Akçakale Bir-Der Yardımlarını Mültecilere Uzattı - Son Dakika

Akçakale Bir-Der Yardımlarını Mültecilere Uzattı

11.01.2013 13:23
Akçakale Bir-Der Yardımlarını Mültecilere Uzattı

Birlik köprüsü Derneği (BİR-DER), Suriye'nin Tellebyad ilçesinde zor şartlar altında yaşayan Suriyeli mültecilere kıyafet dağıttı.

Birlik köprüsü Derneği (BİR-DER), Suriye'nin Tellebyad ilçesinde zor şartlar altında yaşayan Suriyeli mültecilere kıyafet dağıttı.

Akçakale Birlik Köprüsü Derneği, Suriye'nin Tellebyad ilçesinde Suriyeli mültecilere sahip çıkmak için başlattığı Bugün Ensar olma vaktidir kampanyasında hayır sahiplerinden topladığı kıyafetleri Tellebyad mıntıkasında bulunan medrese-tül Zeynep okulunda yaşayan 1000 kişiye dağıttı.

Birlik Köprüsü Derneği özellikle giyim ve ısınma gibi temel ihtiyaçları hayırseverlerden toplayarak mültecilere ulaştırılmak üzere Tellebyad'a gönderiyor. Tellebyad'daki mültecilerin soğuk hava şartlarının getirmiş olduğu zorluklarla mücadele etmeleri için hayır sahiplerinden soba, kışlık kıyafet, halı, sünger gibi malzemeler talep ederek zor şartlar altında yaşayan Suriyeli mültecilere ulaştırmaya çalışıyorlar.

Birlik Köprüsü Derneği'nden yapılan açıklamada, "Suriyeli mülteci kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak öncelikle insani daha sonra İslami sorumluluklarımızın başında gelmektedir. Peygamber Efendimizin Medine'ye hicreti esnasında samimi ve sıcak karşılamanın aynısını bugün Suriye'den gelerek canlarını ve namuslarını bizlere teslim etmiş bu insanlara göstermenin tam zamanıdır. Onlar savaşla imtihan oldular bizlerde onlara sahip çıkarak imtihan oluyoruz. Bu yüzden bugün ensar olma vaktidir." - ŞANLIURFA

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Suriye'nin Bab ilçesindeki yetimler hafızlık belgelerini aldı Suriye'nin Bab ilçesindeki yetimler hafızlık belgelerini aldı Uzmanlara göre Esed rejimi Avrupa'daki Suriyelilerin dövizini transfer etmek istiyor Uzmanlara göre Esed rejimi Avrupa'daki Suriyelilerin dövizini transfer etmek istiyor SURİYELİ ANNENİN KIZI AYA'YI ÖLDÜRMEYE GÖTÜRDÜĞÜ ANLAR KAMERADA SURİYELİ ANNENİN KIZI AYA'YI ÖLDÜRMEYE GÖTÜRDÜĞÜ ANLAR KAMERADA

Son Dakika Yerel Akçakale Bir-Der Yardımlarını Mültecilere Uzattı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement