AKM'de Barcelona Gypsy Orchestra'nı konserine yoğun ilgi - Son Dakika

AKM'de Barcelona Gypsy Orchestra'nı konserine yoğun ilgi

02.06.2022 22:39

AKM'de Barcelona Gypsy Orchestra'nı konserine yoğun ilgi Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy da Barcelona Gypsy Orchestra'nın konserine izledi Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen Suzan Kardeş'inde eşlik ettiği Barcelona Gypsy Orchestra konserine sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

AKM'de Barcelona Gypsy Orchestra'nı konserine yoğun ilgi

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy da Barcelona Gypsy Orchestra'nın konserine izledi

İSTANBUL - Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen Suzan Kardeş'inde eşlik ettiği Barcelona Gypsy Orchestra konserine sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'da salona gelerek konseri izledi.

Doğu Avrupa'nın geleneksel Roman, Balkan ve Akdeniz şarkılarını kendilerine özgü yorumlayan 'Barcelona Gipsy Balkan Orchestra' grubu Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen konserle İstanbullu sevenleriyle bir araya geldi. Suzan Kardeş'in eşlik ettiği konsere Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da katıldı. Grup saat 20.00'da Atatürk Kültür Merkezi'nde sahneye çıkarak bestelerini seslendirdi. Salonu dolduran kalabalık gruba alkışlarla eşlik etti. Türk Müziğinin önemli sanatçılarından olan Suzan Kardeş'te sahneye çıkarak şarkılar seslendirdi.

"Barcelona Gypsy Orchestra'nın güzel tarafı onlar bütün Balkanların her türlü müziğini yapıyorlar"

Konsere eşlik eden Suzan Kardeş, "Çok güzel dostlarla bir araya geldim. Onlar benim hayalimdi. Çünkü onları yıllardır takip ediyorum. Müziklerini çok seviyorum. O yüzdende onlarla bir arada olduğum için teşekkür ediyorum. Ben zaten Balkanlı olduğum için Barcelona Gypsy Orchestra'nın güzel tarafı onlar dünyanın, bütün balkanların her türlü müziğini yapıyorlar. O yüzden de ben onların her şarkılarına katılamam ama Balkan bölgesindeki şarkılarına katılabiliyorum. O yüzdende onlar dünyada çok önemliler. Dünyayı geziyorlar festivallerlerle Türkiye'de olmalarına ve 15 Haziran'da Bursa'da olacaklar. Burada kaçıranlar Bursa'da izlesinler. Biz birbirimizi bugün tanıdık" diye ifade etti.

"Daha önce birbirimizi hiç tanımıyorduk ama müziğin öyle bir gücü var ki bizi bir araya getirdi"

Müziğin gücünün kendilerini bir araya getirdiğini söyleyen Kardeş, "Daha önce birbirimizi hiç tanımıyorduk ama müziğin öyle bir gücü var ki bizi bir araya getirdi. O kadar kolaylaştırdılar ki benim hayatımı ben hiç zorluk çekmeden sanki yıllarca onlarla berabermişim gibi şarkılar söyledik. Tonlarımızı ayarladılar, çalıştılar, provamızı yaptık ve çok şahane bir gece olacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.

YORUMLAR
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan, muharrem ayı iftarında konuştu Açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan, muharrem ayı iftarında konuştu Açıklaması Ali Koç'un skora tepki gösteren Fenerbahçe taraftarını sert bir şekilde uyardığı anlar olay oldu Ali Koç'un skora tepki gösteren Fenerbahçe taraftarını sert bir şekilde uyardığı anlar olay oldu Bakan Fatih Dönmez müjdeyi paylaştı! 4. sondaj gemisi Abdülhamid Han ilk seferine çıkıyor Bakan Fatih Dönmez müjdeyi paylaştı! 4. sondaj gemisi Abdülhamid Han ilk seferine çıkıyor
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel AKM'de Barcelona Gypsy Orchestra'nı konserine yoğun ilgi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement