Alanya Belediye Tiyatrosu, 35 Temsille Rekor Kırdı - Son Dakika
Yerel

Alanya Belediye Tiyatrosu, 35 Temsille Rekor Kırdı

Alanya Belediye Tiyatrosu, 35 Temsille Rekor Kırdı

Alanya Belediye Tiyatrosu 2014-2015 sezonunda, 35 temsille 12 bin 400 seyirciye ulaştı.

08.07.2015 15:19

Alanya Belediye Tiyatrosu 2014-2015 sezonunda, 35 temsille 12 bin 400 seyirciye ulaştı.

Alanya Belediye Tiyatrosu, 2014-2015 tiyatro sezonunda "Yalancı", "Sevgili Doktor", "Hangisi", "Bir Şehnaz Oyun"," Püf Noktası" ve "Dede Korkut Hikayeleri" (Çocuk Oyunu) adlı oyunlarla toplam 35 temsilde 12 bin 400 seyirciyle buluştu. Turneye çıkan Alanya Belediye Tiyatrosu, oyunlarını Manavgat ve Alanya'daki bazı okullarda da sergiledi. Oyuncular turne kapsamında "Bir Şehnaz Oyun" ve "Yalancı"yı Manavgat Kültür Merkezinde seyirciyle buluşturdu.

Belediye Tiyatrosu sezon boyunca Dede Korkut Hikayeleri adlı çocuk oyununu Kestel Merkez İlk ve Ortaokulu, Türkler Ayşe Cengiz Urfalıoğlu İlk ve Ortaokulu, Demirtaş Cumhuriyet İlk ve Ortaokulu, Avsallar İlk ve Ortaokulu, Bahçeşehir Koleji Alanya, Doğa Koleji Alanya'daki öğrenciler için oynadı.

Alanya Belediyesi tarafından ilk defa kitaplaştırılan geniş açıklamalı Dede Korkut Hikayeleri'nin oyun metni, oyun sonunda ücretsiz olarak izleyenlere dağıtıldı. Toplam 900 adet bastırılan kitap Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in hediyesi olarak, çocukların kitaplıklarında yerini aldı.

3. LİSELERARASI TİYATRO ŞENLİĞİ

Alanya Belediye Tiyatrosu 3. Liselerarası Tiyatro Şenliği"ni düzenledi.

Şenlik bünyesinde Alanya Doğa Koleji "Yedi Kocalı Hürmüz", Özel Hamdullah Emin Paşa Koleji "Düdüklüde Kıymalı Bamya", Fevzi Alaettinoğlu Lisesi " Kaç Baba Kaç" ve Alanya Bahçeşehir Koleji "Notre Damme de Paris" adlı oyunları Belediye Tiyatrosu oyuncularının desteği ile hazırlayarak sundu.

Bu yıl ilk defa şenlik, kortej yürüyüşü ile başladı ve sonunda teşekkür töreni düzenlendi. Törene Kaymakam, Belediye Başkanı, Milli Eğitim Müdürü, Belediye Başkan Yardımcıları ve öğrenciler katıldı. Tüm öğrencilere yine ilk defa teşekkür belgesi, okullara teşekkür plaketi verildi.

RAMAZAN MEYDANINDAN ESİNTİLER

Ramazan ayı boyunca her akşam İskelede kurulan Ramazan Meydanında etkinlik düzenlendi.

Ramazan Meydanından Esintiler adıyla düzenlenen etkinliklerde Türkiye'nin en önemli kukla ve Karagöz ustası Haluk Yüce (Tiyatro Tempo), dört farklı oyunla sekiz temsil yaptı. Yüce, Belediye Tiyatrosu'nun da desteğiyle Karagöz, kukla ve ortaoyunu temsilleriyle halkı eğlendirdi.

2014-2015 Sezonunda başarılı çalışmalara imza atan Alanya Belediye Tiyatrosu oyuncuları, 2015-2016 sezonunda oynayacakları oyunlara hazırlanıyor. - ANTALYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Alanya Belediye Tiyatrosu, 35 Temsille Rekor Kırdı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement