Aydınlar Köyündeki Köprü Bakıma Alınacak - Son Dakika
Yerel

Aydınlar Köyündeki Köprü Bakıma Alınacak

Manisa'nın Saruhanlı ilçesine bağlı Aydınlar köyünde Çayderesi'nin üzerinde kurulu bulunan 53 yıllık tarihi köprüde bakım ve onarım yapılacağı bildirildi.

26.01.2012 12:20

Manisa'nın Saruhanlı ilçesine bağlı Aydınlar köyünde Çayderesi'nin üzerinde kurulu bulunan 53 yıllık tarihi köprüde bakım ve onarım yapılacağı bildirildi.

Aydınlar Köyü Muhtarı Şaban Kazak, gazetecilere yaptığı açıklamada, 1959 yılında yapılan ve köyden arazilere ulaşımı sağlayan köprünün yıkılma tehlikesi bulunduğunu belirtti.

Köprüden motosiklet ve otomobil gibi taşıtların geçebildiğini, ancak traktör ve ağır vasıta araçlarının yıkılma tehlikesi nedeniyle geçemediğini ifade eden Kazak, köprüyü sağlamlaştırmak için bakım ve onarım yapmak istediklerini kaydetti.

Köprünün bakımı konusunda yeterli bütçeye sahip olmadıklarını, bu konuda Manisa İl Özel İdaresi'nden maddi destek talebinde bulunduklarını dile getiren Kazak, "Talebimizi İl Genel Meclisi üyelerimize ilettik. Köprünün durumunu anlattık. Köyden araziye giden vatandaşların bu köprüden başka geçebilecekleri yer yok. Köprünün bakım yapılması gerekiyor. Tarihi bir geçmişi de var. Sahip çıkmak istiyoruz" dedi.

Muhtar Kazak, söz konusu köprü üzerinden kendilerine komşu olan Şatırlar köyüne de ulaşım sağlandığını, iki köy arasındaki mesafenin bu noktadan 5 kilometre, halihazırda kullanılan karayolu ile 14 kilometre olduğunu kaydetti.

- MANİSA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Aydınlar Köyündeki Köprü Bakıma Alınacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement