İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden İhtiyaç Sahibi Aileler ve Öğrenciler İçin 'Bereket Hareketi' Kampanyası - Son Dakika

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden İhtiyaç Sahibi Aileler ve Öğrenciler İçin 'Bereket Hareketi' Kampanyası

04.12.2022 13:38
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden İhtiyaç Sahibi Aileler ve Öğrenciler İçin 'Bereket Hareketi' Kampanyası

İzmir Büyükşehir Belediyesi, giderek ağırlaşan ekonomik krizin etkilediği ihtiyaç sahibi aileler ve öğrenciler için Bereket Hareketi kampanyası başlattı. Dünyanın her yerinden katılıma açık kampanyaya yurttaşlar da www.bizizmir.com ve berekethareketi.izmir.bel.tr üzerinden destek olabilecek. Başkan Tunç Soyer, “İzmir'de, bereketi paylaşarak çoğalttığımız büyük bir hareket başlatıyoruz. ‘Bir sizden, bir bizden’ diyoruz. Sizlerden gelen destek miktarı kadar İzmir Büyükşehir Belediyesi de kampanyaya desteğini koyacak. Böylelikle desteği iki katına çıkararak ihtiyaç sahibi hemşerilerimize ulaştıracağız” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, giderek ağırlaşan ekonomik krizin etkilediği ihtiyaç sahibi aileler ve öğrenciler için Bereket Hareketi kampanyası başlattı. Dünyanın her yerinden katılıma açık kampanyaya yurttaşlar da www.bizizmir.com ve berekethareketi.izmir.bel.tr üzerinden destek olabilecek. Başkan Tunç Soyer, "İzmir'de, bereketi paylaşarak çoğalttığımız büyük bir hareket başlatıyoruz. 'Bir sizden, bir bizden' diyoruz. Sizlerden gelen destek miktarı kadar İzmir Büyükşehir Belediyesi de kampanyaya desteğini koyacak. Böylelikle desteği iki katına çıkararak ihtiyaç sahibi hemşerilerimize ulaştıracağız" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi aileler ve öğrenciler için Bereket Hareketi kampanyası düzenledi. "Gelin, bereketi paylaşarak çoğaltalım" sloganıyla yürütülecek kampanyayla gıdadan yakacağa, kırtasiye malzemesinden üniversite öğrencilerine eğitim yardımına kadar birçok başlık altında destek verilecek. Kampanyaya yurttaşlar da www.bizizmir.com ve berekethareketi.izmir.bel.tr üzerinden katılabilecek.

SOYER: İNSANIMIZ YOKSULLAŞTI

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kampanyaya ilişkin bugün yaptığı yazılı açıklamada, derinleşen ekonomik krize dikkat çekerek, "Özellikle son yıllarda ülkece zor günler, haftalar, hatta aylar geçirdik. İnsanımız yoksullaştı. Şimdi İzmir'de, bereketi paylaşarak çoğalttığımız büyük bir hareket başlatıyoruz. 'Bir sizden, bir bizden' diyoruz. Yani sizlerden gelen destek miktarı kadar İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak biz de kampanyaya katkı koyacağız. Böylelikle sizin desteğinizi iki katına çıkararak ihtiyaç sahibi hemşerilerimize ulaştıracağız" dedi.

Bereket Hareketi ile ihtiyaç sahibi ailelere ve üniversite öğrencilere el uzatılacağını belirten Başkan Soyer, şunları kaydetti:

"Dayanışmamızdan, titizlikle incelemeleri yapılan ve ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen hemşerilerimiz faydalanacak. Temel ihtiyaçlar kapsamında gıda paketi, temizlik paketi, yakacak yardımı, ilk ve orta öğretim öğrencilerimize kırtasiye seti, bot, mont yardımı olacak. Üniversite öğrencileri için ise barınma ve maddi destek için dayanışmayı başlatıyoruz. Yurttaşlarımızın katkısıyla üniversite öğrencilerimizin bu zorlu günleri atlatmasını sağlayacağız. Sözün özü; biz, bildiğimiz ve daha önce geçtiğimiz bu yolları yine omuz omuza geçme kararı verdik. Umuyorum ki bu yolculuğun bereketi, tüm ülkemize yayılır."

DESTEK VER VE DESTEK AL

Bereket Hareketi kampanyası "Destek Ver" ve "Destek Al" olarak iki modülde planlandı. "Destek Al" bölümünde, ihtiyaç sahibi aileler için "temel ihtiyaç desteği" ile üniversite öğrencileri için "maddi destek", "sıcak yuva desteği" ve "yurt başvurusu" sekmeleri bulunuyor.

"Destek Ver" sekmesinde ise yemek, gıda kolisi, temizlik paketi, ilköğretim ihtiyaç desteği ve öğrencilere destek seçenekleri yer alıyor. Üniversite öğrencilerine destek olmak isteyenler "Maddi destek olmak istiyorum" ve "Evimde yer vermek istiyorum" seçeneklerinden birini ya da her ikisini de seçebiliyor.

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
İzmir'den Deprem Bölgesine Havadan, Karadan, Denizden Kesintisiz Destek İzmir'den Deprem Bölgesine Havadan, Karadan, Denizden Kesintisiz Destek İzmir'de Umut Hareketi Büyüyor: İki Günde Destek Miktarı 19 Milyonu Aştı İzmir'de Umut Hareketi Büyüyor: İki Günde Destek Miktarı 19 Milyonu Aştı Başkan Soyer Yardımların Toplandığı Fuar İzmir'i Ziyaret Etti Başkan Soyer Yardımların Toplandığı Fuar İzmir'i Ziyaret Etti

Son Dakika Yerel İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden İhtiyaç Sahibi Aileler ve Öğrenciler İçin 'Bereket Hareketi' Kampanyası - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement