Adana Ülkü Gücü Spor'un Tanıtım ve Dayanışma Gecesi - Son Dakika
Yerel

Adana Ülkü Gücü Spor'un Tanıtım ve Dayanışma Gecesi

Adana Ülkü Gücü Spor\'un Tanıtım ve Dayanışma Gecesi

Adana Ülkü Gücü Spor Kulübü Tanıtım ve Yardımlaşma Gecesi, Adanava Otel’de gerçekleştirildi.

15.12.2016 13:53

Adana Ülkü Gücü Spor Kulübü Tanıtım ve Yardımlaşma Gecesi, Adanava Otel'de gerçekleştirildi.

Geceye Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Ali Gülleri, belediye bürokratları, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, sporcular ve konuklar katıldı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Ülkü Gücü Spor Kulübü'nün, Adana'da amatör spor camiasına hayırlı olmasını diledi. Başkan Sözlü, "Bir ülke için sportif başarı, farklı şekilde de elde edilebilir. Dünyanın şöhret yapmış sporcularını istediğiniz branşta getirebilirsiniz. Oysa gerçek başarı, her türlü branşta güçlü altyapılar oluşturarak hem ülke içinde, hem uluslararası yarışmalarda rekabet edebilir hale gelmekle olur. Süreklilik arz eden başarı böyle sağlanabilir. Bunun en güzel örneklerini Almanya'da ve bazı AB ülkelerinde görmek mümkün. Almanya'da doğup büyüyen ve bu ülkenin altyapılarından yetişen Türk sporcular, ülkemizin de en başarılı sporcularıdır. Özellikle futbolda bunu görebiliyoruz. Çünkü o ülkelerin spordaki altyapıları ve disiplinli çalışmaları başarıyı beraberinde getiriyor.

İnşallah Ülkü Gücü Spor işin medyatik ve görsel yönünden çok, güçlü altyapısı ve sporcu fideliği olarak faaliyet gösterecektir. Buradan yetişen sporcular ülke genelinde ve ulusal bazda hizmet versin. Adana Büyükşehir Belediyesi Futbol Okulları'nda her yıl binlerce çocuk ve genç eğitim alıyor. Bunlar arasında yetenekli ve istekli olanlar kışın da altyapı eğitimine devam ediyor. Adana Büyükşehir Belediye Spor oyuncularının tamamı Adanalılardan oluşuyor. Ülkü Gücü Spor da inşallah, Adana'nın sportif altyapısına hizmet edecektir. Bir süre sonra Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği gibi; zeki, çevik ve ahlaklı sporcular yetiştiren bir kulüp olacaktır. Ülkü Gücü Kulübü kurucularını tebrik ediyorum. Katılımcılara teşekkür ediyorum. Adanamıza, Türk Sporu'na hayırlı olsun" diye konuştu.

Hayallerimizi gerçekleştirmek için yola çıktık

Adana Ülkü Gücü Spor Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çalış, ocak ayının sonunda yeşil sahada mücadeleye başlayacaklarını açıkladı. Çalış, "Ülkü'nün, Ülkücü'nün kanında vardır mücadele. Biz de bu mücadeleyi vermek için, hayallerimizi gerçekleştirmek için yola çıktık. İl Başkanım Yusuf Baş'a, Adana Büyükşehir Belediye Başkanım Hüseyin Sözlü'ye, daire başkanlarıma teşekkürü borç biliyorum" dedi.

Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Ali Gülleri de, ocak ayı içinde başlayacak ligde Ülkü Gücü Spor Kulübü'ne başarı diledi. Gülleri, "Ülkü Gücü Spor Kulübü inşallah hayallerini gerçekleştirebilir. Yolunuz açık olsun" dileyerek, güzel düşüncelerini iletti.

Gecede, Aşık Sefai, Mahmut Tülek ve Yunus Yuva sahne aldı. - ADANA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Adana Ülkü Gücü Spor'un Tanıtım ve Dayanışma Gecesi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement