AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem, Kastamonu'da - Son Dakika
Yerel

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem, Kastamonu'da

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem, Kastamonu\'da

"Gönül isterdi ki 2020 Olimpiyatı Türkiye'de, İstanbul'da yapılsın"

08.09.2013 20:16

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, "Gönül isterdi ki 2020 Olimpiyatı Türkiye'de, İstanbul'da yapılsın" dedi.

Erdem, Kastamonu temasları kapsamında Bozkurt Belediye Başkanı Engin Canbaz'ı ziyaret etti. Daha sonra partisinin Küre ve İnebolu ilçe teşkilatlarında partililer ile bir araya gelen Erdem, Kastamonu 3 Ahşap Fuarı'nı da gezdi.

Burada sergilenen ürünleri inceleyen ve firma yetkililerinden bilgi alan Erdem, ayrıca Kastamonu Gazeteciler Cemiyetinin standını gezdi.

Erdem, gazetecilerin Tokyo'nun 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na ev sahipliği yapmaya hak kazanmasına ilişkin soruları üzerine, Türkiye'nin ve İstanbul'un olimpiyat düzenlemeye hazır olduğunu söyledi.

"Gönül isterdi ki 2020 Olimpiyatı Türkiye'de, İstanbul'da yapılsın" diyen Ekrem Erdem, finale çıkmış olmanın da Türkiye için önemli bir başarı olduğunu vurguladı.

Erdem, Gezi Parkı odaklı gelişmelerin olimpiyat kararında etkili olup olmadığı yönündeki soru üzerine, bunu bire bir ölçmenin mümkün olmadığını ama bu tür olayların ister istemez Türkiye'nin imajı açısından ters neticeler getirdiğini kaydetti.

Gazetecilerin yaklaşan yerel seçimlerle ilgili çalışmaları konusunda görüşlerini sorduğu Erdem, "AK Parti olarak genellikle çalışmalarımızı anketlerle, ilmi bir takım değerlendirmelerle yaparız. Afaki kararlar vermeyiz. Şu anda anket çalışmaları devam ediyor. Geçen hafta yapılan Merkez Karar Yürütme Kurulunda anketlerle ilgili bir takım iller değerlendirmeye alındı. Pazartesi yine devam edecek. O anketlerin değerlendirmelerinden sonra nasıl bir yol izleyeceğimizi belirleyeceğiz" şeklinde konuştu. - Kastamonu

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem, Kastamonu'da - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement