Arpaçay'ın Tübitak Projesi Bölge Elemelerinde - Son Dakika

Arpaçay'ın Tübitak Projesi Bölge Elemelerinde

30.03.2015 10:04
Arpaçay'ın Tübitak Projesi Bölge Elemelerinde

Arpaçay Anadolu Lisesinin "Endemik Bitki Özlerinin Bakteri ve Mantarlara Etkisi ve Hazır Gıdalarda Koruyuculuğu" Projesi il genelinde 20 proje arasından ilk üçe girerek TÜBİTAK bölge elemelerine girmeye hak kazandı.

Arpaçay Anadolu Lisesinin "Endemik Bitki Özlerinin Bakteri ve Mantarlara Etkisi ve Hazır Gıdalarda Koruyuculuğu" Projesi il genelinde 20 proje arasından ilk üçe girerek TÜBİTAK bölge elemelerine girmeye hak kazandı.

Kimya Öğretmeni Betül Gündüz'ün danışmalığında yürütülen proje, Arpaçay Anadolu Lisesi öğrencilerinden Kürşat Demir ve Büşra Çağlıyan tarafından hazırlandı.

İl genelinde ilk üçe girerek önemli başarı elde edilirken fen alanında da TÜBİTAK bölge elemelerine katılan tek proje olma özelliği taşıyan çalışma için Kaymakam Faruk Erdem liseyi ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerden proje hakkında bilgi aldı.

Okulun fen laboratuvarında Erdem'e, proje uygulamalı olarak sunuldu.

Projeyi oldukça başarılı bulan ve sunum sonrası öğretmen ve öğrencileri tebrik eden Erdem, ilçede bu alanda ilki yaşattıkları için öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Erdem, 30 Mart-2 Nisan tarihlerinde Erzurum'da yapılacak bölge elemelerine katılacak öğrencilere, Arpaçaylılar adına başarı diledi.

YORUMLAR
500
Kars'ta iki aile arasındaki kırgınlık son buldu Kars'ta iki aile arasındaki kırgınlık son buldu
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Arpaçay'ın Tübitak Projesi Bölge Elemelerinde - Son Dakika


Advertisement