3 Kumbara' Batman'da 5 Bin 388 Öğrenciye Eğitim Verdi - Son Dakika

3 Kumbara' Batman'da 5 Bin 388 Öğrenciye Eğitim Verdi

01.08.2016 12:56
3 Kumbara' Batman'da 5 Bin 388 Öğrenciye Eğitim Verdi

Doğuş Grubu tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ve Para Durumu ve Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği’nin (FODER) katkılarıyla dört yıldır yürütülen “3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitimi Programı” çerçevesinde, Batman’da 5 bin 388 öğrenciye eğitim verildi.

Doğuş Grubu tarafından Milli Eğitim Bakanlığı'nın desteği ve Para Durumu ve Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği'nin (FODER) katkılarıyla dört yıldır yürütülen "3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitimi Programı" çerçevesinde, Batman'da 5 bin 388 öğrenciye eğitim verildi.

"Biriktir, paylaş ve doğru şekilde harca" sloganıyla çocukları birikim, paylaşma ve harcama kumbaralarıyla tanıştıran 3 Kumbara programı, bugüne kadar 48 ilde 411 bin 217 öğrenciye ulaştı. 3 Kumbara eğitimlerinde öğrenciler birikim, tasarruf gibi kavramlarla tanışmanın yanı sıra hayal kurma ve o hayale ulaşmak için basit ev ekonomisi kurallarını nasıl uygulayacaklarını da öğreniyor. Eğitim kapsamında düzenlenen panayırlarda öğrenciler, kendi elleriyle hazırladıkları ürünleri sergileyerek satışa sunuyor. Panayırla girişimcilik adına ilk adımlarını atan öğrenciler, böylece hem para alışverişini hem de para kazanmayı deneyimliyor.

2017 yılı sonunda 81 ilde 500 bin öğrenciye ulaşmayı hedefleyen 3 Kumbara, ayrıca öğrencilerin velilerine ve sınıf öğretmenlerine de eğitim desteği veriyor. Bu yılki çalışmalarını zenginleştiren 3 Kumbara, oyun teorisi, akran değerlendirme eğitimi, sınıf anneleri üzerinden veli eğitimi, işitme engellilere yönelik eğitimler de düzenliyor. - BATMAN

YORUMLAR
500
Sulama kanalının sifonu patladı, 120 ton buğday suya kapıldı Sulama kanalının sifonu patladı, 120 ton buğday suya kapıldı 'Koruyucu Aile Günü Yürüyüşü' yapıldı 'Koruyucu Aile Günü Yürüyüşü' yapıldı Batman'da koruyucu aile etkinliği düzenlendi Batman'da koruyucu aile etkinliği düzenlendi
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel 3 Kumbara' Batman'da 5 Bin 388 Öğrenciye Eğitim Verdi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement