Ağaçbli Belediye Başkanı Turgay Tirit Partisinden İhraç Edildi - Son Dakika

Ağaçbli Belediye Başkanı Turgay Tirit Partisinden İhraç Edildi

08.03.2012 17:18
Ağaçbli Belediye Başkanı Turgay Tirit Partisinden İhraç Edildi

AK Parti Uşak İl Başkanı Mehmet Gün, Ağaçbeyli Belediye Başkanı Turgay Tirit'i parti disiplinine uymadığı ve partiye zarar verecek davranışlarda bulunduğu gerekçesiyle partiden ihraç ettiklerini bildirdi.2009 yerel seçimlerinde Demokrat Parti'den...

AK Parti Uşak İl Başkanı Mehmet Gün, Ağaçbeyli Belediye Başkanı Turgay Tirit'i parti disiplinine uymadığı ve partiye zarar verecek davranışlarda bulunduğu gerekçesiyle partiden ihraç ettiklerini bildirdi.

2009 yerel seçimlerinde Demokrat Parti'den Sivaslı ilçesine bağlı Ağaçbeyli Beldesi Belediye Başkanlığına seçilen Turgay Tirit seçimden kısa bir süre sonra AK Parti'ye geçmişti. Yaklaşık iki aydır yurt dışında bulunduğu belirtilen Turgay Tirit, AK Parti İl Teşkilatı tarafından geçtiğimiz günlerde partiden ihraç edildi.

İl Başkanı Mehmet Gün, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Ağaçbeyli Belediye Başkanı Turgay Tirit bir süredir parti disiplinine uygun hareket etmiyor. İl teşkilatı olarak Ağaçbeyli Belediye Başkanı Turgay Tirit'i parti disiplinine uymamak ve partiye zarar verecek davranışlarda bulunmaktan dolayı ihraç ettik. İhraç kararını adresine gönderdik. Çünkü bir süredir kendisi yurt dışında bulunuyor. Ağaçbeyli Belediye Başkanlığı görevini ise AK Partili bir meclis üyemiz vekaleten yürütüyor" dedi. - UŞAK

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Ağaçbli Belediye Başkanı Turgay Tirit Partisinden İhraç Edildi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement