Bayburt Sağlık Sen'den Muhabbet Gecesi - Son Dakika
Yerel

Bayburt Sağlık Sen'den Muhabbet Gecesi

Bayburt Sağlık Sen\'den Muhabbet Gecesi

Bayburt Sağlık Sen, Genel İdare Hizmetler çalışanlarına yönelik birlik beraberlik ve muhabbet gecesi düzenledi.

28.12.2015 12:46

Bayburt Sağlık Sen, Genel İdare Hizmetler çalışanlarına yönelik birlik beraberlik ve muhabbet gecesi düzenledi.

Bayburt Sağlık Sen'in düzenlediği Genel İdare Hizmetler Sınıfı çalışanlarına birlik beraberlik ve Muhabbet gecesi programına Bayburt İl Sağlık Müdürü Dr. Zülkarni Özbek, Sağlık sen Bayburt Şube Başkanı Fikret Lökoğlu, Bayburt Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Fikret Özbey, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Hulki Aşır ve davetliler katıldı.

Programda konuşan Bayburt Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Fikret Özbey, sendikal faaliyetlerin toplumun yararına olduğu ifade ederek, "Bilindiği gibi sendikalar örgütlü toplumların gerekliliğindendir. Sendikacılık ise çalışanın temsilcisi olmakla birlikte toplumun yaralarına merhem olabilmek adına toplumdaki kötü gidişat dahil her türlü toplumsal soruna parmak basmak ve çareler aramak için yapılır. Toplumsal meselelere duyarlı bir sendikal anlayışla hareket eden Sağlık-Sen'imiz bu milleti millet, bu toprakları vatan yapan değerleri kendi değerleri olarak kabul eden bir felsefeyle yoluna devam etmektedir" dedi.

ODTÜ'deki olaylara ilişkin Özbey, "ODTÜ'de namaz kılan öğrencilere yönelik yapılan hain saldırıyı bu vesileyle şiddetle kınıyoruz. Bu memlekette ezana ve namaza el uzatanlara gavur denir. Bu gavurlara karşı birlik olmalıyız. Namazı engellemeye, ezanı susturmaya, bayrağı indirmeye kimsenin gücü yetmez. Dinimiz İslam'ın temellerinden biri olan namazın hiç kimse tarafından engellenemeyeceğini belirtmek isterim. Bu olaylara karşı bir ve beraber hareket etmenin gerekliliğine inanıyorum. Namazın her müslümanın vazgeçilmez dini vecibeleri arasında yer aldığını ifade etmek istiyorum. Bu saldırıyı gerçekleştiren kişilerin müslüman olmadığını ve ülke içerisindeki hainlerden oluştuğu açık ortadadır. Yapılan saldırıyı Sağlık- Sen ve Memur-Sen ailesi olarak şiddetle kınıyoruz" şeklinde konuştu. - BAYBURT

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Bayburt Sağlık Sen'den Muhabbet Gecesi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement