AK Parti Malatya Milletvekili Çalık Açıklaması - Son Dakika

AK Parti Malatya Milletvekili Çalık Açıklaması

10.02.2012 18:00
AK Parti Malatya Milletvekili Çalık Açıklaması

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Türkiye'nin artık bağış yapan, ihtiyacı olan ülkelere yardım götüren bir devlet haline geldiğini bildirdi.

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Türkiye'nin artık bağış yapan, ihtiyacı olan ülkelere yardım götüren bir devlet haline geldiğini bildirdi.

Çalık'ın TBMM'deki bürosundan yapılan yazılı açıklamaya göre, vekil Çalık, TBMM Nüfus ve Kalkınma Grubu Başkanı sıfatıyla Brüksel'de gerçekleşen Avrupa Parlamenterler Forumu (EPF) Yönetim Kurulu toplantısına katıldı.

Tüm dünyada, üreme sağlığı ve haklarının gelişmesiyle ilgili projeleri, özellikle yoksulluğu yok etme stratejileriyle ilintili olarak devam ettirmeyi hedefleyen EPF'nin önemine işaret eden Çalık, Türkiye'nin artık bağış yapan, ihtiyacı olan ülkelere yardım götüren bir devlet haline geldiğini ve son 10 yılda yaşanan gelişmelerin bu konuda büyük etkisi olduğunu belirtti.

5. Uluslararası Nüfus ve Kalkınma Konferansı'nın 24-25 Mayıs 2012 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleşmesi için TBMM Nüfus Kalkınma Grubu olarak yoğun lobi çalışmaları yürüttüklerini kaydeden Çalık, programa dünyanın her yerinden 400 kişilik bir katılım beklendiğini ifade etti. Çalık programın, TBMM Başkanlığının himayesinde, Dışişleri Bakanlığının koordinatörlüğünde ve Sağlık, Kalkınma ile Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıklarının destekleriyle gerçekleştirileceğini vurguladı.

Bu tür organizasyonlar sayesinde dünyanın ilgisinin kadın, çocuk gibi alanlara çekilmesinin önemine değinen Çalık, Türkiye'nin bu anlamda daha büyük roller üstlenmeye hazır olduğunu ifade etti.

- MALATYA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Türkiye Yüzyılı Gürsu'da halka anlatıldı Türkiye Yüzyılı Gürsu'da halka anlatıldı Kurtulmuş : 'Sözü güçlü, gücü etkili bir Türkiye'yi kurmak boynumuzun borcudur' Kurtulmuş : 'Sözü güçlü, gücü etkili bir Türkiye'yi kurmak boynumuzun borcudur' İzmir'deki 'Kökünü Kurutma Operasyonu'nda 202 gözaltı (4) İzmir'deki 'Kökünü Kurutma Operasyonu'nda 202 gözaltı (4)

Son Dakika Yerel AK Parti Malatya Milletvekili Çalık Açıklaması - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement