserleri sergilendi. Festival, 28 Ocak'a kadar devam edecek.

 • Hollanda'da Filistin'e Destek İçin Oturma Eylemleri Düzenlendi
  18 Oca Hollanda'da Filistin'e Destek İçin Oturma Eylemleri Düzenlendi

  Hollanda'nın farklı kentlerindeki büyük tren istasyonlarında, Filistin'e destek için oturma eylemleri düzenlendi. Utrecht'teki tren istasyonunda toplanan göstericiler, Filistin bayrakları taşıyarak 'ateşkes' çağrısı yaptı. Eylemciler, İsrail'e destek verdiği gerekçesiyle Hollanda hükümetine tepki gösterdi. Göstericiler, oturma eyleminin ardından belediye binasının önüne kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra eylemi sonlandırdı. Hollandalı gösterici Leonie van Bruggen, istasyonda yapılan oturma eylemleri ile ateşkes çağrısında bulunarak insanları Gazze'de olup bitenler konusunda bilgilendirdiklerini söyledi. Hollanda hükümetine ateşkes çağrısında bulunan van Bruggen, 'Eylemlere devam edeceğiz. Ta ki bir şeyler gerçekten değişene kadar.' ifadesini kullandı.

 • Bodrum Standı Hollanda'da İlgi Odağı Oldu
  12 Oca Bodrum Standı Hollanda'da İlgi Odağı Oldu

  Hollanda'nın Utrecht kentinde düzenlenen turizm fuarında yer alan Bodrum standı, katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve Bodrum Tanıtma Vakfı yetkilileri, yarımadanın tanıtım çalışmalarını gerçekleştirdi. Fuarın ilk gününde Hollanda'nın seyahat acente temsilcileri ve havayolu firmalarının temsilcileri ile görüşmeler yapıldı. Bodrum'a Hollanda'dan gelecek turist sayısını artırmak amacıyla havayolu firmaları ile görüşmeler devam ediyor.

 • Kemer Belediye Başkanı, Avrupalı turistleri çekmek için fuarlara katılıyor
  08 Oca Kemer Belediye Başkanı, Avrupalı turistleri çekmek için fuarlara katılıyor

  Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, ilçenin tanıtımı ve turizmin çeşitlendirilmesi amacıyla fuarlara katıldıklarını belirterek, Avrupalı turistleri daha fazla Kemer'e çekmeyi hedeflediklerini söyledi. Topaloğlu, Kemer'i yurt içi ve yurt dışı fuarlarda tanıtmak için çalışmalarının devam ettiğini ve önümüzdeki dönemde Utrecht, İstanbul, Stuttgart, Münih, Nürnberg, Berlin ve Moskova fuarlarında yer alacaklarını belirtti. Ayrıca, bu yılki turizm sezonunun olumlu geçeceği beklentisini dile getirdi.

 • Türkiye, 2024 turizm sezonunu Londra'daki fuarla başlattı
  27 Ara Türkiye, 2024 turizm sezonunu Londra'daki fuarla başlattı

  Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) öncülüğünde turizm sektörünün tek elden tanıtılacağı 22 fuarla, Türkiye'nin turizm değerlerinin tanıtımı yapılacak. 2024 turizm sezonunda gelir ve turist sayılarının artması bekleniyor.

 • Hollanda'da Filistin'e Destek Yürüyüşü
  23 Ara Hollanda'da Filistin'e Destek Yürüyüşü

  Hollanda'nın Utrecht şehrinde yüzlerce kişi, Filistin'e destek amacıyla yürüyüş gerçekleştirdi. İsrail'in Gazze'deki saldırılarını protesto etmek isteyen yüzlerce kişi, merkez tren istasyonunda toplandı. Burada eylemcilere hitap eden konuşmacılar, Gazze'ye yönelik saldırılara rağmen Batılı hükümetlerin İsrail'e destek vermesine ve başta Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) olmak üzere uluslararası kurumların Filistinlilere yönelik ihlallere sessiz kalmasına tepki gösterdi. Daha sonra eylemciler, şehir merkezinden geçerek Dom Meydanı'na yürüdü. Göstericiler, yürüyüş sırasında İsrail'e desteğini açıklayan ABD'li kahve zinciri Starbucks, gıda zinciri McDonald's ve İspanyol İnditex grubuna bağlı Zara şubelerinin önünden geçerken, 'İsrail'i boykot et' ve 'Utanın' sloganları attı.

 • Ajax, USV Hercules'e yenilmesinin ardından taraftarlarının maddi zararını karşılayacak
  22 Ara Ajax, USV Hercules'e yenilmesinin ardından taraftarlarının maddi zararını karşılayacak

  Ajax, Hollanda Kupası'nda USV Hercules'e yenilerek elenmesinin ardından maça giden taraftarlarının bilet ve yol masraflarını geri ödeyeceğini açıkladı.

 • Ajax, USV Hercules'e yenilmesinin ardından taraftarlarının maddi zararını karşılayacak
  22 Ara Ajax, USV Hercules'e yenilmesinin ardından taraftarlarının maddi zararını karşılayacak

  Ajax, Hollanda Kupası'nda USV Hercules'e yenilerek elenmesinin ardından maça giden taraftarlarının bilet ve yol masraflarını geri ödeyeceğini açıkladı.

 • Hollanda'da Wilders'ın atadığı danışman istifa etti
  27 Kas Hollanda'da Wilders'ın atadığı danışman istifa etti

  Hollanda'da genel seçimin galibi İslam karşıtı Geert Wilders'ın, koalisyon seçeneklerini değerlendirmesi için atadığı Gom van Strien, yolsuzluk iddiaları nedeniyle istifa etti.

 • Hollanda'da Filistin'e Destek İçin Oturma Eylemleri
  23 Kas Hollanda'da Filistin'e Destek İçin Oturma Eylemleri

  Hollanda'nın birçok kentindeki tren istasyonlarında Filistin'e destek amacıyla oturma eylemleri düzenlendi. Göstericiler, İsrail'e destek verdiği gerekçesiyle Hollanda hükümetine tepki gösterirken, Geert Wilders liderliğindeki İslam düşmanı ve aşırı sağcı Özgürlük Partisi'ne de tepki gösterdi.

 • 'Tek kişilik parti'den, kendisinin bile inanamadığı seçim zaferine aşırı sağcı lider Geert Wilders
  23 Kas 'Tek kişilik parti'den, kendisinin bile inanamadığı seçim zaferine aşırı sağcı lider Geert Wilders

  Hollanda’daki erken genel seçimde büyük başarı elde ederek birinci parti olan aşırı sağcı Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders’in, verdiği ilk tepki, “Hala kolumu çimdiklemem gerekiyor” oldu.

 • Hollanda'da Filistin'e Destek İçin Oturma Eylemleri Düzenlendi
  16 Kas Hollanda'da Filistin'e Destek İçin Oturma Eylemleri Düzenlendi

  Hollanda'nın birçok kentindeki tren istasyonlarında, Filistin'e destek için oturma eylemleri düzenlendi. Göstericiler, İsrail'e destek verdiği gerekçesiyle Hollanda hükümetine tepki göstererek, ateşkes çağrısı yaptı. Amsterdam başta olmak üzere birçok şehirde yapılan oturma eylemlerinde Filistin bayrakları sallandı ve Fatiha suresi okundu. Göstericiler, Hollanda hükümetinden İsrail'e silah vermeyi durdurmasını ve özgür Filistin istediklerini belirtti.

 • Ajax, Teknik Direktör Maurice Steijn ile Yollarını Ayırdı
  23 Eki Ajax, Teknik Direktör Maurice Steijn ile Yollarını Ayırdı

  Hollanda Süper Ligi'nde kötü bir sezon geçiren Ajax, Teknik Direktör Maurice Steijn ile yollarını ayırdı. Steijn'in yerine eski oyunculardan John van 't Schip getirilecek.

 • Ajax, Teknik Direktör Maurice Steijn ile Yollarını Ayırdı
  23 Eki Ajax, Teknik Direktör Maurice Steijn ile Yollarını Ayırdı

  Hollanda Süper Ligi'nde kötü bir sezon geçiren Ajax, Teknik Direktör Maurice Steijn ile yollarını ayırdı. Steijn'in yerine eski oyunculardan John van 't Schip getirilecek.

 • Hollanda Başbakanı: Gazze'ye daha fazla insani yardıma ihtiyaç var
  22 Eki Hollanda Başbakanı: Gazze'ye daha fazla insani yardıma ihtiyaç var

  Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Gazze'ye insani yardımın başlamasının iyi bir gelişme olduğunu belirterek, ancak Gazze'nin temel ihtiyaç maddeleri ve yardımlar için sürdürülebilir bir insani yardım koridoruna acilen ihtiyaç duyduğunu söyledi. Rutte ayrıca İsrail Başbakanı Netanyahu ile görüşmesi ve insani yardımların Gazze'ye girmeye başlamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Hollandalı kadının ölümü konusunda da açıklama yapan Rutte, Gazze'deki çatışmaların bölgesel tırmanışa yol açmaması gerektiğini vurguladı.

 • Tarihinin en kötü başlangıcı! Bir zamanlar rakip tanımayan kulüp şimdi düşme hattında
  22 Eki Tarihinin en kötü başlangıcı! Bir zamanlar rakip tanımayan kulüp şimdi düşme hattında

  Hollanda Eredivisie'nin 9. haftasında Ajax, deplasmanda Utrecht'e 90. dakikada yediği golle 4-3 yenildi. Bu sonuçla Ajax'ın ligdeki galibiyet hasreti 6 maça çıktı. Utrecht puanını 6'ya yükseltirken, Ajax 5 puanda kalarak küme düşme hattına gerilemiş oldu.

 • Dünyanın dört bir yanından Filistin'e destek gösterisi
  20 Eki Dünyanın dört bir yanından Filistin'e destek gösterisi

  Yemen, Ürdün, Tunus, Somali, Güney Kore, Endonezya ve daha başka birçok ülkede toplanan binlerce kişi, ellerinde Filistin bayraklarıyla caddeleri ve meydanları doldurarak İsrail karşıtı protesto düzenledi.

 • Hollanda'da Kuran-ı Kerim yakma girişimi bir genç tarafından engellendi
  06 Eki Hollanda'da Kuran-ı Kerim yakma girişimi bir genç tarafından engellendi

  Hollanda'da PEGIDA hareketi lideri Edwin Wagensveld'ın Kuran-ı Kerim yakma provokasyonu bir genç tarafından engellenerek başlamadan son buldu.

 • Hollanda hangi yarım kürede, hangi kıtada? Hollanda'nın konumu, para birimi, başkenti ve harita bilgisi
  04 Eki Hollanda hangi yarım kürede, hangi kıtada? Hollanda'nın konumu, para birimi, başkenti ve harita bilgisi

  Hollanda, Batı Avrupa'da Kuzey Yarımküre'de bulunan, tarihi ve doğal güzellikleri ile ünlü bir ülkedir. Rüzgar değirmenleri, kanalları, lale tarlaları ve tarihi şehirleri ile bilinir. Kuzey Denizi'ne kıyısı bulunan Hollanda, düzlükler, deltalar ve nehir vadileri ile kaplıdır. Ülkenin haritasına bakıldığında, büyük bir bölümünün deniz seviyesinin altında olduğu ve gelişmiş su yönetimi ve sulama sistemlerine sahip olduğu görülür.

 • Hollanda'da PEGIDA lideri Kur'an-ı Kerim'i yırttı
  23 Eyl Hollanda'da PEGIDA lideri Kur'an-ı Kerim'i yırttı

  Hollanda'da ırkçı ve aşırı sağcı PEGIDA hareketi lideri Edwin Wagensveld, Türkiye'nin Lahey Büyükelçiliği önünde yaptığı eylemde Kur'an-ı Kerim'i yırtarak Müslümanlara hakaret etti.

 • Hollanda'da yırtılan Kur'an-ı Kerim Türkiye'nin Lahey Büyükelçisi'ne teslim edildi
  22 Eyl Hollanda'da yırtılan Kur'an-ı Kerim Türkiye'nin Lahey Büyükelçisi'ne teslim edildi

  Hollanda'da ırkçı ve aşırı sağcı PEGIDA hareketi lideri Edwin Wagensveld'in geçen ay yırttığı Kur'an-ı Kerim, Türkiye'nin Lahey Büyükelçisi Selçuk Ünal tarafından teslim alındı. Büyükelçi Ünal, saldırıyı kınayarak, Kur'an-ı Kerim'e yapılan saldırıların tekrarlanmamasını ve dinimize saygı gösterilmesini istedi. Ayrıca, PEGIDA hareketi temsilcilerinin benzeri bir eylem yapacaklarını belirten Ünal, bu konuda girişimlerini sürdürdüklerini ifade etti.

 • Van Gogh'un Çalınan Tablosu Bulundu
  13 Eyl Van Gogh'un Çalınan Tablosu Bulundu

  Hollanda'nın Laren kasabasındaki Singer Müzesi'nden çalınan Vincent van Gogh'un 'Bahar Bahçesi' tablosu, sanat dedektifi Arthur Brand'ın çabaları sonucu bulundu. Tablo, İsveçli mobilya mağazası IKEA'ya ait bir çantadaki yastığın içinde iade edildi. Hollanda polisi, tablonun çalınmasıyla ilgili tutuklanan bir kişinin yazışmalarını inceleyerek tablonun izine rastladı. Tablo, bir suç örgütüyle bağlantılı olduğu belirlenen bir grup tarafından çalınmıştı. Tablo, restore edildikten sonra Groninger Müzesi'nde yeniden sergilenecek.

 • A Milli Futbol Takımı Ermenistan maçının hazırlıklarını sürdürdü
  04 Eyl A Milli Futbol Takımı Ermenistan maçının hazırlıklarını sürdürdü

  2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu'nda Ermenistan ile karşılaşacak olan A Milli Futbol Takımı, maçın hazırlıklarını sürdürdü. Teknik direktör Stefan Kuntz yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanda pas ve rondo çalışmaları yapıldı. Futbolcuların bir kısmı ise tedbir amaçlı olarak fizyoterapist eşliğinde çalıştı.

 • Milli Futbol Takımı Ermenistan maçı hazırlıklarına başladı
  04 Eyl Milli Futbol Takımı Ermenistan maçı hazırlıklarına başladı

  A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu'nda Ermenistan ile oynayacağı maçın hazırlıklarına başladı. Teknik direktör Stefan Kuntz yönetimindeki antrenmanda, pas ve rondo çalışmaları yapıldı.

 • Orkun Kökçü, Hollanda'da yılın futbolcusu ödülüne aday gösterildi
  03 Eyl Orkun Kökçü, Hollanda'da yılın futbolcusu ödülüne aday gösterildi

  Milli futbolcu Orkun Kökçü, Hollanda'da yılın futbolcusu ödülüne aday gösterildi. Geçen sezon Feyenoord ile şampiyonluk yaşayan Kökçü, birçok önemli futbolcuyla yarışacak. Ödülün sahibi, kaptanlar ve futbolcular birliği üyelerinin oylarıyla belirlenecek.

 • Orkun Kökçü, Hollanda'da 'Yılın Futbolcusu' adayları arasında
  03 Eyl Orkun Kökçü, Hollanda'da 'Yılın Futbolcusu' adayları arasında

  Geçen sezon Feyenoord'da şampiyonluk yaşayan milli futbolcu Orkun Kökçü, Hollanda Eredivise Awards'da 'yılın futbolcusu' adayları arasında gösterildi. Ödül kazananı, kaptanlar ve futbolcular birliği üyelerinin oylarıyla belirlenecek.

 • EXXEN'de Futbol Dolu Bir Hafta
  28 Ağu EXXEN'de Futbol Dolu Bir Hafta

  Dijital yayıncılık platformu EXXEN'de 28 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi, UEFA Konferans Ligi, Suudi Arabistan Pro Lig ve Hollanda Eredivisie Ligi'nde birbirinden önemli maçlar yayınlanacak. Ayrıca Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Konferans Ligi grup kura çekimleri de EXXEN'de olacak.

 • Hollanda'da Müslümanlar Kur'an-ı Kerim'e Yönelik Saldırıları Protesto Etti
  26 Ağu Hollanda'da Müslümanlar Kur'an-ı Kerim'e Yönelik Saldırıları Protesto Etti

  Hollanda'nın Lahey kentinde Müslümanlar, Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırıları protesto etti. Çeşitli İslami kuruluşlarca organize edilen protestoya çok sayıda Müslüman katıldı. Malieveld Meydanı'nda bir araya gelen göstericiler, Danimarka ve İsveç büyükelçiliklerine doğru yürüdü. Kur'an-ı Kerim'den ayetler okuyan ve sloganlar atan göstericiler, saldırılara izin veren Lahey Belediye Başkanı'na tepki gösterdi.

 • Belçika'da Hastaların Ameliyat Öncesi Aç ve Susuz Kalmalarına Gerek Yok
  11 Ağu Belçika'da Hastaların Ameliyat Öncesi Aç ve Susuz Kalmalarına Gerek Yok

  Belçika'da yapılan bir araştırma, hastaların ameliyat öncesi saatlerce aç ve susuz kalmalarının gereksiz olduğunu ortaya koydu. Hastanelerde yapılan çalışmalar sonucunda, hastaların yeme içmeye devam etmelerine izin veriliyor. Bu uygulama sayesinde hastaların daha iyi ve hızlı bir şekilde iyileşmeleri sağlanıyor. Ayrıca, ameliyat sonrası yatarak dinlenmek yerine yürüyüş yapmanın daha faydalı olduğu da belirtiliyor. Bu yeni uygulamaların hastaların iyileşme sürecini hızlandırdığı ve sağlık sistemi için de olumlu sonuçlar doğurduğu ifade ediliyor.

 • Belçika'da Hastaların Ameliyat Öncesi Aç ve Susuz Kalmalarına Gerek Yok
  11 Ağu Belçika'da Hastaların Ameliyat Öncesi Aç ve Susuz Kalmalarına Gerek Yok

  Belçika'da yapılan bir araştırma, hastaların ameliyat öncesi saatlerce aç ve susuz kalmalarının gereksiz olduğunu ortaya koydu. Araştırmaya göre, ameliyat öncesi aç kalma süresi 6 saate kadar gevşetildi. Ayrıca, ameliyat sonrası da hastaların yemek yemesine ve içmesine izin veriliyor. Bu yeni uygulamalar sayesinde hastaların daha hızlı iyileştiği ve hastane bakımı için daha az harcama yapıldığı belirtiliyor.

 • Hollanda'da Stadyum Kuralları Sıkılaştırıldı
  03 Ağu Hollanda'da Stadyum Kuralları Sıkılaştırıldı

  Hollanda'da önümüzdeki futbol sezonu öncesi stadyumlarda kötü tezahürat ve taşkınlıkların önlenmesi için kurallar sıkılaştırıldı. Stadyumda homofobik, ayrımcı ve ırkçı tezahüratlar nedeniyle maçlara ara verilecek ve devam etmesi halinde maç tatil edilecek. Üç kez 12 aydan fazla stadyum yasağı cezası alan fanatik taraftarlar ömür boyu stadyumlardan men edilecek. Yeni sezondan itibaren yasa dışı eylemlerde bulunanlara ve kötü tezahürat yapanlara çeşitli cezalar verilecek. Hollanda Adalet ve Güvenlik Bakanı Dilan Yeşilgöz, futbolda ırkçılık ve şiddetin yer alamaması gerektiğini vurguladı.

 • Hollanda'da Stadyum Kuralları Sıkılaştırıldı
  03 Ağu Hollanda'da Stadyum Kuralları Sıkılaştırıldı

  Hollanda'da önümüzdeki futbol sezonu öncesi stadyumlarda kötü tezahürat ve taşkınlıkların önlenmesi için kurallar sıkılaştırıldı. Stadyumda homofobik, ayrımcı ve ırkçı tezahüratlar nedeniyle maçlara ara verilecek ve devam etmesi halinde maç tatil edilecek. Üç kez 12 aydan fazla stadyum yasağı cezası alan fanatik taraftarlar ömür boyu stadyumlardan men edilecek. Ayrıca, yasa dışı havai fişek sokanlara beş yıl, sahaya cisim atanlara üç yıl, yüzünü kapatanlara altı ay ve izinsiz sahaya girenlere beş yıl stadyum yasağı getirilecek. Yasakları ihlal eden fanatik taraftarlar hakkında cezai işlem başlatılacak ve tehdit ve sindirme gibi davranışlar ceza hukuku kapsamında ele alınacak.

 • Fethiyespor, Hollandalı futbolcu Özcan Yaşar'ı transfer etti
  14 Tem Fethiyespor, Hollandalı futbolcu Özcan Yaşar'ı transfer etti

  TFF 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Fethiyespor, Hollanda'dan Özcan Yaşar'ı transfer etti. Kulüp, sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Özcan Yaşar ile 2 yıllık sözleşme imzalandığını duyurdu. Özcan Yaşar'ın daha önce VVV-Venlo, NAC Breda U21 ve Utrecht U21 gibi takımlarda forma giydiği belirtildi.

 • Fethiyespor'a gurbetçi takviye
  14 Tem Fethiyespor'a gurbetçi takviye

  TFF 2'nci Lig'de transferde imzaları art arda attıran Fethiyespor, son olarak Hollanda'da VVV-Venlo forması giyen forvet Özcan Yaşar ile 2 yıllığına anlaştı.

 • Avrupa'nın 10 büyük liginde gol kralı olan futbolcuların şampiyonluk ve kupa sevinçleri
  15 Haz Avrupa'nın 10 büyük liginde gol kralı olan futbolcuların şampiyonluk ve kupa sevinçleri

  Avrupa'nın 10 büyük liginde gol kralı olan futbolculardan 5'i kendi liglerinde şampiyonluk sevinci yaşarken, 9'u ise farklı alanlarda kazandıkları kupalarla sezonu tamamladı. Genç yaşta rekorları alt üst eden Erling Haaland, ilk sezonunda 3 kupa elde etti. Fransa'da şampiyonluklara ambargo koyan Paris Saint-Germain'de (PSG) ise Kylian Mbappe, üst üste 4. kez krallık tacını taktı.

 • Hollanda'da 17. Türk Halk Oyunları Yarışması düzenlendi
  04 Haz Hollanda'da 17. Türk Halk Oyunları Yarışması düzenlendi

  Hollanda'nın Rotterdam kentinde Türk Halk Oyunları Vakfı tarafından düzenlenen yarışmaya farklı kentlerden ve Almanya'dan halk oyunu ekipleri katıldı. Yarışmada 6 ekip Anadolu'nun farklı bölgelerine ait halk oyunlarını sergiledi. Birinciliği Almanya'dan Nefes ekibi kazandı. Rotterdam Başkonsolosu Sevgi Kısacık da etkinliğe katılarak teşekkürlerini iletti.

 • Avrupa'da Bisiklet Kullanımı Yaygınlaşıyor
  03 Haz Avrupa'da Bisiklet Kullanımı Yaygınlaşıyor

  Avrupa'da çevre dostu ve sağlıklı ulaşım aracı bisikletin kullanımını yaygınlaştırmak isteyen hükümetler, bisiklet yollarının sayısını artırmak gibi çeşitli adımlar atıyor. Hollanda'da günlük hayatın parçası olan bisiklet, 7'den 70'e herkes tarafından kullanılırken, Fransa'da bisiklet daha çok spor ve gezmek için tercih ediliyor. Her iki ülke de bisiklet kullanımını teşvik etmek için çeşitli destekler sağlıyor.

 • Dünyanın ilk su altı bisiklet parkı kapasitesini doldurmaya başladı
  02 Haz Dünyanın ilk su altı bisiklet parkı kapasitesini doldurmaya başladı

  Hollanda'nın başkenti Amsterdam'daki dünyanın ilk su altı bisiklet parkının açılışından bu yana 4 ay geçmesine karşın kapasitesini doldurmaya başladığı belirtildi. Parkın günlük ücreti 1,35 avro olarak belirlendi.

 • Hollandalı 54 yaşındaki kadın, Amasya'da Müslüman oldu
  11 May Hollandalı 54 yaşındaki kadın, Amasya'da Müslüman oldu

  Hollanda vatandaşı 54 yaşındaki Diana Hendrika Petronella, ziyaret için geldiği Amasya'nın Merzifon ilçesinde Müslüman oldu ve "Dilek" ismini aldı.

 • Avrupa'nın büyük şehirlerinde konut sıkıntısı rekor kira artışlarına neden oluyor
  04 May Avrupa'nın büyük şehirlerinde konut sıkıntısı rekor kira artışlarına neden oluyor

  Avrupa'nın büyük şehirlerinde konut arz ve talebindeki dengesizlik rekor kira artışlarına neden olurken, yüksek enflasyon ve faiz oranları ile artan inşaat maliyetleri konut tedarikini daha da kötüleştiriyor.

 • Kur'an-ı Kerim'e yönelik bir saldırı daha! Skandal eylemin adresi bu kez Hollanda
  15 Nis Kur'an-ı Kerim'e yönelik bir saldırı daha! Skandal eylemin adresi bu kez Hollanda

  Avrupa'da Kur'an-ı Kerim'e yönelik skandallar devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Rasmus Paludan'ın İsveç'teki eyleminin ardından bu kez de Hollanda'da bir çirkin saldırı gerçekleşti. Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar hareketi lideri, başkent Amsterdam'da yine Kur'an-ı Kerim yırttı.

 • Irkçı PEGIDA hareketi lideri Wagensveld Amsterdam'da Kur'an-ı Kerim yırttı
  15 Nis Irkçı PEGIDA hareketi lideri Wagensveld Amsterdam'da Kur'an-ı Kerim yırttı

  Avrupa'da Kur'an-ı Kerim'e yönelik skandallar devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Rasmus Paludan'ın İsveç'teki eyleminin ardından bu kez de Hollanda'da bir çirkin saldırı gerçekleşti. Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar hareketi lideri, başkent Amsterdam'da yine Kur'an-ı Kerim yırttı.

 • Amsterdam Belediye Başkanı Halsema 'sokak iftarı'na katıldı
  14 Nis Amsterdam Belediye Başkanı Halsema "sokak iftarı"na katıldı

  Hollanda'nın en büyük perakende zincirlerinden Albert Heijn'ın (AH) ülkede 5 şehirde 3 binden fazla kişi için verdiği "sokak iftarı"na, Amsterdam Belediye Başkanı Femke Halsema da katıldı.

 • Hollanda'da bir kişi Kur'an-ı Kerim yırtarken kullandığı ırkçı ifadeler nedeniyle sorgulanacak
  14 Nis Hollanda'da bir kişi Kur'an-ı Kerim yırtarken kullandığı ırkçı ifadeler nedeniyle sorgulanacak

  Hollanda Savcılığı, Lahey'de bir kişinin Kur'an-ı Kerim yırtarken kullandığı ırkçı ifadeler nedeniyle "bir gruba hakaret etmekten" sorgulanacağını bildirdi.

 • Feyenoord, ligde 21 maçtır yenilmiyor
  14 Nis Feyenoord, ligde 21 maçtır yenilmiyor

  Milli futbolcu Orkun Kökçü'nün kaptanlığını yaptığı Feyenoord, Hollanda Eredivisie'de çıktığı son 21 maçta mağlubiyet yüzü görmedi.

 • Feyenoord, ligde 21 maçtır yenilmiyor
  14 Nis Feyenoord, ligde 21 maçtır yenilmiyor

  Milli futbolcu Orkun Kökçü'nün kaptanlığını yaptığı Feyenoord, Hollanda Eredivisie'de çıktığı son 21 maçta mağlubiyet yüzü görmedi.

 • Hollanda'da 'Cami Meydanı'nda 1500 kişilik sokak iftarı düzenlendi
  08 Nis Hollanda'da "Cami Meydanı"nda 1500 kişilik sokak iftarı düzenlendi

  Hollanda Diyanet Vakfına (HDV) bağlı Ulu Cami tarafından "Cami Meydanı"nda 1500 kişilik sokak iftarı gerçekleştirildi.

 • Hollanda'da depremzedelere yardım toplamak için iftar programı düzenlendi
  25 Mar Hollanda'da depremzedelere yardım toplamak için iftar programı düzenlendi

  Hollanda'nın Utrecht kentinde, 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerde mağdur olan depremzedeler için düzenlenen iftarda, yaklaşık 7 bin 500 bin avro yardım toplandı.

 • Hollanda'da eyalet seçimlerini, ilk defa katılan Çiftçi Vatandaş Hareketi Partisi kazandı
  18 Mar Hollanda'da eyalet seçimlerini, ilk defa katılan Çiftçi Vatandaş Hareketi Partisi kazandı

  Hollanda Senatosu'daki sandalye sayısını etkileyen eyalet seçimlerini seçime ilk kez katılan Çiftçi Vatandaş Hareketi Partisi (BBB) kazandı.

 • Hollanda'da eyalet seçimlerinde en çok oyu Çiftçi Vatandaş Hareketi Partisi aldı
  16 Mar Hollanda'da eyalet seçimlerinde en çok oyu Çiftçi Vatandaş Hareketi Partisi aldı

  Hollanda'da Senatosu'daki sandalye sayısını etkileyen eyalet seçimlerinde sandık çıkış anketlerine göre en çok oyu seçime ilk kez katılan Çiftçi Vatandaş Hareketi Partisi (BBB) alırken, mevcut senatoda azınlıkta olan hükümet ortaklarının senatodaki sandalye sayısı gerileyecek.

 • Hollanda Senatosundaki sandalye sayısını etkileyen eyalet meclisi seçimleri başladı
  15 Mar Hollanda Senatosundaki sandalye sayısını etkileyen eyalet meclisi seçimleri başladı

  Hollanda'da halk, Senatodaki sandalye sayısını etkileyen eyalet meclisi seçimleri için oy kullanmaya başladı.

 • Kuşadası Belediyesi tanıtım çalışmalarına hız verdi
  06 Mar Kuşadası Belediyesi tanıtım çalışmalarına hız verdi

  Kuşadası Belediyesi, kentin ulusal ve uluslararası alanda tanıtımını yapmak amacıyla belirlediği fuar takvimi çerçevesinde çalışmalarını sürdürüyor.

 • Milli futbolcuların mücadelesinde kazanan Feyenoord
  26 Şub Milli futbolcuların mücadelesinde kazanan Feyenoord

  Feyenoord, Hollanda Eredivisie'in 23. haftasında deplasmanda karşı karşıya geldiği Fortuna Sittard'ı 4-2 mağlup etti.

 • Hollanda'da temizlik işçilerinin grevi nedeniyle sokaklar çöp yığınlarıyla doldu
  21 Şub Hollanda'da temizlik işçilerinin grevi nedeniyle sokaklar çöp yığınlarıyla doldu

  Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da temizlik işçilerinin toplu iş sözleşmesindeki zam oranının iyileştirilmesi talebiyle başlattığı 1 haftalık grev nedeniyle sokaklarda çöp yığınları oluştu.

 • Hollanda'da ırkçı PEGIDA hareketi lideri Wagensveld yine Kur'an-ı Kerim yırttı
  12 Şub Hollanda'da ırkçı PEGIDA hareketi lideri Wagensveld yine Kur'an-ı Kerim yırttı

  Hollanda'da ırkçı Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (PEGIDA) hareketi lideri Edwin Wagensveld, Utrecht kentinde tek başına yaptığı eylemde yine Kur'an-ı Kerim yırttı.

 • Hollanda'da ırkçı PEGIDA hareketi lideri Wagensveld yine Kur'an-ı Kerim yırttı
  12 Şub Hollanda'da ırkçı PEGIDA hareketi lideri Wagensveld yine Kur'an-ı Kerim yırttı

  Hollanda'da ırkçı Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (PEGIDA) hareketi lideri Edwin Wagensveld, Utrecht kentinde tek başına yaptığı eylemde yine Kur'an-ı Kerim yırttı.

 • Türkiye'nin Rita Pavone'si Selda Bağcan
  26 Oca Türkiye'nin Rita Pavone'si Selda Bağcan

  Gazeteci yazar Veysel Boğatepe, aylık, kültür sanat ve edebiyat dergisi Berfin Bahar'ın Ocak 2023 sayısında Selda Bağcan'ı analiz etti. Selda'nın ilk yıllarından, siyasi ve müzikal duruşuna, tüm dünya da artan şöhretinden Aleyna Tilki'ye verdiği sonsuz desteğe, protest şarkılarla edindiği solcu kimliğinden yansıttığı paradokslara ilginç bir yazı kaleme aldı... İşte dünden bugüne Selda Bağcan...

 • Hollanda'da toplu taşıma çalışanları greve gitti
  19 Oca Hollanda'da toplu taşıma çalışanları greve gitti

  Hollanda'da işçi sendikalarının toplu iş sözleşmesindeki zam oranının iyileştirilmesi taleplerine olumsuz yanıt gelmesinin ardından toplu taşıma çalışanları grev kararı aldı.

 • Hollanda'da Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı'nda Türkiye standını çok sayıda kişi ziyaret etti
  15 Oca Hollanda'da Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı'nda Türkiye standını çok sayıda kişi ziyaret etti

  Hollanda'da Kovid-19 salgınından sonra ilk defa yapılan Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı'ndaki Türkiye standını çok sayıda kişi ziyaret etti.

 • Çeşme, Hollanda'daki turizm fuarında tanıtıldı
  14 Oca Çeşme, Hollanda'daki turizm fuarında tanıtıldı

  İzmir'in en önemli tatil merkezlerinden Çeşme, 2023 yılının ilk büyük fuarı olan Utrecht Turizm Fuarında tanıtıldı.

 • Marmaris, Hollanda'da Tanıtıldı
  13 Oca Marmaris, Hollanda'da Tanıtıldı

  2023’ün ilk turizm fuarı Hollanda Utrecht Turizm Fuarı’nda Marmaris de yer aldı. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris’e büyük ilgi olduğunu belirterek, “Yeni sezona dair hazırlıklarımızı anlatarak Hollandalı misafirlerimizi ağırlamaktan büyük memnuniyet duyacağımızı aktardık” dedi.

 • Hollanda'nın Utrecht kentindeki yangında 14 otobüs kullanılamaz hale geldi
  13 Oca Hollanda'nın Utrecht kentindeki yangında 14 otobüs kullanılamaz hale geldi

  Hollanda'nın Utrecht kentindeki otobüs parkında çıkan yangında en az 14 aracın kullanılamaz hale geldiği ve toplu taşımada aksamalar yaşandığı bildirildi.

 • BODER'e Hollanda'daki turizm fuarında yoğun ilgi
  12 Oca BODER'e Hollanda'daki turizm fuarında yoğun ilgi

  Bodrum Otelciler Derneği uluslararsı fuarlarda adından söz ettirmeye devam ediyor.

 • Hollanda'daki Turizm Fuarı'nda Antalya'nın turistik ilçeleri tanıtıldı
  12 Oca Hollanda'daki Turizm Fuarı'nda Antalya'nın turistik ilçeleri tanıtıldı

  Hollanda'da düzenlenen Utrecht Turizm Fuarı'nda Antalya'nın turizm değerleri ziyaretçilere anlatıldı.

 • Kemer, Utrecht Turizm Fuarı'nde tanıtılıyor
  12 Oca Kemer, Utrecht Turizm Fuarı'nde tanıtılıyor

  Dünyanın en önemli turizm fuarlarından olan Utrecht Turizm Fuarı, Hollanda'nın Utrecht kentinde başladı.

 • Kuşadası turizm fuarında tanıtıldı
  12 Oca Kuşadası turizm fuarında tanıtıldı

  Kuşadası, dünyanın en önemli turizm fuarlarından olan Utrecht Turizm Fuarı'nda yerini aldı.

 • ALTİD Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu'dan Alanya'ya müjdeli haber
  11 Oca ALTİD Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu'dan Alanya'ya müjdeli haber

  Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, "Pandemi döneminde Alanya uçuşlarını iptal eden Corendon, 23 Nisan'da uçuşlarına yeniden başlayacak" dedi.

 • Kuşadası, Utrecht Turizm Fuarı'nda Tanıtılıyor
  11 Oca Kuşadası, Utrecht Turizm Fuarı'nda Tanıtılıyor

  Kuşadası, dünyanın en önemli turizm fuarlarından olan Utrecht Turizm Fuarı’nda yerini aldı. T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı çatısı altında bulunan Kuşadası standı, fuarın ilk gününde çok sayıda turizm profesyonelini ağırladı.

 • Kemer'den tanıtım atağı
  07 Oca Kemer'den tanıtım atağı

  Kemer Belediyesi yurt dışında tanıtım atağının startını verdi.

 • AMSTERDAM - Hollanda'da manevi rehberler hastaların tedavi süreçlerine katkı sağlıyor
  05 Oca AMSTERDAM - Hollanda'da manevi rehberler hastaların tedavi süreçlerine katkı sağlıyor

  Hollanda'da hastanelerdeki manevi rehberlik birimlerinde görevli uzmanlar, din ve inanç ayrımı olmaksızın sağlık personeline ve hastalara manevi destek vererek tedavi süreçlerine katkı sağlıyor.

 • Hollanda, ülkenin kölelik tarihi nedeniyle resmen özür diledi
  19 Ara Hollanda, ülkenin kölelik tarihi nedeniyle resmen özür diledi

  Hollanda Başbakanı Mark Rutte, ülkesinin kölelik tarihi ve köle ticaretindeki rolü sebebiyle hükümeti adına resmi olarak özür diledi.

 • Gibberish Ses Getirmeye Hazırlanıyor
  18 Ara Gibberish Ses Getirmeye Hazırlanıyor

  Yönetmenliğini Furkan Yılmaz ve İbrahim Çelik'in yaptığı "Gibberish" Hollanda'nın en prestijli yarışmalarından olan "The 48 Hour Film Project" yarışmasına katılmaya hak kazandı.

 • Filipinler Komünist Partisinin sürgündeki kurucusu Sison, 83 yaşında öldü
  17 Ara Filipinler Komünist Partisinin sürgündeki kurucusu Sison, 83 yaşında öldü

  Filipinler Komünist Partisi'nin (CPP) sürgündeki kurucusu Jose Maria Sison, 83 yaşında yaşamını yitirdi.

 • Surinamlılara ait vakıflar, Hollanda'nın köleliğe ilişkin 'aceleci' özrüne tepkili
  09 Ara Surinamlılara ait vakıflar, Hollanda'nın köleliğe ilişkin "aceleci" özrüne tepkili

  Hollanda'da yaşayan Surinamlılara ait vakıflar, ülkenin kölelik tarihiyle ilgili hükümetin 19 Aralık'ta dünya genelinde yapmayı planladığı resmi özür törenlerine tepki gösteriyor.

 • Milli takımlarının Dünya Kupası çeyrek finaline çıkmasını kutlayan Faslılara müdahale
  06 Ara Milli takımlarının Dünya Kupası çeyrek finaline çıkmasını kutlayan Faslılara müdahale

  Hollanda polisi, Fas Milli Takımı'nın Katar'da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası'nda çeyrek finale yükselmesini ses bombalarıyla kutlayan Faslılara müdahale etti.

 • Hollanda'da kurtların paintball silahıyla uzaklaştırılması kararı askıya alındı
  30 Kas Hollanda'da kurtların paintball silahıyla uzaklaştırılması kararı askıya alındı

  Hollanda'nın Utrecht şehrindeki mahkeme, doğal parklardaki kurtların insanlara yaklaşmasını engellemek için Gelderland Bölge Yönetimi'nin paintball silahı kullanılmasına yönelik kararını askıya aldı.

 • Juventus'un yıldız oyuncusu evinde tutuklandı.
  23 Kas Juventus'un yıldız oyuncusu evinde tutuklandı.

  PSV Eindhoven'dan Juventus'a transfer olan ve sezon başında Ajax'a kiralanan Mohamed Ihattaren Utrecht'teki evinde polis tarafından tutuklandı. Geçtiğimiz sezonlarda yıldızı parlayan genç yetenek son zamanlardaki kötü gidişatının üstüne bir de tutuklanarak kötü gidişatını devam ettirdi.

 • Lahey Belediye Başkanı, şehrin kölelik tarihindeki rolü sebebiyle özür diledi
  20 Kas Lahey Belediye Başkanı, şehrin kölelik tarihindeki rolü sebebiyle özür diledi

  Lahey Belediye Başkanı Jan van Zanen, şehrin kölelik ve koloni tarihindeki rolü nedeniyle özür diledi.

Advertisement