-
Bafra Lisesi 50'nci Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı - Son Dakika

Bafra Lisesi 50'nci Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı

28.05.2011 21:10
Bafra Lisesi 50'nci Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı

Bafra Lisesi 50'nci kuruluş yılını çeşitli etkinliklerle kutladı.

Bafra Lisesi 50'nci kuruluş yılını çeşitli etkinliklerle kutladı.

Bugüne kadar 18 bin öğrencinin mezun olduğu Bafra Lisesi'nin 50'nci yıl kutlamaları kapsamında, ilçede yapılan korteje, balkonlardan konfetiler fırlatıldı. Kutlamalara katılan bazı mezunlar, lise yıllarını anımsatmak için izci yavru kurt üniforması ile bando takımıyla birlikte trompet çaldı.

Etkinliğin organizasyonunu yapan Bafra Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Hasan Davran, Bafra'da uzun süre eğitim sorunu yaşandığını ifade ederek,

"Bafra'da uzun yıllar insanların eğitim alacağı bir lise yoktu. Bafra Lisesi böyle bir zamanda kuruldu ve 50 yıldır hizmet veriyor. Bafra Lisesi bugüne kadar 18 bin mezun verdi ve mezun vermeye devam ediyor. Bizler taşıdığımız bu eğitim meşalesini götürebildiğimiz en iyi noktaya kadar taşıyacağız" diye konuştu.

Bafra Lisesi'nden mezun olduğunu ve lisede öğretmen olarak görev yaptığını belirten Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ise, şunları söyledi:

"Bafra ilçesi her zaman kendi değerlerine sahip çıkmasını bilmiş imece usulüyle de olsa, Bafra Lisesini, devlet hastanesini ve yollarını yapmayı bilmiştir. Bafralılar hep ortak akılla hareket etmiştir ve ortak akılın yanılmayacağının farkında olmuştur. "

Kutlamalara, 3 bin mezunun yanı sıra Bafra Kaymakamı Ayhan Boyacı, Eski Milli Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu, işadamları, Telekomünikasyon Kurulu Üyesi Hüseyin Ediz, okul müdürleri, öğretmenler, mesleki oda başkanları, daire amirleri, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar katıldı.

- SAMSUN

YORUMLAR
500
Erdemir kuruluşunun 57. yılını kutluyor Erdemir kuruluşunun 57. yılını kutluyor KASTAMONU - Anadolu'nun ilk lisesi Kastamonu Abdurrahmanpaşa Lisesi 137 yaşında KASTAMONU - Anadolu'nun ilk lisesi Kastamonu Abdurrahmanpaşa Lisesi 137 yaşında Fanatik Yahudiler, Nekbe'nin (Büyük Felaket) yıl dönümünde Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi Fanatik Yahudiler, Nekbe'nin (Büyük Felaket) yıl dönümünde Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bafra Lisesi 50'nci Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı - Son Dakika


Advertisement