Aslan Okul Müdürleriyle Buluştu - Son Dakika

Aslan Okul Müdürleriyle Buluştu

26.04.2016 18:36
Aslan Okul Müdürleriyle Buluştu

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Bağlar ilçesindeki okul müdürleriyle bir araya geldi.

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Bağlar Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda şehirdeki okul müdürleriyle bir araya geldi. Gerçekleşen toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan'ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Aslan Özdemir, Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Elaltuntaş, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Naif Keleş, İlçe Milli Eğitim Şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Aslan okul müdürlerine hitaben yaptığı konuşmada başarının ancak okul müdürleri ve öğretmenlerinin güzel çalışmalarıyla yakalanacağına söyledi.

Aslan, müdürlere hitaben okullara hâkim olunması gerektiğini belirterek, "Okul müdürlerimizi ve öğretmenlerimizi görmezden gelerek başarıyı yakalamak mümkün değildir. Bizim var olma sebebimiz sizlersiniz ama sizin var olma sebebiniz bizler değiliz. Bir okul müdürlüğü makamının var olma sebebi öğretmenler, öğrenciler ve velilerdir. Öğretmeni ve öğrenciyi görmezden gelerek başarının sağlanamayacağını anlamanız gerekiyor. Öncellikle okulumuza hâkim olacağız. Öğretmenlerimizle birlik ve beraberlik içerisinde olacağız." dedi.

Başarılı öğretmenin özelliklerine de değinen Aslan, "Dünya görüşü, fikri ne olursa olsun; eğer işini layıkıyla yapıyorsa, görevini harika bir şekilde ifa ediyorsa, sınıfındaki çocukları kendi çocukları gibi görüyorsa o öğretmen benim başımın tacıdır. Eğer kendi çocuklarımız için neyi hayal ediyorsak, kendi çocuklarımız için neyi istiyorsak çocuklarımızın nerede olmasını hayal ediyorsak bizlere emanet edilen bu çocukların da orada olmasını istiyorsak görevimizi hakkıyla yerine getirmiş oluruz. Milletin bize emanet ettiği yavrularımızı ihmal etmeye hakkımız yoktur." ifadelerini kullandı.

Kentin eğitim çıtasının yükselmesi için ellerinden geleceğini yapacaklarını ifade eden Aslan, "Biz Diyarbakır'da eğitimin çıtasını yükselteceksek bunu sizlerle birlikte yapacağız. Okul müdürünün, öğretmenin başarısını görmeden çıtamızı yükseltmemiz mümkün değildir. Bizim en önemli vazifemiz bu milletin hizmetini en güzel şekilde görecek genç nesiller yetiştirmektir. Elimizdeki gençler nerede olursa olsun, hangi mesleği yaparsa yapsın yüreği sevgi dolu olursa, yüreği insan sevgisiyle dolu olsa o sokakta seyyar satıcı da olsa o mahallenin sakinleri o seyyar satıcı gelsin de alışverişimizi ondan yapalım diye onun yolunu gözlerler. Sevgiyle, erdemli ve ahlaklı yetiştirdiğimiz o genç inşaat işçisi olsun aranan bir işçi olur. Benim en önemsediğim söz ve sizlere vermek istediğim en değerli mesaj şu; Bu çocukların eline kalem verelim, kitap verelim. Elimizden yitirdiğimiz her çocuk bizim sorumluluğumuzdadır. Okulda kaydı olup da kendi olmayan her çocuğun vebali başta benim sonra da sizin üzerinizdedir. Çocuklarımızın eğitime devam etmeleri için gerekirse ev ev dolaşacağız. Eğer sıkıntı yaşadığınız yerler varsa beni de çağırın. Çocuklarımızı, yavrularımızı hayallerinden koparmamak için elimizde ne geliyorsa yapmaya hazırız." şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından toplantı, İl Milli Eğitim Müdürü Aslan'ın, okul müdürleriyle bire bir görüşmeler yapmasıyla son buldu.

YORUMLAR
500
Ailelerin evlat nöbeti bin 36'ncı gününde Ailelerin evlat nöbeti bin 36'ncı gününde Sosyolog Palabıyık'tan NATO yorumu Sosyolog Palabıyık'tan NATO yorumu Son Dakika | Çatıda çıkan yangına damdan su kovalarıyla müdahale ettiler Son Dakika | Çatıda çıkan yangına damdan su kovalarıyla müdahale ettiler
Kaynak: Temsilci

Son Dakika Yerel Aslan Okul Müdürleriyle Buluştu - Son Dakika

Bu haber Temsilci tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Temsilci tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Temsilci kurumudur.

Advertisement