Son dakika Yeni Camii haberleri, Yeni Camii son dakika, son dakika Yeni Camii

Son Dakika Yeni Camii Haberleri

 • İş makinasının darbesiyle 4 katlı bina yerle bir oldu
  09 Şub İş makinasının darbesiyle 4 katlı bina yerle bir oldu

  Hatay'ın Antakya ilçesinde, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından enkaz kaldırma çalışmaları sürerken, Yeni Camii Mahallesi'nde bulunan 4 katlı hasarlı bina iş makinasının darbesiyle kontrollü olarak yıkıldı. Olay anı cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

 • Hatay'da hasarlı bina iş makinasının darbesiyle yerle bir oldu
  09 Şub Hatay'da hasarlı bina iş makinasının darbesiyle yerle bir oldu

  Kahramanmaraş merkezli depremlerde büyük yıkımın yaşandığı Hatay'ın Antakya ilçesinde bulunan 4 katlı hasarlı bina, iş makinasının darbesiyle kontrollü olarak yıkıldı. Olay anı cep telefonu kamerasıyla saniye saniye kaydedildi.

 • Tavşanlı'da Camide Hırsızlık Şüphelisi Suçüstü Yakalandı
  08 Şub Tavşanlı'da Camide Hırsızlık Şüphelisi Suçüstü Yakalandı

  Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde bir kişinin camide cep telefonu, banka kartı ve para çalındı. Polis, çalınan telefonun satılacağını öngörerek bir iş yerinde şüpheliyi suçüstü yakaladı. Gözaltına alınan şahıs, 23 suç kaydı bulunan biri olarak adli mercilere sevk edilecek.

 • Eminönü'ndeki Yeni Camii'de Miraç Kandili Programı Düzenlendi
  06 Şub Eminönü'ndeki Yeni Camii'de Miraç Kandili Programı Düzenlendi

  Diyanet İşleri Başkanlığı ve İstanbul İl Müftülüğü tarafından Eminönü'ndeki Yeni Camii'de Miraç Kandili programı düzenlendi. Programda Kur'an-ı Kerim ve mevlit okundu, ilahiler söylendi, dualar edildi. İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş, vaazında ülkenin geçtiğimiz yıl yaşadığı büyük afetlere değinerek dua etti. Program, İstanbul Müftü Yardımcısı Zekeriya Bülbül'ün yaptığı dua ile sona erdi.

 • Bayburt'ta Kahramanmaraş deprem şehitleri dualarla anıldı
  06 Şub Bayburt'ta Kahramanmaraş deprem şehitleri dualarla anıldı

  Kahramanmaraş'ta meydana gelen 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlar Bayburt'ta düzenlenen mevlid-i şerif programıyla dualarla anıldı. Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci ve diğer yetkililerin katıldığı programda, deprem şehitleri için dua edildi. Program sonrası Kızılay tarafından çorba ikramı yapıldı.

 • Mudanya Eski Belediye Başkanı Hasan Aktürk Hayatını Kaybetti
  31 Oca Mudanya Eski Belediye Başkanı Hasan Aktürk Hayatını Kaybetti

  Mudanya'da 3 dönem belediye başkanlığı yapmış olan Hasan Aktürk 80 yaşında hayatını kaybetti. Aktürk'ün cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Halitpaşa Mahallesi Yeni Camii'nde kılınacak cenaze namazı sonrasında Mudanya'da aile mezarlığına defnedilecek.

 • Uzi ile vurulan genç kız son yolculuğuna uğurlandı
  20 Oca Uzi ile vurulan genç kız son yolculuğuna uğurlandı

  BAYRAMPAŞA'da Eniz Kurtuluş tarafından Uzi ile vurulan 19 yaşındaki Nazlı Elmas, ailesi ve sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlandı. Olayın ardından tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Elmas, Bayrampaşa Altıntepsi Yeni Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından defnedildi. Şüpheli Eniz Kurtuluş ise tutuklanmıştı.

 • İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğrencilerinin Gözünden İstanbul Sergisi
  12 Oca İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğrencilerinin Gözünden İstanbul Sergisi

  İstanbul Ticaret Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümü 1'inci sınıf öğrencilerinin çektiği fotoğraflardan oluşan 'Gençlerin Gözünden Işık, Renk, Doku ve İstanbul' konulu sergi, İstanbul Ticaret Odası Yeni Camii Hünkar Kasrı'nda sanatseverlerle buluştu. Sergide, İstanbul'un tarihi ve modern mekanlarında çekilen 55 özgün fotoğraf yer alıyor. Sergi, 28 Ocak tarihine kadar ziyaret edilebilir.

 • İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğrencilerinin Gözünden İstanbul Sergisi
  11 Oca İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğrencilerinin Gözünden İstanbul Sergisi

  İstanbul Ticaret Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümü 1'inci sınıf öğrencilerinin çektiği fotoğraflardan oluşan 'Gençlerin Gözünden Işık, Renk, Doku ve İstanbul' konulu sergi, İstanbul Ticaret Odası Yeni Camii Hünkar Kasrı'nda sanatseverlerle buluştu. Sergide, İstanbul'un tarihi ve modern mekanlarında çekilen 55 özgün fotoğraf yer alıyor. Sergi, 28 Ocak tarihine kadar ziyaret edilebilir.

 • Kahramanmaraş Depreminin Üzerinden 11 Ay Geçmesine Rağmen Malatya'daki Esnafa Konteyner Verilmedi
  07 Oca Kahramanmaraş Depreminin Üzerinden 11 Ay Geçmesine Rağmen Malatya'daki Esnafa Konteyner Verilmedi

  Kahramanmaraş merkezli depremlerin üzerinden 11 ay geçmesine rağmen, Malatya kent merkezindeki işyerini kaybeden terzi Mehmet Güneş, kendisine hala konteyner verilmediğini belirtti. Güneş, diğer esnaflara yer verildiğini ancak kendilerine neden yer verilmediğini sorguladı. Depremde zarar gören esnafların hala konteyner beklediği belirtiliyor.

 • Muğla Köyceğiz'de Yeni Camii İnşaatı Tamamlanmak Üzere
  02 Oca Muğla Köyceğiz'de Yeni Camii İnşaatı Tamamlanmak Üzere

  Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde bulunan Sazak Mahallesi'nde geçen sene başlanan camii inşaatı sona gelmiştir. İlçe Müftüsü Ahmet Karagöz, inşaatın durumu hakkında açıklamalarda bulunarak, caminin son aşamalarının tamamlandığını ve en kısa sürede açılışının gerçekleştirileceğini belirtmiştir. Karagöz, caminin yapımında emeği geçen herkese teşekkürlerini sunmuştur.

 • Galata Köprüsü'ndeki dev yürüyüş dünya basınında geniş yer buldu
  01 Oca Galata Köprüsü'ndeki dev yürüyüş dünya basınında geniş yer buldu

  Yeni yılın ilk gününde Galata Köprüsü'nde 250 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen ''Şehitlerimize Rahmet, Filistin'e Destek, İsrail'e Lanet'' yürüyüşü dünya basınında geniş yer buldu. İngiltere merkezli The New Arab, ''On binlerce Türk, İsrail'in Gazze'deki cinayetini ve yakın zamanda Türk askerlerine yönelik saldırıyı protesto etti.'' ifadelerini kullanırken, etkinlikten fotoğraflar paylaşan Al Jazeera ise mitingdeki kalabalığa dikkat çekti.

 • Galata Köprüsü'ndeki Gazze yürüyüşüne 250 bin kişi katıldı
  01 Oca Galata Köprüsü'ndeki Gazze yürüyüşüne 250 bin kişi katıldı

  Yeni yılın ilk gününde İstanbul'da toplanan on binlerce kişi ''Şehitlere rahmet, Filistin'e destek, İsrail'e lanet'' mesajı verdi. Galata Köprüsü'ndeki yürüyüşe katılım 250 bin kişi olarak açıklandı.

 • Gazze ve şehitlerimiz için bir araya geldiler! Galata Köprüsü'ndeki tarihi yürüyüş havadan görüntülendi
  01 Oca Gazze ve şehitlerimiz için bir araya geldiler! Galata Köprüsü'ndeki tarihi yürüyüş havadan görüntülendi

  308 STK'nın katılımıyla Galata Köprüsü'nde düzenlenen "Şehitlerimize Rahmet, Filistin'e Destek, İsrail'e Lanet" etkinliğinde 250 bin kişi bir araya geldi. Gazze'deki katliamın ve askerlerimizin şehit olduğu saldırıların lanetlendiği yürüyüş, havadan görüntülendi.

 • TÜGVA öncülüğünde Galata Köprüsü'nde düzenlenen etkinlik tamamlandı
  01 Oca TÜGVA öncülüğünde Galata Köprüsü'nde düzenlenen etkinlik tamamlandı

  Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) öncülüğünde, Milli İrade Platformu tarafından düzenlenen 'Şehitlerimize Rahmet, Filistin'e Destek, İsrail'e Lanet' etkinliği Galata Köprüsü'nde gerçekleştirildi. 308 STK'nin katıldığı etkinlikte, camilerde dua edildi, Türk ve Filistin bayrakları taşındı, sloganlar atıldı. Etkinliğe 250 bin kişi katıldı ve toplu taşıma araçlarında yoğunluk yaşandı.

 • 'Şehitlerimize Rahmet, Filistin'e Destek, İsrail'e Lanet' için yüz binler Galata Köprüsü'nde buluştu
  01 Oca "Şehitlerimize Rahmet, Filistin'e Destek, İsrail'e Lanet" için yüz binler Galata Köprüsü'nde buluştu

  Türkiye Gençlik Vakfının (TÜGVA) öncülüğünde, Milli İrade Platformu tarafından 308 STK'nin katılımıyla Galata Köprüsü'nde düzenlenen "Şehitlerimize Rahmet, Filistin'e Destek, İsrail'e Lanet" etkinliği, katılımcıların konuşmalarıyla başladı.

 • Şehitlerimize Rahmet, Filistin'e Destek, İsrail'e Lanet Yürüyüşü Gerçekleştirildi
  01 Oca Şehitlerimize Rahmet, Filistin'e Destek, İsrail'e Lanet Yürüyüşü Gerçekleştirildi

  MİLLİ İrade Platformu'nun 308 üye kuruluşu, vatandaşlar, sivil toplum kuruluşları, yeni yılın ilk gününde 'Şehitlerimize Rahmet, Filistin'e Destek, İsrail'e Lanet' yürüyüşü için Galata Köprüsü'nde buluştu.

 • Bilal Erdoğan: Katillerin aynı odaklar olduğunu biliyoruz
  01 Oca Bilal Erdoğan: Katillerin aynı odaklar olduğunu biliyoruz

  Milli İrade Platformu'nun düzenlediği 'Şehitlerimize Rahmet, Filistin'e Destek, İsrail'e Lanet' yürüyüşünde konuşan Bilal Erdoğan, Türkiye'nin terörle mücadelesinde verilen şehitlerin, Filistin'de düşen şehitlerin ve öldürülen çocukların katillerinin aynı odaklar olduğunu belirtti. Ayrıca, Amerika'nın arkasında durduğu Siyonist düzene karşı birliklerini sağlayacaklarını ve boykota devam edeceklerini söyledi.

 • Binlerce kişi 'Şehitlerimize Rahmet, Filistin'e Destek, İsrail'e Lanet' yürüyüşünde buluştu
  01 Oca Binlerce kişi 'Şehitlerimize Rahmet, Filistin'e Destek, İsrail'e Lanet' yürüyüşünde buluştu

  Milli İrade Platformu'nun öncülüğünde 308 Sivil Toplum Kuruluşunun katılımıyla binlerce kişi yeni yılın ilk gününde Galata Köprüsü'nde buluşarak 'Şehitlerimize Rahmet, Filistin'e Destek, İsrail'e Lanet' yürüyüşüne katıldı.

 • TÜGVA öncülüğünde binlerce kişi Galata Köprüsü'nde bir araya geldi
  01 Oca TÜGVA öncülüğünde binlerce kişi Galata Köprüsü'nde bir araya geldi

  Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından düzenlenen 'Şehitlerimize Rahmet, Filistin'e Destek, İsrail'e Lanet' yürüyüşü için Galata Köprüsü'nde on binlerce kişi bir araya geldi. Katılımcılar sloganlar atarak ve Türk ve Filistin bayraklarını sallayarak yürüyüşe destek verdi. Yürüyüşe birçok siyasi temsilci de katıldı.

 • Şehitler için yoklama yapıldı! Galata Köprüsü'nde tüylerin diken diken olduğu an
  01 Oca Şehitler için yoklama yapıldı! Galata Köprüsü'nde tüylerin diken diken olduğu an

  Bu haberde ayrıntılar yer alacak. Ayrıntılar, haberin konusuyla ilgili önemli bilgileri içerecek ve okuyuculara daha fazla bilgi sağlayacak. Haberin içeriği, olayın detayları, ilgili kişiler veya kurumlar hakkında bilgiler gibi konular ele alınabilir. Okuyucular, bu haberde yer alan ayrıntıları öğrenerek daha fazla bilgi sahibi olabilecekler.

 • TÜGVA öncülüğünde düzenlenen etkinlikte on binlerce kişi İsrail'e lanet etti
  01 Oca TÜGVA öncülüğünde düzenlenen etkinlikte on binlerce kişi İsrail'e lanet etti

  Türkiye Gençlik Vakfının (TÜGVA) öncülüğünde, Milli İrade Platformu tarafından 308 STK'nin katılımıyla düzenlenen "Şehitlerimize rahmet, Filistin'e destek, İsrail'e lanet" etkinliği için sabah namazında camilerde bir araya gelen on binlerce katılımcı kortejle yürüyüşe başladı.

 • İstanbul'da büyük yürüyüş! Binlerce insan Gazze ve şehitlerimiz için Galata Köprüsü'ne akın etti
  01 Oca İstanbul'da büyük yürüyüş! Binlerce insan Gazze ve şehitlerimiz için Galata Köprüsü'ne akın etti

  İstanbul'da binlerce vatandaş, Galata Köprüsü'nde ''Şehitlerimize Rahmet, Filistin'e Destek, İsrail'e Lanet'' sloganıyla düzenlenecek yürüyüşe akın etti.

 • Binlerce kişi Kabataş'tan Eminönü'ne Filistin ve şehitler için yürüdü
  24 Ara Binlerce kişi Kabataş'tan Eminönü'ne Filistin ve şehitler için yürüdü

  Sivil toplum kuruluşu üyesi binlerce kişi, 12 askerin şehit edilmesi ve İsrail'in Filistin'e saldırılarını protesto etmek için Kabataş'tan Eminönü'ne yürüdü.

 • Kaş ilçesinde Yayla Belenli Yeni Camii açıldı
  20 Ara Kaş ilçesinde Yayla Belenli Yeni Camii açıldı

  Kaş ilçesinde yapılan Yayla Belenli Yeni Camii, törenle ibadete açıldı. Cami, 160 metrekare kullanım alanına sahip olup aynı anda 170 kişiye hizmet verebilecek kapasitededir.

 • Eski Devlet Bakanı Güneş Müftüoğlu toprağa verildi
  18 Kas Eski Devlet Bakanı Güneş Müftüoğlu toprağa verildi

  Eski Devlet Bakanı ve Zonguldak Milletvekili Güneş Müftüoğlu, 78 yaşında hayatını kaybettikten sonra memleketi Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde defnedildi. Cenaze törenine siyasi parti temsilcileri, eski TBMM Başkanı Köksal Toptan ve Müftüoğlu'nun sevenleri katıldı.

 • Zonguldak'ın eski Milletvekili Güneş Müftüoğlu son yolculuğuna uğurlandı
  18 Kas Zonguldak'ın eski Milletvekili Güneş Müftüoğlu son yolculuğuna uğurlandı

  Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, 18. ve 19. dönem Zonguldak Milletvekili ve 50. hükümette devlet bakanlığı yapan Güneş Müftüoğlu'nun cenazesi düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.

 • Adapazarı'nda Müzik Tartışması Kanlı Bitti
  11 Kas Adapazarı'nda Müzik Tartışması Kanlı Bitti

  Adapazarı'nda B.Ü, aracında yüksek sesle müzik dinlediği gerekçesiyle Fatih Haymana'yı bıçaklayarak öldürdü. Tartışma kavgaya dönüşürken, Haymana üç yerinden bıçaklandı ve hayatını kaybetti. Şüpheli B.Ü. ise polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

 • Ankara Üniversitesi Rektörü Ünüvar'ın vefat eden annesi, eski bakanların katılımıyla uğurlandı
  07 Kas Ankara Üniversitesi Rektörü Ünüvar'ın vefat eden annesi, eski bakanların katılımıyla uğurlandı

  Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar'ın 87 yaşında vefat eden annesi Müzeyyen Ünüvar, Mersin'in Erdemli ilçesinde eski bakanların da katıldığı cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

 • Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar'ın annesi Müzeyyen Ünüvar son yolculuğuna uğurlandı
  07 Kas Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar'ın annesi Müzeyyen Ünüvar son yolculuğuna uğurlandı

  Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar'ın 87 yaşındaki annesi Müzeyyen Ünüvar, Mersin'in Erdemli ilçesinde düzenlenen cenaze töreniyle defnedildi.

 • Atatürk Bulvarı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı provası için trafiğe kapatılacak
  23 Eki Atatürk Bulvarı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı provası için trafiğe kapatılacak

  Sakarya Valiliği, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yıl kutlama programı çerçevesinde yapılacak olan prova için Atatürk Bulvarı'nın yarın yarım gün trafiğe kapatılacağını duyurdu. Programın genel provası için Atatürk Bulvarı, 08.30 ile 12.00 saatleri arasında çift yönlü olarak araç trafiğine kapatılacak.

 • Aydın'da Sabah Namazı Buluşması: Filistin Halkı İçin Dualar Edildi
  22 Eki Aydın'da Sabah Namazı Buluşması: Filistin Halkı İçin Dualar Edildi

  Aydın Efeler Müftülüğü tarafından düzenlenen 'sabah namazı buluşmaları' programı kapsamında Eski Yeni Camii'nde gerçekleştirilen etkinlikte, çok sayıda vatandaş bir araya geldi. Namazın ardından Filistin Halkı için dualar edildi ve cemaat sabah çorbalarını içerek programı tamamladı.

 • İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında ölen Filistinliler için camilerde sela okundu
  18 Eki İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında ölen Filistinliler için camilerde sela okundu

  İzmir, Aydın, Denizli, Manisa ve Uşak'taki camilerde İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında hayatını kaybeden Filistinliler için sela okundu ve gıyabi cenaze namazları kılındı. İnsanlık onurunun ayaklar altına alındığı ve dünyanın bu soykırımı sadece seyrettiği vurgulandı. Vatandaşlar, Filistinliler için dua etti.

 • İzmir ve çevre illerde Filistin için gıyabi cenaze namazı kılındı
  13 Eki İzmir ve çevre illerde Filistin için gıyabi cenaze namazı kılındı

  İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarında hayatını kaybedenler için İzmir ve çevre illerde gıyabi cenaze namazı kılındı. İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Dönem Başkanı Uğur Bayrak, İsrail'in zulmüne karşı tepki göstermeye davet ederek, Filistin'in direnişine destek olduklarını belirtti. Manisa, Uşak, Aydın ve Denizli'de de gıyabi cenaze namazları düzenlendi.

 • Simav İlçe Müftülüğü Mevlid-i Nebi Programı Düzenledi
  29 Eyl Simav İlçe Müftülüğü Mevlid-i Nebi Programı Düzenledi

  Simav İlçe Müftülüğü tarafından Mevlid-i Nebi ve Camiler ve Din Görevlileri münasebetiyle bir program düzenlendi. Programda Kur'an-ı Kerim tilaveti, konferans ve ödül töreni gibi etkinlikler gerçekleştirildi. Programa çevre ilçe müftüleri, protokol üyeleri ve halk da katıldı.

 • Erzincan'da Mevlid Kandili coşkusu
  27 Eyl Erzincan'da Mevlid Kandili coşkusu

  Erzincan'da Terzibaba Camii başta olmak üzere camiler, Mevlid Kandilinde doldu taştı. Binlerce kişi camilere akın ederek, namaz kıldı ve dualara eşlik etti. Terzibaba Camisinde düzenlenen kandil programına Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu ve Milletvekili Süleyman Karaman da katıldı.

 • Denizli'de Mevlid Kandili dualarla ihya edildi
  26 Eyl Denizli'de Mevlid Kandili dualarla ihya edildi

  Denizli'de, Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in dünyaya teşrif etmesinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili, müftülük tarafından düzenlenen programlarla kutlandı. Vatandaşlar camilere akın ederek dualarını gerçekleştirdi. İl Müftülüğü tarafından Delikliçınar Yeni Camii'nde düzenlenen özel programda, Kur'an-ı Kerim tilaveti, ilahiler ve Mevlid-i Şerif okundu. Program sonunda cemaate lokma tatlısı ikram edildi.

 • Eminönü Yeni Camii'ndeki Kabe Tasvirli Çini Pano Paslanmaya Başladı
  22 Eyl Eminönü Yeni Camii'ndeki Kabe Tasvirli Çini Pano Paslanmaya Başladı

  Osmanlı sultanları tarafından yaptırılan Eminönü Yeni Camii'nin içinde bulunan Kabe tasvirli tarihi çini pano, demirlerin arkasına gizlenmiş durumda. Ancak demirlerin paslanması sonucu pano kırılmış ve zarar görmüştür. Tarihçi Ömer Faruk Yavaşçay, panonun korunması için şeffaf bir camla kaplanması gerektiğini belirtmiştir.

 • Fethiyespor'un efsane kaptanı ve antrenörü Yurdanur Ünsal vefat etti
  22 Eyl Fethiyespor'un efsane kaptanı ve antrenörü Yurdanur Ünsal vefat etti

  Fethiyespor'un eski kaptanı ve antrenörü Yurdanur Ünsal, 81 yaşında mide kanseri nedeniyle hayatını kaybetti. Fethiyespor'a uzun yıllar hizmet eden Ünsal, takımın profesyonel lige çıkmasında büyük katkı sağlamıştı. Cenaze törenine ise birçok eski futbolcu, yönetici ve vatandaş katıldı.

 • İstanbul Ticaret Odası'ndan Gülüzar Çevik'in Lalezar Çini Sergisi
  15 Eyl İstanbul Ticaret Odası'ndan Gülüzar Çevik'in Lalezar Çini Sergisi

  İstanbul Ticaret Odası, Yeni Cami Hünkar Kasrı'nda Gülüzar Çevik'in Lalezar isimli çini sergisini açtı. Sanatçı, Rüstem Paşa Camii çinilerindeki lale detaylarını ziyaretçilerle buluşturdu. Sergi, 14-30 Eylül tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

 • Çini Sanatçısı Gülüzar Çevik'in 'Lalezar' Sergisi İTO Yeni Camii Hünkar Kasrı'nda Açıldı
  14 Eyl Çini Sanatçısı Gülüzar Çevik'in 'Lalezar' Sergisi İTO Yeni Camii Hünkar Kasrı'nda Açıldı

  Çini sanatçısı Gülüzar Çevik'in 'Lalezar' adlı sergisi İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yeni Camii Hünkar Kasrı'nda sanatseverlerle buluştu. Sergi açılışına İTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Develioğlu ve İTO yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra çok sayıda sanatsever katıldı. Sergide, çini sanatının eşsiz güzelliğini yansıtan eserler sergilendi. Sergi, 30 Eylül'e kadar ziyaret edilebilecek.

 • Emekli Kurmay Albay Malik Salkur Fethiye'de Son Yolculuğuna Uğurlandı
  12 Eyl Emekli Kurmay Albay Malik Salkur Fethiye'de Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Muğla'nın Fethiye ilçesinde 15 yıldan bu yana yaşayan Emekli Kurmay Albay Malik Salkur, 80 yaşında vefat etti. Salkur'un cenazesi Fethiye Merkez Yeni Camiinde kılınan cenaze namazının ardından askeri törenle Üzümlü Mahallesi Mezarlığında dualarla toprağa verildi. Salkur'un eşi ve yakınları da cenaze merasiminde hazır bulundu.

 • Ankara'da trafik kazasında hayatını kaybeden iki arkadaş Trabzon'da toprağa verildi
  04 Eyl Ankara'da trafik kazasında hayatını kaybeden iki arkadaş Trabzon'da toprağa verildi

  Ankara'da geçirdikleri trafik kazasında hayatını kaybeden İsmail Cem İslam ve Adil Öztürk, Trabzon'un Vakfıkebir ilçesinde son yolculuklarına uğurlandı. Cenaze namazı Vakfıkebir Merkez Yeni Camii'nde kılındıktan sonra gençler aile mezarlıklarına defnedildi.

 • Fethiyeli Kore Gazisi son yolculuğuna askeri törenle uğurlandı
  31 Ağu Fethiyeli Kore Gazisi son yolculuğuna askeri törenle uğurlandı

  Muğla'nın Fethiye ilçesi son Kore gazilerinden Zeki Doğan Koreli 95 yaşında vefat ederken, son yolculuğuna askeri törenle uğurlandı.

 • MHP Eyüpsultan Eski İlçe Başkanı Köksal Kaçmaz'ın cenazesi toprağa verildi
  23 Ağu MHP Eyüpsultan Eski İlçe Başkanı Köksal Kaçmaz'ın cenazesi toprağa verildi

  Eyüpsultan'da park kavgasında hayatını kaybeden MHP Eyüpsultan Eski İlçe Başkanı Köksal Kaçmaz'ın cenazesi, Eyüpsultan Yeni Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Hasdal Mezarlığı'nda toprağa verildi. Kaçmaz'ın saldırı sırasında yanında olan torunlarını korumak için kendisini siper ettiği öğrenildi. Cenazeye Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, MHP İl Başkanı Sertel Selim, MHP Fatih İlçe Başkanı Muharrem Caymaz ve aile yakınları katıldı. Köksal Kaçmaz'ın oğlu Atakan Kaçmaz, babasının haince bir saldırı sonucu öldürüldüğünü ve çocuklarına siper olabilmek için dışarıda kaldığını belirtti.

 • Zonguldak'ta annesi ve anneannesini öldürüp ceset parçalarını 110 parçaya ayırmış
  13 Ağu Zonguldak'ta annesi ve anneannesini öldürüp ceset parçalarını 110 parçaya ayırmış

  Zonguldak'ın Devrek ilçesinde tutuklanan Rabia Çataklı'nın annesi Şeyda Çataklı ve anneannesi Medine Küçükkaya'yı bıçakla öldürüp cesetlerden kestiği parçaları camdan attığı olayla ilgili şok detaylar ortaya çıktı. Cenazelere yapılan otopsilerde cesetleri parçalamak için bıçak kullanıldığı tespit edildi. Şeyda Çataklı'nın bedeninden 110 parça, anneanne Medine Küçükkaya'nın bedeninden ise 6 parça kesildiği belirlendi. Olayın acısını yaşayan yakınları dua okunduğu esnada gözyaşı döktü.

 • Zonguldak'ta baltalı cinayetin her detayı ayrı korkunç! Annesini 110, anneannesini 6 parçaya ayırmış
  13 Ağu Zonguldak'ta baltalı cinayetin her detayı ayrı korkunç! Annesini 110, anneannesini 6 parçaya ayırmış

  Zonguldak'ın Devrek ilçesinde annesi ile anneannesini uykularındayken baltayla öldüren Rabia Çataklı ile ilgili ortaya çıkan her detay kan donduruyor. Çataklı'nın annesini 110, anneannesini ise 6 parçaya ayırdığı ortaya çıktı.

 • Adapazarı'nda otomobil takla attı, sürücü kaçtı
  12 Ağu Adapazarı'nda otomobil takla attı, sürücü kaçtı

  Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde meydana gelen kazada otomobil takla attı. Ters dönen otomobilin sürücüsünün olay yerinden kaçtığı iddia edilen kazada, araç içerisinde bulunan bir kadın ise yaralandı. Kazayı gören vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. Yaralı kadın hastaneye kaldırılırken, polis ekipleri kaçan sürücüyü yakalamak için çalışma başlattı.

 • 23 yıldır Kur'an kursuna gelen çocukları ödüllendiriyor
  10 Ağu 23 yıldır Kur'an kursuna gelen çocukları ödüllendiriyor

  Mersin'de bir cami imam hatibi 23 yıldır, vatandaşlarında desteğiyle yaz Kur'an kurslarına gelen çocukları bisiklet, altın, oyuncak gibi çeşitli hediyelerle ödüllendiriyor. Cami imam hatibi bu çalışmayla hem çocukların gönüllerine dokunuyor, hem de örnek oluyor.

 • Seydişehir Yaz Kuran Kursları Camilerarası Futbol Turnuvası Tamamlandı
  03 Ağu Seydişehir Yaz Kuran Kursları Camilerarası Futbol Turnuvası Tamamlandı

  Seydişehir İlçe Müftülüğü ve Seydişehir Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yaz Kuran Kursları Camilerarası Futbol Turnuvası sona erdi. 16 takımın katıldığı turnuvada şampiyon Yeni Camii takımı oldu. İkinci sırayı Merkez Kur'an Kursu takımı, üçüncü sırayı ise Ketenli Mahallesi Kuran Kursu takımı elde etti. İlçe Müftüsü Adem Bebek, turnuva sonucunda dostluğun kazandığını belirterek, çocukların kaynaşmasına vesile olan bu turnuvanın Rabbimizden bereket diledi.

 • Akyazı Belediyesi Muharrem Ayı Etkinliğinde 7 Bin Kişiye Aşure Dağıttı
  28 Tem Akyazı Belediyesi Muharrem Ayı Etkinliğinde 7 Bin Kişiye Aşure Dağıttı

  Akyazı Belediyesi, Muharrem ayı vesilesiyle düzenlediği etkinlikte Gazi Süleymanpaşa Cami, Baraka Camii ve Cevat Ayhan Kubbeli Yeni Camii'nde kurulan aşure kazanları ile 7 bin kişiye aşure ikram etti. Aşure Günü Etkinliği kapsamında Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan ve AK Parti İl Başkanı Mesut Ekrem de vatandaşlara aşure dağıttı. Başkan Soykan, etkinlikte bir araya gelerek aşure paylaşmanın önemine vurgu yaparak, Muharrem ayının bereketini yaşadıklarını ifade etti.

 • Şehit Jandarma Astsubay Ali Buran Son Yolculuğuna Uğurlandı
  27 Tem Şehit Jandarma Astsubay Ali Buran Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Suriye'de görevli olan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ali Buran, kalp krizi sonucu şehit oldu. Beykoz'da düzenlenen törenin ardından Buran'ın cenazesi Anadolu Kavağı Mezarlığı'nda defnedildi. Cenazeye çok sayıda asker ve şehidin yakınları katıldı.

 • Şehit Jandarma Astsubay Ali Buran Son Yolculuğuna Uğurlandı
  27 Tem Şehit Jandarma Astsubay Ali Buran Son Yolculuğuna Uğurlandı

  SURİYE'de şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ali Buran için Beykoz'da tören düzenlendi. Buran'ın cenazesi, ikindi namazından sonra Anadolu Kavağı Mezarlığı'nda defnedildi. Şehit astsubayın eşi ve kızı da cenaze töreninde hazır bulundu.

 • Suriye'de kalp krizi geçiren Kıdemli Başçavuş Ali Buran toprağa verildi
  27 Tem Suriye'de kalp krizi geçiren Kıdemli Başçavuş Ali Buran toprağa verildi

  Suriye'nin kuzeyindeki Çobanbey'de görevi başında kalp krizi geçirerek şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ali Buran'ın cenazesi İstanbul'a getirildi. Cenaze namazı Beykoz Tokatköy Yeni Camii'nde kılındıktan sonra Buran'ın cenazesi Beykoz Anadolu Kavağı Mezarlığı'na defnedildi.

 • Çobanbey'de kalp krizi geçiren Jandarma Astsubay şehit oldu
  27 Tem Çobanbey'de kalp krizi geçiren Jandarma Astsubay şehit oldu

  Suriye'nin kuzeyindeki Çobanbey'de görevi başında kalp krizi geçirerek şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ali Buran'ın cenazesi İstanbul'a getirildi. Cenaze namazı Beykoz Tokatköy Yeni Camii'nde kılındıktan sonra şehit Buran, Beykoz Anadolu Kavağı Mezarlığı'na defnedildi.

 • 15 Temmuz Şehitleri İçin 81 İlde Mevlit Okutulacak
  14 Tem 15 Temmuz Şehitleri İçin 81 İlde Mevlit Okutulacak

  VAKIFLAR Genel Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz şehitleri için yarın 81 ildeki 84 tarihi camide mevlit okutulacak. 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden 251 şehit için yurt genelinde 81 ildeki 84 camide Mevlid-i Şerif okutulacak. Vakıflar Genel Müdürü Sinan Aksu, bu etkinlikle milli birlik ve beraberliğimize bir kez daha vesile olmayı umduklarını belirtti.

 • Geleneksel Sanatlar Sergisi Hünkar Kasrı'nda açıldı
  14 Tem Geleneksel Sanatlar Sergisi Hünkar Kasrı'nda açıldı

  İstanbul Ticaret Odası'nın düzenlediği Geleneksel Sanatlar Sergisi, Eminönü Yeni Camii Hünkar Kasrı'nda açıldı. Sergide tezhip, hat, ebru ve sulu boya eserleri sergileniyor. Türk süsleme sanatının değerli eserleri 13 - 30 Temmuz 2023 tarihleri arasında ziyaretçilere sunulacak. Serginin açılışında İTO Başkan Yardımcısı Mehmet Develioğlu bir konuşma yaptı ve geleneksel sanatların yaşatılması ve sanatçıların bir araya gelmesi hedeflerini vurguladı.

 • İstanbul Ticaret Odası'nda Geleneksel Sanatlar Sergisi
  13 Tem İstanbul Ticaret Odası'nda Geleneksel Sanatlar Sergisi

  İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yeni Camii Hünkar Kasrı'nda düzenlenen 'Geleneksel Sanatlar' sergisi, sanatseverlerle buluştu. İTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Develioğlu, serginin açılışında yaptığı konuşmada, İTO'nun kadim sanatları desteklemeyi görev edindiğini belirtti. Sergide bir araya gelen geleneksel sanatçılar, eserlerini sergileme fırsatı buldu. Tezhip sanatçısı Hülya Gudu, serginin yoğun bir katılımla gerçekleştiğini ve turistlere kadim sanatları tanıtmayı hedeflediklerini ifade etti. Sergide Fuat Başar, Alpaslan Babaoğlu, Hacer Alper, Neşe Efe, Yüksel Hafi, Sinan Balt, Tevfik Kalp, Mahmut Peşteli ve Osman Duran gibi usta sanatçıların eserleri yer alıyor.

 • Çan'da Bardakçılar Köyü Camii ibadete açıldı
  10 Tem Çan'da Bardakçılar Köyü Camii ibadete açıldı

  Çanakkale'nin Çan ilçesine bağlı Bardakçılar Köyü'nde 2021 yılında yıkılarak yerine yenisi yapılan ve yapımı tamamlanan 80 metre kapalı alana sahip köy camii ibadete açıldı. Camide yapılan duaların ardından topluca kılınan öğle namazını müteakip vatandaşlara pilav, keşkek, tatlı ve ayran ikram edildi. Köy camiinin yapımında maddi ve manevi yardımlarını esirgemeyen hayırsever vatandaşlara teşekkür edildi.

 • Mersin'de Fırtına Sonucu Minare Yıkıldı
  10 Tem Mersin'de Fırtına Sonucu Minare Yıkıldı

  Mersin'de çıkan fırtınada bir caminin minaresi araçların üzerine düşerek 2 kişinin yaralanmasına neden oldu. Tehlike arz eden diğer minare ise kontrollü bir şekilde yıkıldı. Yağışlı hava nedeniyle Erdemli ilçesinde fırtına ve hortum çıktı. Yıkılan minareye çekilen iş makinesiyle yıkım gerçekleştirildi.

 • İstanbul'daki ilk abidevi yapısı Şişli Camii restore edilmeyi bekliyor
  05 Tem İstanbul'daki ilk abidevi yapısı Şişli Camii restore edilmeyi bekliyor

  İstanbul'un ilk abidevi yapısı olan Şişli Camii, içinde bulunan tarihi Kabe kapı örtüsü ve minaresindeki taşların düşmesi nedeniyle restore edilmeyi bekliyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restore edilmesi planlanan cami, Cumhuriyet döneminin önemli bir dini yapısı olarak tarihi değerini korumak için restorasyon çalışmalarının bir an önce başlamasını bekliyor.

 • Kırcaali'de Kurban Bayramı namazı kılındı
  28 Haz Kırcaali'de Kurban Bayramı namazı kılındı

  Bulgaristan Müslümanlarının yoğun olarak yaşadığı Kırcaali şehrinde Kurban Bayramı namazı Yeni Camii'de kılındı. Kırcaali ve bölgeden binlerce Müslüman, sabah erken saatlerde camiye akın etti. Bayram namazının ardından şehir merkezinde geleneksel bayram kahvesi içildi. Şehirde Müslüman ve Hristiyanlar kendi bayramlarını birlikte kutluyorlar.

 • Diyarbakır ve Batman'da Vatandaşlar Kurban Bayramı Namazını Kılarak Bayramlaştı
  28 Haz Diyarbakır ve Batman'da Vatandaşlar Kurban Bayramı Namazını Kılarak Bayramlaştı

  Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesinde Ulu Camii'de ve Batman'da Yeni Camii'nde vatandaşlar, Kurban Bayramı namazını kılarak bayramlaştı. Vali Ali İhsan Su, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Sait Yaz ve eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker de bayram namazına katıldı. Vali Su, bayramların yardımlaşma ve birlik beraberlik duygularının zirveye çıktığı özel günler olduğunu belirtti ve bayram sevincinin yetim ve fakirlerle paylaşılması gerektiğini vurguladı. Türk Kızılay Diyarbakır Şubesi tarafından cami çıkışında vatandaşlara lokum ikram edildi. Batman'da da Karşıyaka Mahallesi'nde bulunan Yeni Camii'nde bayram namazı kılındı ve cemaat bayramlaştı. HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı da bayram namazına katıldı.

 • Denizli Vali Yardımcısı Mehmet Okur, bayram namazı çıkışında vatandaşları tebrik etti
  28 Haz Denizli Vali Yardımcısı Mehmet Okur, bayram namazı çıkışında vatandaşları tebrik etti

  Denizli Vali Yardımcısı Mehmet Okur, bayram namazı çıkışında protokol üyeleriyle birlikte Delikliçınar Yeni Camii avlusunda vatandaşların Kurban Bayramı'nı tebrik etti. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, İl Jandarma Komutanı Albay Veysel Yanık ve diğer ilgililer de bayramlaşmaya katıldı. Vali Yardımcısı Okur ve beraberindekiler daha sonra kentte yurtlara yerleştirilen depremzede vatandaşlar ile de bayramlaştı. Cami avlusunda vatandaşlara ikramlarda bulunuldu.

 • Çaycuma'da 8 Hafize öğrenci için İcazet ve Taç Giyme Töreni düzenlendi
  17 Haz Çaycuma'da 8 Hafize öğrenci için İcazet ve Taç Giyme Töreni düzenlendi

  Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde İlçe Müftülüğüne bağlı Şehit Kerim Keçeci Kız Kur'an Kursunda hafızlıklarını tamamlayan 8 Hafize öğrenci için 'İcazet ve Taç Giyme Töreni' düzenlendi. Törene, belediye başkanı, milli eğitim müdürleri, öğrencilerin aileleri ve hayırseverler katıldı. Programda Kur'an-ı Kerim tilaveti, konuşmalar, sinevizyon gösterisi, ilahi ve şiir dinletisi yer aldı. Tören, hafızlık taçları takılması, belgelerin verilmesi ve hediyelerin takdim edilmesiyle sona erdi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul'u içinde sürüklendiği Fetret Devri'nden hep beraber çıkartacağız
  16 Haz Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul'u içinde sürüklendiği Fetret Devri'nden hep beraber çıkartacağız

  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar'daki Vaniköy Camii'nin restorasyon sonrası ibadete açılış programına katıldı.

 • CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: İSTANBUL'U İÇİNDE SÜRÜKLENDİĞİ FETRET DEVRİ'NDEN HEP BERABER ÇIKARTACAĞIZ
  16 Haz CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: İSTANBUL'U İÇİNDE SÜRÜKLENDİĞİ FETRET DEVRİ'NDEN HEP BERABER ÇIKARTACAĞIZ

  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar'daki Vaniköy Camii'nin restorasyon sonrası ibadete açılış programına katıldı.

 • İYİ Partili eski yönetici son yolculuğuna uğurlandı
  04 Haz İYİ Partili eski yönetici son yolculuğuna uğurlandı

  Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde bir dönem İYİ Parti Çaycuma İlçe Başkanlığı yapan Erhan Bilgin, dün son yolculuğuna uğurlandı.

 • Denizli'de Din Görevlilerine 2023 Vekaletle Kurban Organizasyonu Tanıtıldı
  02 Haz Denizli'de Din Görevlilerine 2023 Vekaletle Kurban Organizasyonu Tanıtıldı

  Denizli'de Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen 2023 yılı vekaletle kurban organizasyonu, din görevlilerine tanıtıldı. Toplantıda, vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 5 bin 950 TL, yurt dışında ise 2 bin 750 TL olarak belirlendiği açıklandı.

 • AK Parti İl Başkanı Tever'in Kuzen Acısı
  01 Haz AK Parti İl Başkanı Tever'in Kuzen Acısı

  AK Parti İl Başkanı Yunus Tever'in amcasının oğlu Sakarya'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Cenazeye birçok siyasi isim katıldı.

 • Yenisi yapıldı, hasarlı eski cami yıkıldı
  22 May Yenisi yapıldı, hasarlı eski cami yıkıldı

  Körfez Belediyesi, Fatih Mahallesi'nde hasarlı olduğu tespit edilen cami yerine yenisini yaptı, önceki gün de eski camiyi güvenlik önlemleri altında yıktı.

 • Sakaryalı vatandaşlar Türkiye'nin gururu TOGG ile buluştu
  10 May Sakaryalı vatandaşlar Türkiye'nin gururu TOGG ile buluştu

  Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete alınan Türkiye'nin ilk yerli ve milli otomobili TOGG, Sakaryalı vatandaşlarla buluştu. Yüzlerce kişi tarafından coşkuyla karşılanan araç, Sakarya'da sergilenecek. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, TOGG'un Türkiye'nin yüzyılı vizyonunu gerçeğe dönüştürdüğünü belirtti.

 • Feci kazada hayatını kaybeden Mualla Özbey son yolculuğuna uğurlandı
  06 May Feci kazada hayatını kaybeden Mualla Özbey son yolculuğuna uğurlandı

  Boluda hafif ticari otomobilin çarptığı araç içerisinde ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 66 yaşındaki Mualla Özbey son yolculuğuna uğurlandı. Kazaya karışan aracın sürücüsü ve eşi olan Mehmet Özbey ise cenazede göz yaşlarına hakim olamadı.

 • Bolu'da trafik kazası: Ağır yaralanan kadın hayatını kaybetti
  06 May Bolu'da trafik kazası: Ağır yaralanan kadın hayatını kaybetti

  Bolu'da meydana gelen trafik kazasında hafif ticari araç ile otomobil çarpıştı. Kazada ağır yaralanan kadın kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Cenaze törenine Bolu Valisi, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü ve Bolu Belediye Başkanı katıldı.

 • Malatya'daki Tarihi Yeni Cami Kahramanmaraş Depremiyle Yıkıldı
  04 May Malatya'daki Tarihi Yeni Cami Kahramanmaraş Depremiyle Yıkıldı

  Sultan 2nci Abdülhamid'in yapımını desteklediği Malatyadaki tarihi Yeni Cami, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremde yıkıldı. Yapım protokolü imzalandı ve yeniden yapılacak.

 • Kuşlara yem vermek istedi, trafik kazasında hayatını kaybetti
  30 Nis Kuşlara yem vermek istedi, trafik kazasında hayatını kaybetti

  Trabzon'un Vakfıkebir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti, bir kişi yaralandı. Kazada, kuşlara yem vermek için yolun karşısına geçmeye çalışan Aynur Yıldırım Abanoz, araca çarparak hayatını kaybetti. Sürücü Murat Bayrak ise yaralandı.

 • Genç oyuncu Sude Zülal Güler'in annesi yaşamını yitirdi
  21 Nis Genç oyuncu Sude Zülal Güler'in annesi yaşamını yitirdi

  Genç oyuncu Sude Zülal Güler'in annesi yaşamını yitirdi. Güler, acı haberi sosyal medya hesabından, "Ben bugün canımı, canımın en içini melek annemi kaybettim" sözleriyle açıkladı.

 • Eminönü'nün simgesi Yeni Camii FPV dronla görüntülendi
  19 Nis Eminönü'nün simgesi Yeni Camii FPV dronla görüntülendi

  İstanbul'un silüetine ve görselliğine 358 yıldır katkıda bulunan Eminönü'ndeki tarihi Yeni Camii ve külliyesi, Anadolu Ajansı (AA) ekibince FPV dron ile görüntülendi.

 • Hatay'ın tarihine hassas dokunuş: Tarihi eserleri doktor titizliğinde arıyorlar
  12 Nis Hatay'ın tarihine hassas dokunuş: Tarihi eserleri doktor titizliğinde arıyorlar

  Hatay'ın tarihine hassas dokunuş: Tarihi eserleri doktor titizliğinde arıyorlar Kafkas Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Muhammet Arslan: "Hatay'da 720 tane tescilli kültür varlığımız mevcut.

 • İstanbul'daki 545 tarihi yapı depreme dayanıklı şekilde restore edildi
  28 Mar İstanbul'daki 545 tarihi yapı depreme dayanıklı şekilde restore edildi

  Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Vakıflar Genel Müdürlüğü, 19 Ağustos depreminin ardından 300 tarihi yapının restorasyonunu tamamlarken İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Miras da 245 tarihi yapının restorasyonunu bitirdi.

Advertisement