TÜ Tıp Fakültesinde Endoskopi Ünitesi Açıldı - Son Dakika
Yerel

TÜ Tıp Fakültesinde Endoskopi Ünitesi Açıldı

TÜ Tıp Fakültesinde Endoskopi Ünitesi Açıldı

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde açılan Endoskopi Ünitesine, 3 yıl önce hayatını kaybeden, Uzman Dr. Ali Kemal Batman'ın adı verildi.

12.12.2013 17:08  Güncelleme: 17:12
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Trakya Üniversitesi (TÜ)Tıp Fakültesi Hastanesi Genel Cerrahi Polikliniği'nde Endoskopi Ünitesi açıldı. Açılan üniteye 3 yıl önce hayatını kaybeden, Uzman Dr. Ali Kemal Batman'ın adı verildi.

Adını verdikleri ünitenin açılışına Merhum Dr. Ali Kemal Batman'ın babasının katılmasına TÜ Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, kendilerini onurlandırdığını ifade etti.

Açılışını yaptıkları ünitenin küçük gözükebileceğini belirten Yörük bu ünitede ERCP yapılır bir konuma geldiklerini söyledi. Hastaların ERCP'den önce İstanbul'a gitmek zorunda kaldığını ifade eden Yörük, "Artık Trakya'daki hastalarımızın İstanbul'a gitmeyerek burada tedavilerini olabilecekler. Bunun yanında gastro sistemin ve bağırsak sisteminin içinin görülerek hastalıkların tanısı açısında önemli merkezlerden bir tanesi. Önümüzdeki süreçte, 2014'te hastanemizin, yataklı kısımlarını, ameliyathanelerini, hepsini, modern tıbbın gerekliliği doğrultusunda yenilenme sürecini yapacağız. Burada Trakya'dan ve İstanbul'dan bile artık ERCP işlemi için hastalar bize gelmeye başladı" şeklinde konuştu.

Açılışta konuşan Genel Cerrahi A.B.D. Başkanı Prof. Dr. Aydın Altan, "Bugün büyük bir eksiğimizi giderdik. Şu iki küçük odada çok büyük işler yapılıyor. Ameliyathanenin desteği ile safra kanalından taşlar çıkarmakta var bu işler içerisinde. Ünite'ye koyduğumuz isme gelirsek, Dr. Ali Kemal bey burada yetiştirdiğimiz değerli uzmanlardan biri. Maalesef kendisi tam mesleğinin başında amansız bir hastalığa yakalandı ve onu kaybettik. Biz de onun ismini burada yaşatıyoruz" dedi.

Yrd. Doç. Dr. Doğan Albayrak ta ünite ile ilgili bilgiler vererek, Son 8 içerisinde 95 adet ERCP işlemi gerçekleştirdiklerini kaydetti. Albayrak, "Bu işlem, safra kesesindeki ana kanaldaki taşları, herhangi bir cerrahi işlem uygulamadan, tamamen ağızdan girerek çıkartabileceğimiz bir yöntem bu. Bunu da uygulamaya başladık" diye konuştu.

Üniteye ismi verilen Dr. Ali Kemal Batman'ın babası Hasan Batman ise oğlunun ölümünü kader olduğunu belirterek, "42 yaşında hayata veda edebiliyor insan. Ama bir hatıra bıraktı bize. Gerçekten özverili, sevecen, çalışkan bir yapıya sahipti. Ruhu şad olsun" ifadelerini kullandı.

Uzmanlık eğitimini Trakya Üniversitesinde tamamlayan ve kanser hastalığından dolayı hayatını kaybeden Dr. Ali Kemal Batman'ın isminin verildiği Endoskopi Ünitesinin açılışı büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Açılışa, TÜ Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Pişkin, Prof. Dr. Hüseyin Sarıoğlu, Genel Cerrahi A.B.D. Başkanı Prof. Dr. Aydın Altan, Prof. Dr. Zeki Hoşcoşkun, Prof. Dr. İrfan Coşkun, Doç Dr. Ahmet Hatipoğlu, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, merhum Dr. Ali Kemal Batman'ın babası Hasan Batman ve hastane çalışanları katıldı. - EDİRNE

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel TÜ Tıp Fakültesinde Endoskopi Ünitesi Açıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Doğanşehir Belediye Başkanı Mehmet Bayram göreve başladı
  04 Nis Doğanşehir Belediye Başkanı Mehmet Bayram göreve başladı

  31 Mart yerel seçimlerinde Doğanşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Mehmet Bayram mazbatasını alarak göreve başladı. Bayram, devir teslim töreni sonrası görevine başladığını açıkladı.

 • Ardahan'da Seçim Sonuçlarına İtiraz
  04 Nis Ardahan'da Seçim Sonuçlarına İtiraz

  Ardahan'da CHP'li Faruk Demir'in seçimi kazandığı ancak AK Partili Yunus Baydar'ın seçim sonuçlarına itiraz ettiği bildirildi.

 • İYİ Parti'deki istifaların perde arkası! İlk rakibi belli oldu
  04 Nis İYİ Parti'deki istifaların perde arkası! İlk rakibi belli oldu

  31 Mart yerel seçim sonuçlarına göre yüzde 3.77'lik oy oranıyla 6. olan İYİ Parti'de peş peşe yaşanan istifalar dikkat çekerken Akşener'in karşısına çıkacak ilk aday da belli oldu. Partinin Kurucular Kurulu üyesi Günay Kodaz, olağanüstü kurultayda aday olacağını duyurdu. Partideki son istifalarda kongre vurgusu öne çıkarken Akşener'in parti liderliğinde ısrar edeceği öne sürülüyor.

 • Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca Göreve Başladı
  04 Nis Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca Göreve Başladı

  31 Mart Yerel seçimlerinde Altınova Belediye Başkanlığını kazanan Yasemin Fazlaca, mazbatasını alarak görevine başladı. Fazlaca, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, Altınova'ya hizmet etmek için gece gündüz çalışacaklarını belirtti.

 • İstanbul'da yerel seçimlerde itiraz süreci devam ediyor
  04 Nis İstanbul'da yerel seçimlerde itiraz süreci devam ediyor

  İstanbul'da yerel seçimlerle ilgili itiraz süreci devam ederken, CHP adaylarının önde bitirdiği Gaziosmanpaşa ve Beykoz'da yeniden sayım süreci başladı. AKP'nin itirazı sonucu Beykoz'da yeniden sayım başlarken, CHP de Arnavutköy, Ümraniye ve Fatih ilçeleri için İl Seçim Kurulu'na başvuru yaptı. CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Gaziosmanpaşa İlçe Seçim Kurulu'na giderek, 'Gaziosmanpaşa'da sandıktan çıkan iradenin masa başında değiştirilmesine izin vermeyiz' dedi.

 • Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç Göreve Başladı
  04 Nis Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç Göreve Başladı

  Yerel seçimlerde seçilen Koray Kıraç, mazbatasını aldıktan sonra görevine başladı. Devir teslim töreni gerçekleştirildi.

 • Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eser ve hizmet belediyeciliğini sürdürecek
  04 Nis Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eser ve hizmet belediyeciliğini sürdürecek

  Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, mazbatasını alarak ilçede eser ve hizmet belediyeciliğini devam ettireceklerini belirtti. Sandıkçı, Canik halkıyla birlikte çalışarak ilçeye değer katacak projeleri hayata geçireceklerini vurguladı.

 • Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer Göreve Başladı
  04 Nis Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer Göreve Başladı

  Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, seçimlerin ardından mazbatasını alarak resmi olarak göreve başladı. Tuncer, Mezitli'yi daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için çalışacaklarını belirtti.

 • YSK Başkanı Ahmet Yener: İtirazlar bugün görüşülecek
  04 Nis YSK Başkanı Ahmet Yener: İtirazlar bugün görüşülecek

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, itirazların bugün kurulda görüşüleceğini ve Van Büyükşehir Belediyesi seçimine ilişkin alınan kararın da bugün yazılacağını söyledi. Türkiye geçen hafta sonu yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gitti. Seçimin ardından yurt genelinde bazı noktalarda seçime itirazlar yapıldı. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, seçim sonuçlarına yapılan itirazları bugün kurulda görüşeceklerini ifade etti. Van seçimlerinde YSK tarafından verilen son karara ilişkin de konuşan Yener, 'Van ile ilgili verilen karar bugün yazılacak' açıklamasında bulundu. - ANKARA

 • Hatay'da Kadın Aday 5 Erkek Rakibine Karşı 300 Oy Farkla Muhtar Seçildi
  04 Nis Hatay'da Kadın Aday 5 Erkek Rakibine Karşı 300 Oy Farkla Muhtar Seçildi

  Hatay'da yaşayan Hilda Cöcen Koku, yerel seçimlerde 5 erkek rakibine karşı verdiği kıyasıya mücadeleyi en yakın rakibine 300 oy fark atarak 1. sırada bitirdi. Pirireis Mahallesi'nde seçilen ilk kadın muhtar oldu.

 • Erzurum'da Tortum ve Uzundere ilçelerinde turizm projeleri masaya yatırıldı
  04 Nis Erzurum'da Tortum ve Uzundere ilçelerinde turizm projeleri masaya yatırıldı

  Erzurum'un turizm açısından önemli merkezlerinden Tortum ve Uzundere ilçesindeki projeler, Vali Mustafa Çiftçi tarafından değerlendirildi. Tortum Kaymakamı Fatih Bayram, Vali Çiftçi'ye, 2025 Turizm Başkenti etkinlikleri kapsamında Tortum ve Uzundere vadilerinde doğa sporlarının canlandırılması için uygulanabilecek projeler hakkında bilgi verdi.

 • CHP MYK, yerel seçim sonrası ilk toplantısını yaptı: İlk gündem ekonomi
  04 Nis CHP MYK, yerel seçim sonrası ilk toplantısını yaptı: İlk gündem ekonomi

  CHP'nin 31 Mart Yerel Seçim zaferinin ardından ilk MYK toplantısında yeni dönem yol haritası belirlendi. Seçim sonuçları değerlendirildi ve sonuçlara itiraz edilen bölgelerdeki gelişmeler ele alındı. CHP kurmayları, öncelikli gündemin ekonomi olacağını ve 4 yıl boyunca sahada aktif çalışma yürütüleceğini belirtti.


Advertisement