8 Mart Dünya Kadınlar Günü - Son Dakika

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

09.03.2012 14:27
8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Bandırma'da kutlama programı düzenlendi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Bandırma'da kutlama programı düzenlendi.

Emek Platformu'nun organize ettiği etkinlik, İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) iskelesinden, Cumhuriyet alanına kadar düzenlenen yürüyüşle başladı.

Emek Platformu adına açıklama yapan Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) üyesi İpek Çetinkuş, "Kadın ve Eşitlik Bakanlığı" kurulması gerektiğini söyledi.

Erkek şiddeti nedeniyle her gün beş kadının vahşice katledildiğini ifade eden Çetinkuş, "Kadına yönelik şiddete karşı isyanda ve alanlardayız. İsyanımız daha da büyüyor. Suçlu, kadını koruyamayan adalet sistemi ve uygulayıcılarıdır. Savaşa karşı, barış için alanlardayız. Baskıya, sömürüye, emeğimizin görmezlikten gelinmesine artık yeter diyoruz" dedi.

Etkinliğe, Bandırma Belediye Başkan Vekili Metin Yalçınkaya, Başkan Yardımcısı Ozan Onur, Bandırma, Susurluk ve Edincik Kent Konseyleri üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Yenice köyü kadınları ise yöresel kıyafetleri ve pankartlarıyla kutlamalara renk kattı.

- BALIKESİR

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Yardım kumbarasını çalan hırsız kameraya böyle yansıdı Yardım kumbarasını çalan hırsız kameraya böyle yansıdı

Son Dakika Yerel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement