Başkan Zolan'dan Serinhisar'a Ziyaret - Son Dakika
Yerel

Başkan Zolan'dan Serinhisar'a Ziyaret

Başkan Zolan\'dan Serinhisar\'a Ziyaret

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ilçe gezilerine Serinhisar ile devam etti.

20.06.2014 13:14

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ilçe gezilerine Serinhisar ile devam etti.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ilçelere gerçekleştirdiği yatırım değerlendirme ve inceleme gezilerini sürdürüyor. Son olarak Serinhisar'a giden Başkan Zolan'ın ilçedeki ilk durağı Serihisar Belediyesi oldu. Belediye Başkanı Mehmet Kobaş tarafından karşılanan Başkan Zolan burada Beyağaç'a bağlı mahalle muhtarları ve meclis üyelerinin hazır bulunduğu toplantıya katıldı.

Genel Sekreter Mustafa Ünal, DESKİ Genel Müdürü Mahmut Güngör ile genel sekreter yardımcıları, daire başkanları ve birim müdürlerinin de katıldığı toplantıda Başkan Zolan ilçeye kazandırmayı düşündükleri projeler ve Büyükşehir'in ilçe yapılanması hakkında bilgi verdi. Serinhisar'ın yerel seçimler sonrasında yeni bir başlangıç yaptığını, Büyükşehir ve ilçe belediyesinin koordineli çalışmaları sonucu 5 yıl içinde Serinhisar'ın inanılmaz bir değişim yaşayacağını dile getiren Başkan Zolan, "Serinhisar'a ilişkin büyük hayallerimiz var. Ortaya koyacağımız projeler ile Serinhisar'ı burada yaşayan insanımıza yakışır hale getireceğiz. Buranın ekonomik değerlerini ön plana çıkarmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. İlçe halkının günlük yaşantısını farklılaştırmak adına yerel yönetim olarak bizler burada güzel ve büyük projelere imza atacağız. İlçenin merkezine buraya yakışır bir meydan düzenlemesi yapmak istiyoruz. Ayrıca kapalı bir pazaryeri yaparak ilçe halkının daha sağlıklı ortamlarda alış veriş yapmalarını sağlayacağız. Yine Serinhisar'a çok amaçlı bir salon ve kültür merkezi gerekli. Bu konunun üzerinde de arkadaşlarımız gerekli çalışmaları yapacaklar. Ayrıca ilçenin bir otoparka ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Otopark konusunda da ne gerekiyorsa yapılacak" dedi.

Toplantıda Büyükşehir'in Serinhisar'da oluşturduğu birim yapılanması hakkında da muhtarlara bilgi veren Başkan Zolan muhtarların taleplerini dinledi. Serinhisar programı kapsamında Yatağan'a da giden Başkan Zolan, burada 1930 yılında yapılan ve şu an kullanılamaz halde olan Namık Kemal İlköğretim Okulu'nda incelemelerde bulundu. Tarihi binanın restorasyonu yapılarak bıçakçılık müzesi olarak hizmet vereceğini dile getiren Başkan Zolan, "Yatağan'ın geleneksel üretimi olan bıçakları bu tarihi binayı restore ederek sergilemek istiyoruz. Ayrıca burada atölyeler oluşturarak üretimin nasıl yapıldığını ziyaretçilere göstereceğiz. Hem bu tarihi bina yaşayan bir mekana dönüştürülecek hem de Yatağan Bıçakçılığı'nın tarihi geçmişini geleceğe taşımış olacağız" dedi. - DENİZLİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Başkan Zolan'dan Serinhisar'a Ziyaret - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement