"40 Renk 40 Dokunuş" Sergisi, Küçükçekmece'de - Son Dakika

"40 Renk 40 Dokunuş" Sergisi, Küçükçekmece'de

26.04.2022 11:17
"40 Renk 40 Dokunuş" Sergisi, Küçükçekmece'de

Küçükçekmece Belediyesi Atakent Kültür ve Sanat Merkezi, yaşam yolculuğunun renkli ve çarpıcı bir ifadeyle cam boyama ve rölyefe işlendiği “40 Renk 40 Dokunuş” sergisine ev sahipliği yaptı.

Küçükçekmece Belediyesi Atakent Kültür ve Sanat Merkezi, yaşam yolculuğunun renkli ve çarpıcı bir ifadeyle cam boyama ve rölyefe işlendiği "40 Renk 40 Dokunuş" sergisine ev sahipliği yaptı.

Sanatçılar Emine Sevtap Yünem ve Yakan Sayan'ın 40 parçadan oluşan rölyef ve 10 parça cam boyama eserlerinin yer aldığı sergi, AKSM'de açıldı.

5 MAYIS'A DEK GÖRÜLEBİLİR

Emine Sevtap Yünem, serginin temasını şu sözlerle açıkladı:

"Her insan doğar, büyür ve ölür. Yolun sonunda kahraman olmak ister; ancak yol boyunca karşılaştığı noktalar hep birbirine benzer. Yol, karşısına; doğum, ölüm, annelik, doğa, aşk, güzellik, bitki, hayvan, kadın, erkek, kaos vb. kavramlar çıkarır. Bu serginin ana teması yaşam yolcuğumuzun sonunda olmak istediğimiz şeyi aslında ne kadar da insana ve doğaya dair sade kavramların şekillendirdiği ve yolun bizi nereye götürdüğünü basit ve renkli bir ifadeyle sanatseverlere anlatıyor."

Yaşama dair motiflerin el sanatlarıyla can bulduğu sergi, 5 Mayıs'a dek AKSM'de ziyaret edilebilir.

YORUMLAR
500
ABD'de ikinci el konut satışları 26 ayın en düşük seviyesinde ABD'de ikinci el konut satışları 26 ayın en düşük seviyesinde Muğla'da av sezonu başlıyor Muğla'da av sezonu başlıyor Başkentteki trafik kazasında ölen kişinin kimliği belli oldu Başkentteki trafik kazasında ölen kişinin kimliği belli oldu
Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel '40 Renk 40 Dokunuş' Sergisi, Küçükçekmece'de - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement