23 Nisan Körfez'de Coşkuyla Kutlandı - Son Dakika

23 Nisan Körfez'de Coşkuyla Kutlandı

23.04.2015 14:18
23 Nisan Körfez'de Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Körfez’de düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Körfez'de düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

23 Nisan kutlamaları Körfez Kaymakamlığı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk koyulmasıyla başladı. Törende Atatürk Anıtı'na tek çelengi İlçe Milli eğitim Müdürü İbrahim Okutan bıraktı. Ardından Petkim Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı törene geçildi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programına Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can, Körfez Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan, Körfez Hava Radar Mevzi Komutanı Binbaşı Savaş Erdoğan, Körfez Jandarma Komutanı Fikret Çentinkale, Körfez Müftüsü Hasan Erdoğan, Körfez Cumhuriyet Başsavcısı Alparslan Kaplan, öğrenciler, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Körfez Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan gerçekleştirdi. Okutan, "Bugün bir ulusun kendi kaderini yine kendisinin çizdiği bir gündür. Bundan 95 yıl önce ordusu dağıtılmış, yurdu işgal edilmiş bir milletin yeniden toparlanma, ayağa kalkma, yurduna ve geleceğine sahip çıkma kararını aldığı gündür. Büyük Önder, farklı düşüncelere ev sahipliği yapacak olan meclisi siz çocuklara emanet etti. 23 Nisan 1920 tüm ulusumuzun, özelliklede siz çocukların bayramıdır" ifadelerini kullandı.

Program dolu dolu içerikleriyle hız kesmeden devam etti. Yapılan konuşmanın ardından sahneyi okul öğrencileri aldı. 23 Nisan konulu şiirleri katılımcılara okuyan öğrencileri izleyiciler ayakta alkışladı. Büyük beğeni toplayan şiirlerin okunmasının ardından Petkim Ortaokulu Ana Sınıfı öğrencilerinin düzenlediği halk oyunları gösterisi yapıldı. Solo şarkıların okunduğu programı Türkmenistan'dan gelen misafir öğrenciler renklendirdi. Kardeş ülke Türkmenistanlı öğrencilerin sundukları muhteşem halk oyunları gösterisi Körfezli protokol üyelerince çok beğenildi. İzleyicilerin ayakta alkışladığı misafir öğrenciler, okul müdürü Ahmet Sevimli'ye hediye takdim etti.

Daha sonra 23 Nisan dolayısıyla yapılan turnuvalar ve etkinliklerde derece alan öğrencilere ödül töreni düzenlendi. Ödüllerini Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ve Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can takdim etti.

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, "95. yılını kutladığımız bu günde milletçe duyduğumuz gurur ve mutluluk çok büyüktür. Aziz milletimizin işgallere, bölünmeye karşı bütün imkanlarını seferber ederek dünyaya varlığını kanıtladığı gün olarak tarihteki yerini almıştır. Bir millet ve devlet olarak yeniden tarih sahnesine çıkma yolunda önemli kararlar alan, en önemlisi de millet egemenliğini esas alarak kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, bugün 95. yaşına girmiştir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli ve mutlu bireyler olarak hayata devam etmeleri en büyük arzumuz, özgür düşünceli, donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri ortak hedefimizdir" dedi. - KOCAELİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel 23 Nisan Körfez'de Coşkuyla Kutlandı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement
Haberi Paylaş