Adapazarı Belediye Başkanı Dişli Açıklaması - Son Dakika

Adapazarı Belediye Başkanı Dişli Açıklaması

15.02.2012 14:40
Adapazarı Belediye Başkanı Dişli Açıklaması

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Sangarius'un satışı isteniyorsa, meclis kararıyla satılabileceğini söyledi.

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Sangarius'un satışı isteniyorsa, meclis kararıyla satılabileceğini söyledi.

Dişli düzenlediği basın toplantısı Sangarius konusunun belediyenin düşüneceği, üzüleceği ve sıkıntı çekeceği bir konu olmadığını bildirdi.

Sangarius ile ilgili belediyenin zararı olmadığına işaret eden Dişli,

"Yapmış olduğumuz anlaşmada bu inşaat yapılırken adam belediyeye nakit olarak para ödeyecek. Paranın 200 bin yakınını ödedi. Bu inşaat olurken belediyenin kasasına bu kadar para girmiş vaziyette. Zarar, ziyan, yolsuzluk ne alakası var- Nereden çıkıyor bu- Bu kadar açık ve net olan bir konu" dedi.

Dişli, konunun yargıya intikal ettiğini ve yargının da karar verdiğini belirterek, "Yargı demiş ki, 'Belediyenin bu gayri menkul üzerinde firmayla birlikte yapmış olduğu anlaşmada bu adamın 10 milyona yakın yatırımı var. Bu adam mağdur, bunun parasını ödeyin'. Temyizini yaptık. Yüksek mahkemeden çıkacak kararı bekliyoruz" diye konuştu.

Sangarius'un yerinin satılmasıyla ilgili kararı meclisin vereceğine dikkati çeken Dişli, şöyle devam etti:

"Sangarius'un satışı isteniyorsa, meclis karar verir satılır. Satışı istenmiyorsa 'Satılmasın arkadaş' denilir. Eğer satışı söz konusu olursa 10 milyonluk orada adam yatırım yaptıysa ki bu mahkeme kararıyla belli. Arsanın ederi var, değeri var. İkisini üst üste topladığınız zaman adamın parasını ödeseniz dahi kalan para belediyeye kalmayacak mı- Hangi zarar- Burada nasıl bir zarar var ben anlayamadım. Bunu söyleyen insanlar matematik mi bilmiyor- Bunu söyleyen insanlar çok art niyetliler mi, anlayamıyorlar mı bu işi-"

Dişli, Sangarius'u konuşmakla birlikte siyaseten konuşulacak manevralarda da yol alınamayacağına vurgu yaparak, "Kim olursa olsun bir şey çıkmaz ki bundan. Açık her şey ortada. Bu iş başarılsaydı iyi olurdu. Bu şehirde böyle bir projeye ihtiyaç vardı. Ondan dolayı biz bununla ilgili yola çıktık. Her insan başlamış olduğu işi neticelendirse, başarırsa çok iyi ama bazen de başaramıyor. Bu iş başarılamadı. Adam iflas etti gitti. Oda şimdi mağdur olarak hayatını devam ettiriyor" şeklinde konuştu.

Amerika'ya yaptığı ziyaret hakkında da bilgi veren Dişli düzenledikleri programı önemsediğini söyledi. Dişli şehir adına, belediye adına ve ülke adına güzel bir program düzenlediklerini düşündüğünü belirterek, "Türkiye son yıllarda yapmış olduğu ataklarla birlikte biz de büyük olan ülkeler gibi olacağız. Bunun için canla başla uğraşıyor. Biz de yerel yönetimlerde aynı doğrultuda gayret etmeye çalışıyoruz" dedi.

- SAKARYA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Adapazarı Belediye Başkanı Dişli Açıklaması - Son Dakika


Advertisement