Güngören'de Beton Zemini Çöken Binadan Karot Örneği Alındı - Son Dakika
Yaşam

Güngören'de Beton Zemini Çöken Binadan Karot Örneği Alındı

Güngören'de bulunan 5 katlı binanın önünde bulunan beton zemin çöktü ve kömürlük duvarı yıkıldı. Olayda yaralanan 2 kişinin sağlık durumlarının iyi olduğu ve evlerine geldiği öğrenildi. Belediye ekipleri binadan karot örneği alarak incelemelerde bulundu.

02.09.2023 12:01
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Güngören'de dün akşam önünde bulunan beton zemini çöken ve kömürlük duvarı yıkılan 5 katlı binadan belediye ekipleri tarafından karot örneği alındı. Olayda yaralanan 2 kişinin sağlık durumlarının iyi olduğu ve evlerine geldiği öğrenildi.

Güngören Akıncılar Mahallesi, Taşçılar Sokak'ta bulunan 5 katlı binanın dün saat 19.00 sıralarında kömürlük olarak kullanılan kısmının duvarı ile önündeki beton zemin çöktü. Apartmanın önünde oynayan 8 yaşındaki Muhammed Filiz ve onu kurtarmaya çalışan 55 yaşındaki Yalçın Çalışkan'ın hafif yaralandığı olayda, belediye ekiplerinin ilk incelemesinin ardından binadan karot örneği alınmasına karar verildi. Olayda yaralanan Filiz' ve Çalışkan'ın olayı hafif sıyrıklarla atlattığı ve dün akşam sağlık ekiplerinin hastanedeki müdahalesinin ardından evlerine gönderildiği öğrenildi.

Belediye ekipleri bugün binaya tekrar gelerek tespitlerinin ardından karot örneği aldı. Alanda, karot örneğinin yanı sıra sismik ölçümle zemin tespiti yapıldı. Çıkan örnekte, çakıl taşı olduğu da görüldü.

DÜN GECE UYUYAMADIK

33 yıldır önündeki beton zemini çöken binada oturan Hülya Özyurt, 'Biz de sese çıktık. Ben görmedim ama karşı komşum görmüş. Çocuklar orada oturuyormuş. Bir çocuk aşağı düşüyor. Arkasından adam onu almaya çalışıyor. Sonra ekipler geldi, çevirdiler. Bina eski. 1989'da yapıldı. Burada kentsel dönüşüm konuşulmadı, binamızda genel olarak uyum sorunu var. Biraz da maddi sorunlar ön planda. Bina boşaltılırsa biz de belki bir aile yakınının yanına geçeriz. Nasıl olacak bilmiyorum. Tedirgin oluyoruz ama bir yandan binanın sağlam olduğunu düşünüyorduk. Dün gece uyumadık. Tedirginiz ama yine de sonucu bekleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

KOLUNDA SIYRIKLAR VAR

Olayda 8 yaşındaki Muhammet'i kurtarırken yaralanan Yalçın Çalışkan'ın eşi Meltem Çalışkan da, 'Eşim kapının önünde duruyormuş, çocukların sesini duymuş, bir çocuk düştü diye. Ona yardıma gidiyor. Çocuğu kurtarmak isterken onun da bulunduğu yer de beraber çöküyor. Sonra çocuğu çıkarmışlar ama ben gittiğim zaman eşim daha oradaydı. Merdiven falan getirdiler. Kolunda sıyrıklar var. Dün hastanede müdahale ettiler, çok şükür bir şey çıkmadı. Akşam eve geldi, şu anlık bir sıkıntısı yok. Çocuğu kurtarayım derken orası nasıl çöktü biz de anlamadık, orada bütün gün çocuklar oynuyor. Biz de şaşırdık, hiç böyle bir şey beklemiyorduk. Biz de binamıza baktırmak istiyoruz depremden dolayı ama ne olacağını bilmiyorum" diye konuştu.

Güngören\'de Beton Zemini Çöken Binadan Karot Örneği Alındı
Kaynak: DHA

Son Dakika Yaşam Güngören'de Beton Zemini Çöken Binadan Karot Örneği Alındı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Didim'in ilk kadın belediye başkanı Hatice Gençay, ilk nikahı kıydı
  09:19 Didim'in ilk kadın belediye başkanı Hatice Gençay, ilk nikahı kıydı

  Didim'in ilk kadın belediye başkanı Hatice Gençay, göreve gelmesinin ardından ilk nikahını kıydı. Başkan Gençay, genç çifte ömür boyu mutluluklar diledi.

 • Antalya'da teleferik kazası sonrası kurtarma çalışmaları devam ediyor
  09:18 Antalya'da teleferik kazası sonrası kurtarma çalışmaları devam ediyor

  Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde dün meydana gelen teleferik kazasında mahsur kalanların kurtarma çalışmaları hakkında güncel gelişmeler takip ediliyor. İran'ın İsrail'e yönelik olası saldırısı ve Yüksek Seçim Kurulu'nun yerel seçimlere yönelik itirazları da takip ediliyor.

 • Denizli Kebabı Bayramda Yoğun İlgi Gördü
  09:15 Denizli Kebabı Bayramda Yoğun İlgi Gördü

  Denizli'nin tescilli lezzeti Denizli Kebabını yemek için yurt dışı ve içinden kebapçılara akın eden yerli ve yabancı ziyaretçiler, her yıl olduğu gibi bu bayramda da kebaba yoğun ilgi gösterdi. Denizli Kebabının coğrafi işaret tesciliyle dünya lezzet haritasına adını yazdırdığına işaret eden işletme sahibi Dursun Göçenoğlu, bu özel lezzetin hayranlarına her bayramda olduğu gibi bu yıl da unutulmaz deneyimler sunmaya devam ettiklerini söyledi.

 • Antalya'daki teleferik kazasında 96 kişi tahliye edildi
  08:10 Antalya'daki teleferik kazasında 96 kişi tahliye edildi

  Antalya'da meydana gelen teleferik kazasında 96 kişi tahliye edildi. Kazada 1 kişi hayatını kaybederken, 10 kişi yaralandı. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından kurtarılan 2 kişi daha teleferikten indirildi. Halen 3 yetişkin ve 4 çocuk tahliye edilmeyi bekliyor.

 • Antalya'daki teleferik kazasında 98 kişi kurtarıldı
  07:57 Antalya'daki teleferik kazasında 98 kişi kurtarıldı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Antalya'daki teleferik kazasının ardından asılı kalan kabinlerden 98 kişinin kurtarıldığını bildirdi. Kurtarma çalışmalarının sürdüğünü belirten Yerlikaya, 7 helikopter, 543 personel, 108 araç ve 4 ambulans ile bir drone'un kurtarma çalışmalarına katıldığını ifade etti.

 • Tünektepe Teleferik Kazasında 96 Kişi Tahliye Edildi
  07:54 Tünektepe Teleferik Kazasında 96 Kişi Tahliye Edildi

  Antalya'da meydana gelen teleferik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti, 10 kişi yaralandı. Kazanın yaşandığı bölgede mahsur kalan 2 kişi daha Sahil Güvenlik Komutanlığı hava sahasına indirildi. Şu ana kadar 15 kabinde bulunan 96 kişi tahliye edildi.

 • Antalya'da teleferik kazasında mahsur kalanların çoğu kurtarıldı
  07:19 Antalya'da teleferik kazasında mahsur kalanların çoğu kurtarıldı

  Antalya Valiliği, teleferik kazası sonucu havada mahsur kalan 96 kişinin kurtarıldığını açıkladı. Tahliye çalışmaları hala devam ediyor.


Advertisement